Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  m.in. po odliczeniu kwot wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 złotych (art. 26 ust. 1 pkt (...)

 • Droższe paliwo dla firmowych samochodów

  specjalnego przeznaczenia (np. pomoc drogowa, ładowarka, pojazd pogrzebowy), określone w art. 86 ust. 4 pkt 5 ustawy VAT, - pojazdy, które konstrukcyjnie przeznaczone są do przewozu co najmniej (...)

 • Nadal nie znamy płacy minimalnej na 2011 rok

  drogi ustalania płacy minimalnej, do 15 września każdego roku winna być ona podana do publicznej wiadomości. Wyjątek, z którego skorzystano w bieżącym roku opisuje art. 2 ust. 6 ustawy. (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pogrzeb prezydenta: będzie zakaz noszenia broni

  merytoryczne uzasadnienie – twierdzi MSWiA. Zakaz wydano na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. Według przepisu jeżeli interes bezpieczeństwa państwa (...)

 • Kierowca musi zapłacić za przejazd drogą krajową

  , a więc czy w istocie opłata za ten konkretny przejazd została uiszczona – stwierdził Trybunał Konstytucyjny (P 9/08). Zgodnie z art. 92 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym kto wykonuje (...)

 • Dostawcy zostali bez gwarancji zapłaty

  . Znowelizowany kodeks realizuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 27 listopada 2006 roku (K 47/04). Trybunał orzekł wówczas o niezgodności z konstytucją przepisów art. 2 ust. 4 (...)

 • Alimenciarze zachowają prawo jazdy?

  stanowi wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego (sygn. akt P 46/07), który podważył art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych (...)

 • Kary za porwania będą zaostrzone

  (art. 279 ust. 1 k.k.). Znowelizowany kodeks dokonuje przekwalifikowania przestępstwa wzięcia zakładnika z kategorii występków do kategorii zbrodni. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Sędzia może ponownie ubiegać się o powołanie na stanowisko

  zakresie dotyczącym art. 2 ust. 1 pkt 3 w związku z pkt 2 tej ustawy, nie wynika możliwość odwołania się skarżącego od rozstrzygnięcia KRS o nieprzedstawieniu Prezydentowi RP kandydatury (...)

 • Opinia dot. różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  .  Projekt rozporządzenia wprowadza także, na podstawie art. 31 ust. 1 ustawy, nową wysokość wskaźnika korygującego, który powinien wpłynąć na większe zróżnicowanie płaconych przez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane