Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT przy sprzedaży mieszkania

  tego mieszkania do ewidencji środków trwałych nastąpi sprzedaż mieszkania? Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku dostawę (...)

 • Handel samochodami a marża

  VAT. Czy postępuję prawidłowo? Zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w przypadku podatnika wykonującego czynności polegające na dostawie towarów (...)

 • Wynajem domu firmie a ryczałt

  gospodarczej? Zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne opodatkowaniu ryczałtem od przychodów

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie spadku a jego ujawnienie

  postanowienie sądu o nabyciu spadku uprawomocniło się pod koniec 2006 roku. Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podatnicy podatku są obowiązani złożyć, (...)

 • Świadczenie urlopowe a niepełny etat

  Fundusz lub mogą wypłacać świadczenie urlopowe na zasadach określonych w ustawie (o ile nie zrezygnowali z tworzenia Funduszu lub wypłacania świadczeń urlopowych). Zgodnie z art. 3 ust. 5 (...)

 • Stawka VAT na usługi dla parafii

  będą opodatkowane stawką podstawową VAT - 22%, zgodnie z treścią art. 41 ust. 1 ustawy o VAT. stawka VAT, parafia, usługi drukarskie

 • Agroturystyka

  współpracującą w działalności gospodarczej męża.W szczególności art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, iż wolne od podatku dochodowego (...)

 • PCC od zagranicznej pożyczki

  znajdowały się w tym kraju, osoba udzielająca pożyczki nie jest związana z działalnością gospodarczą pożyczkobiorcy. Czy w takim wypadku jest się zwolnionym od podatku PCC? Zgodnie z art. 1 ust. (...)

 • Podatek od nieruchomości za garaż

  podatek od nieruchomości, nie posługuje się bezpośrednio określeniem garaż. W przepisie art. 1a ust. 1 ww. ustawy sprecyzowana została definicja budynku. Zgodnie z nią, jest to obiekt budowlany (...)

 • Wyrok a brak podpisu na fakturze korygującej

  wynagrodzenia, z uwagi np. na wady usługi, bądź zgłoszenie zarzutu potrącenia przez drugą stronę, to nie ma podstaw do dokonania korekty wystawionej faktury VAT.Zgodnie z art. 29 ust. 4a ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane