Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie o nieudokumentowane dochody

  za udokumentowane źródło finansowania budowy domu? Zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof) wysokość przychodów nieznajdujących pokrycia (...)

 • Wygrana na loterii Pusty SMS

  wypłacenia wygranej cytowanymi argumentami? Zgodne z art. I ust. 4 Regulaminu Loterii Audiotekstowej „Pusty SMS” osoba biorąca udział w Loterii akceptuje wszystkie postanowienia Regulaminu

 • Kredyt konsumencki

  zabezpieczeń i ubezpieczeń (w tym kosztów ubezpieczenia spłaty kredytu, o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 4), nie może przekroczyć 5 % kwoty udzielonego kredytu konsumenckiego.    

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Definicja nierezydenta

  Kim jest \"nierezydent\" w rozumieniu ustawy prawo dewizowe? Zgodnie z art. 2 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. Prawo dewizowe (Dz.U. 2002 r. nr 141 poz.1178 z późn. zm.), przez

 • Zakup działki, zwolnienie z podatku i VAT

  wystarczy, że kupię działkę za 164.000 zł (co po dodaniu VAT daje 200.000 zł)? Czy może, aby nie płacić tego podatku, muszę kupić działkę za 200.000 zł + VAT? Przepis art. 21 ust. 1 (...)

 • Składki ZUS dla bezrobotnego a umowa o dzieło

  zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł (art. 119 ust. 1 ww. ustawy). Jest więc (...)

 • Na czym polega zabezpieczenie hipoteką kaucyjną?

  brzmieniu, z wyjątkiem art. 76 ust. 1 i 4 tej ustawy, które stosuje się w brzmieniu nadanym wskazaną powyżej ustawą nowelizującą. Hipoteka kaucyjna jest specjalną odmianą hipoteki. (...)

 • Media a ryczałt od najmu

  faktury na czynsz najmu, czy również mam płacić ryczałt od wystawianej przeze mnie refaktury za energię i gaz? Zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych

 • Podatek od nieruchomości

  swojej deklaracji? Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych podstawę opodatkowania stanowi w przypadku budynków lub ich części - powierzchnia użytkowa.Zatem (...)

 • Ważność dyplomu licencjackiego

  dyplom i przygotowanie pedagogiczne są wydawane dożywotnio absolwentowi studiów. Zgodnie z art. 167 ust. 1 Ustawy prawo o szkolnictwie wyższym: „absolwenci studiów otrzymują dyplomy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane