Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okresy uwzględniane przy ustalaniu emerytury

  następujące okresy: 1) składkowe, o których mowa w art. 6;2) nieskładkowe, o których mowa w art. 7. emerytura, ustalanie, okresy

 • Członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej

  ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych). Dlatego też dla oceny prawidłowości podjętej uchwały należy odwołać się do postanowień art. 24 ustawy Prawo spółdzielcze. (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  Kiedy powstaje obowiązek meldunkowy? Podstawą obowiązku meldunkowego jest art. 5 ust. 1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych ustawy, zgodnie z którym osoba posiadająca

 • Porada prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa budynku na cudzym gruncie i jego legalizacja

  Witam. Mój sąsiad wybudował część swojego garażu na moim gruncie. Czy sąd może mu nakazać jego rozbiórkę? Czy sąsiad ma szansę zalegalizować budowę budynku? Zgodnie z art. 48 ust. (...)

 • Rozbiór budynku

  Czy nadzór budowlany może nakazać rozbiórkę części budynku, który został wybudowany częściowo ( dokładnie 70 cm ) na sąsiedniej działce? Zgodnie z art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca (...)

 • Ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

  uprawnienia w stosunku do decyzji wydanej przez organ pierwszego stopnia. Organ odwoławczy, zgodnie z przepisem art. 138 k.p.a. wydaje decyzję, w której:   1)  utrzymuje w mocy zaskarżoną

 • Najem okazjonalny

  funkcjonuje jeszcze \"stara\" forma najmu, niepodlegająca ustawie o ochronie lokatorów? Zgodnie z art. 19a ust. 1 Ustawy o ochronie lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy oraz zmianie Kodeksu (...)

 • Skuteczność wypowiedzenia czynszu najmu lokalu

  ;w nie wprowadza żadnej szczególnej procedery doręczania wypowiedzenia wysokości czynszu najmu. Art. 8a ust. ww. ustawy wskazuje jedynie, że wypowiedzenie wysokości czynszu albo innych (...)

 • Koszty utrzymania lokalu

  wspólnoty. Jednym z obowiązków właścicieli lokalu, wymienionym w art. 13 ustawy jest ponoszenie kosztów utrzymania lokalu, natomiast z art. 14 wynika obowiązek partycypowania (...)

 • Opłata manipulacyjna

  odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane