Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ryczałt od usług paramedycznych

  ewidencjonowanego od tych przychodów? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? Stosownie do art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. e ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów (...)

 • Sprzedaż działki a opłata planistyczna

  nieruchomości wzrosła, a właściciel lub użytkownik wieczysty zbywa tę nieruchomość. Wysokość opłaty nie może być wyższa niż 30 % wzrostu wartości nieruchomości. (art. 36 ust. 4). (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a zarobkowanie

  wykonywanie innej działalności zarobkowej rozpoczętych przed udzieleniem tego urlopu (art. 73 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Decyzja WZ czy miejscowy plan zagospodarowania

  ? Decyzję o warunkach zabudowy wydaje się, jeśli nie ma na danym terenie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z art. 59 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu

 • Kara za plagiat

  intelektualna) jest przestępstwem. Stosownie do art. 115 ust. 1 ustawy Prawo autorskie kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu (...)

 • Wymeldowanie lokatorów z mieszkania z licytacji

  mieszkanie jest już powiedzmy naszą własnością? Jakie są podstawy prawne do ich wymeldowania, jeśli w ogóle są? Podstawę prawną w przypadku opisanym w pytaniu może stanowić art. 15 ust. (...)

 • Odsprzedaż zużytych środków trwałych pracownikom

  naliczonego (zatem nie spełnią się warunki do zwolnienia sprzedaży towarów używanych, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT). Sprzedaż taka będzie zatem opodatkowana VAT i co do (...)

 • Izba gospodarcza a organizacja pozarządowa

  rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie? Zgodnie z powołanym przepisem organizacjami pozarządowymi są, niebędące jednostkami (...)

 • Wymeldowanie przy wyjeździe za granicę

  potrzeby wymeldowania się z miejsca stałego pobytu. Jak bowiem wskazuje przepis art. 15 ust. 3 ustawy z dnia z dnia 10 kwietnia 1974 roku o ewidencji ludności i dowodach osobistych: osoba, (...)

 • Umowa o administrowanie nieruchomością przez dewelopera

  . 22 ust. 2 ustawy o własności lokali). Zazwyczaj podaje się przykład dokonania biężącego remontu jako czynności zwykłego zarządu oraz remontu kompletnego jako czynności przekraczającej zwykły (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane