Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż nieruchomości rolno-przemysłowej a VAT

  powyższej transakcji. Dodam, iż części działki rolna i przemysłowa nie są geodezyjnie wyodrębnione. Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się (...)

 • Partycypacja w kosztach urządzenia drogi gminnej

  , to zwiększą Państwo wartość przede wszystkim cudzej nieruchomości. Zgodnie z art. 3 ust. 5 ustawy o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego budowa, przebudowa, remont, utrzymanie i (...)

 • Legalizacja urządzeń pomiarowych

  podstawową 22% stawką podatku od towarów i usług z mocy zapisu art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Zatem usługi polegające (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie lekarskie - termin doręczenia

  Pracownik od 24.10.2007r. do 31.10.2007r. jest chory i ma wystawione L-4. W jakim terminie powinien dostarczyć L-4 ? Czy wliczać do wyliczeń soboty i niedzielę? Przepis art. 62 ust. 1 ustawy z (...)

 • Opłaty dla ZAiKS

  utworów poza dozwolonym użytkiem, a w związku z tym, obowiązkowe było wykupienie odpowiedniej licencji, zgodnie z wysokością opłat ustalonych przez ZAiKS. Na podstawie art. 104 ust. 1 ustawy (...)

 • Ryczałt a usługi reklamowe

  firma męża. Zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. e) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów

 • Zgoda na dysponowanie nieruchomością

  konieczne jest notarialne potwierdzenie zgody? Zgodnie z art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane pozwolenie na budowę może być wydane temu, kto złożył oświadczenie, (...)

 • Energia elektryczna a koszty

  Spółka z o.o. otrzymała we wrześniu fakturę za prąd za miesiąc sierpień. Kiedy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu fakturę za energię elektryczną? Zgodnie z art. 15 ust. 4e (...)

 • Metody szacowania dochodu w transakcjach między podmiotami powiązanymi

  ; art. 11 ust. 9); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 października 1997 r. w sprawie sposobu i trybu określania dochodów podatników w drodze oszacowania cen w transakcjach

 • Miejsce pobytu dłużnika

  przepisem art. 44h ust. 2 pkt 2 w/w ustawy dane są udostępniane osobom i jednostkom organizacyjnym, jeżeli wykażą w tym interes prawny. Wezwanie organu postępowania egzekucyjnego – komornika, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane