Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowa ustawa hazardowa - art.2 ust.6

  Nowa ustawa hazardowa: art.2 ust. 6. Chciałbym zwrócić się do Ministra Finansów o wydanie decyzji czy dana gra jest grą losową w rozumieniu nowej ustawy hazardowej. Czy mogę wystąpić z takim

 • Nowe obowiązki dla biur rachunkowych

  Mam wątpliwość następującą: prowadzę małe biuro rachunkowe. Nie jestem doradcą, mam certyfikat księgowy. Otóż art.8 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - dotyczy instytucji

 • Kiedy można udzielić zamówienia dodatkowego - opinia prawna

  na podstawie art.67 ust1 pkt 5 ustawy prawo zamówień publicznych w oparciu o protokół konieczności, a na zmianę wartości sporządzić aneks do umowy? Czy należy sporządzić nową umowę, (...)

 • Opinia prawna na temat art.20.ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.20.ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT na towary z Chin

  .86 ust.11 ustawy w następnym okresie rozliczeniowym.Jak wynika z powyższego uregulowania istotnym warunkiem umożliwiającym podatnikowi VAT skorzystanie z prawa do odliczenia podatku naliczonego, jest

 • Zapłata, a powstanie obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług

  chodzi o usługi komunikacji  miejskiej obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty,  nie później jednak niż z dniem wystawienia faktury(art.19 ust. (...)

 • Umorzenie należności publiczno-prawnych, w kontekście koncepcji obejścia prawa podatkowego

  zyskowności lub ponoszeniem strat, jak również wzrostem zadłużenia i brakiem możliwości uzyskania bankowych kredytów, poręczeń lub gwarancji (art.1 ust. 2 RestNiektNal). Restrukturyzacja (...)

 • Opodatkowanie służebności przesyłu

  Stosowanie  art.21 ust.1 pkt 120 ustawy o p.d.o.f do służebności przesyłu jest  przedmiotem wielu sporów oraz interpretacji organów podatkowych, które twardo stoją (...)

 • Powrót do zwolnienia podmiotowego

  \". Poza tym art.14 ust. 1 p.2 oraz 96 ust. 6 mówi o podatnikach, którzy \"zaprzestali działalności\", a ja przecież nie zaprzestałem, tylko zostałem zwolniony z VAT. Bardzo proszę o wyjaśnienie (...)

 • Spóźniona uchwała spółdzielni

  przeniesienie ma naszą rzecz własności lokali. uchwała zarządu określająca przedmiot odrębnej własności lokali, według art.42 ust.1 i 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, powinna (...)

 • Jaka opłata od zażalenia na zarządzenie o zwrocie zgłoszenia wierzytelności?

  u.k.s.c. Jak bowiem wskazuje art. 3 ust. 2 pkt 2 u.k.s.c., opłacie podlega m.in. zażalenie, jeżeli przepis ustawy przewiduje jej pobranie. Obowiązek uiszczenia tej opłaty wynika z art.14 ust. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawo konsumenckie art.114 ust.1

  o czym mówi ten artykuł?? jaka grozi kara z aniego? Czy odebrał Pan pismo? Czy po prostu było dwukrotnie awizowane? danil A kiedy dowiedział się (...)

 • Uwłaszczenie ziemi art.1ust.2ustawy z 26.10.1971 Dz.U.27.poz.250 z pózn.zm.

  Pytanie: Spadek po Ojcu był zrobiony w roku 1951. Zostało wydane Postanowienie Prawomocne. Spadek dziedziczą: Zona Ojca, Syn i córka. Syn uwłaściył (...)

 • Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

  Mam mieszkanie własnościowe w spółdzielni, założona jest księga wieczysta, opłacam grunt (mieszkanie jest wyodrębnione). Pomimo tego spółdzielnia (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Fundusz remontowy

  Czy można być zwolnionym z wpłat na fundusz remontowy? Jaka jest na to podstawa prawna? Jestem "tylko" lokatorem, nie mam mieszkania "własnościowego". (Megi) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane