Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w funkcjonowaniu NBP. Jest projekt

  dotyczące aktywności zawodowej i publicznej członków RPP oraz zarządu NBP. Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o NBP, w okresie kadencji członek Rady nie może zajmować żadnych innych stanowisk (...)

 • Monitor Sądowy i Gospodarczy. Będą ułatwienia dla firm

  Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia. Przepis ten nie zawiera wytycznych, przez co nie spełnia wymogów art. 92 ust. 1 Konstytucji. Podkreślenia (...)

 • Rząd chce ułatwić życie przedsiębiorcom. Zniesie ten obowiązek?

  Monitora Sądowego i Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia. Przepis ten nie zawiera wytycznych, przez co nie spełnia wymogów art. 92 ust. 1 Konstytucji

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenia dla pracowników rozliczysz w kosztach w miesiącu wypłaty

  ich zapłaty. Nie są bowiem wymienione w liście wydatków, które nie mogą być rozliczone podatkowo (zawartej w art. 23 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w art. (...)

 • Zalegasz z wypłatą dla pracowników? Zobacz, jak ją rozliczyć

  zapłaty. Nie są bowiem wymienione w liście wydatków, które nie mogą być rozliczone podatkowo (zawartej w art. 23 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w art. 16 (...)

 • 50 mln w Lotto. Ile zabierze ci fiskus?

  , stanowiących przychód z tej działalności. (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) Wspomniane przepisy nie zaliczają natomiast do środków masowego (...)

 • Zwrot nieruchomości? Trybunał zbada kontrowersyjny przypadek

  właścicielowi gruntu przysługuje zwrot nieruchomości.Zdaniem gdańskiego sądu art. 137 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami jest niekonstytucyjny, bo określa terminy na rozpoczęcie (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  m.in. po odliczeniu kwot wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 złotych (art. 26 ust. 1 pkt (...)

 • Droższe paliwo dla firmowych samochodów

  specjalnego przeznaczenia (np. pomoc drogowa, ładowarka, pojazd pogrzebowy), określone w art. 86 ust. 4 pkt 5 ustawy VAT, - pojazdy, które konstrukcyjnie przeznaczone są do przewozu co najmniej (...)

 • Nadal nie znamy płacy minimalnej na 2011 rok

  drogi ustalania płacy minimalnej, do 15 września każdego roku winna być ona podana do publicznej wiadomości. Wyjątek, z którego skorzystano w bieżącym roku opisuje art. 2 ust. 6 ustawy. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane