Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od połowy mieszkania

  dochodu. Podatnik ma jednak możliwość skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej, o ile oczywiście spełnia warunki do skorzystania z tej ulgi. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Metoda kasowa rozliczeń

  , czy też rozliczenia przychodu? Zasady rozliczania kosztów przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych określone są w art. 22 ust. 4 i kolejnych ustawy o podatku

 • Podatek od działki

  budynek gospodarczy? Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych grunty i budynki są odrębnym przedmiotem opodatkowania. Dlatego też jeśli podatnik jest właścicielem działki (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rubryka L deklaracji PIT-28

  obliczone przez podatnika, o którym mowa w art. 15 ust. 3 ustawy (po dokonanych odliczeniach).Zatem podatnik wykazuje w tej części jedynie te przychody, które wynikają z jego ewidencji

 • Bezrobocie a umowa o dzieło

  I OSK 572/2007, LexPolonica nr 1950918) „z art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy definiującego bezrobotnego wynika, iż nieuzyskiwanie miesięcznie

 • Akcyza za samochód

  pojazd powyżej 3,5 tony i samochód specjalny nie płacę akcyzy i pojazd został zarejestrowany. Proszę o informację czy faktycznie od wymienionego pojazdu nie płaci się akcyzy? Zgodnie z art. 80 ust. (...)

 • Zgłoszenie najmu w urzędzie skarbowym

  uzyskanego z innych źródeł i razem z nim rozliczony z podatku dochodowego wg skali.Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych

 • Stawka VAT na szkolenia

  usług elektronicznych i usług turystyki (art. 8 ust. 1 i 3 ustawy o VAT).Usługi w zakresie szkoleń dla dorosłych według ustawy o VAT podlegają zwolnieniu przedmiotowemu (jako usługi w (...)

 • Anonimowy darczyńca dla fundacji

  wrzucenie datku do specjalnie utworzonego w tym celu pojemnika. Czy w takiej sytuacji otrzymane darowizny mogą być zakwalifikowane w fundacji jako wolne od podatku od darowizn? Zgodnie z art. 1 ust. (...)

 • Kredyt gotówkowy - koszty

  , będą kosztem uzyskania przychodów podatnika. Odsetki naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania powiększą wartość początkową środka trwałego (zgodnie z art. 22g ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane