Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadczenia z ZFŚS a niepełny etat

  (art. 8 ust. 1 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych) - nie zaś od wymiaru czasu pracy. Podkreślamy, że fakt wykonywania pracy, przez tego pracownika, w wymiarze 1/2 etatu powinien (...)

 • Rekultywacja gruntów po działalności górniczej

  należy posiadać, aby móc składować ziemię i gruz w wyrobisku poeksploatacyjnym po wygaśnięciu koncesji? Zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (...)

 • Naruszenie prawa przez agencję nieruchomości

  art. 181 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, pośrednik w obrocie nieruchomościami jest zobowiązany do wykonywania czynności związanych z pośrednictwem przy sprzedaży nieruchomości, (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia z ZFŚS a niepełny etat

  podarunkowych dla pracownika zatrudnionego na niepełny etat o wartości proporcjonalnej do wielkości etatu? Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, przyznawanie (...)

 • Odpowiedzialność za pracownika kancelarii

  prowadzone jest postępowanie egzekucyjne przez komornika i jaka jest skuteczność ściągalności zadłużenia. Na podstawie art. 23 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, komornik (...)

 • Opłata za apelację przy podziale majątku

  nierównych udziałach. Czy taka apelacja podlega opłacie, a jeśli tak to w jakiej wysokości? Zgodnie z art. 18 ust. 2 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych przepisy ustawy przewidujące (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu

  o.o. Czy spółka musi prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu? Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów  wydatków, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości rolno-przemysłowej a VAT

  powyższej transakcji. Dodam, iż części działki rolna i przemysłowa nie są geodezyjnie wyodrębnione. Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się (...)

 • Partycypacja w kosztach urządzenia drogi gminnej

  , to zwiększą Państwo wartość przede wszystkim cudzej nieruchomości. Zgodnie z art. 3 ust. 5 ustawy o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego budowa, przebudowa, remont, utrzymanie i (...)

 • Legalizacja urządzeń pomiarowych

  podstawową 22% stawką podatku od towarów i usług z mocy zapisu art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Zatem usługi polegające (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane