Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Zgoda wojewodzkiego konserwatora zabytków

    nieruchomości obowiązany jest współdziałać z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków. Podstawę prawną stanowi Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Art. (...)

  • NIP spółki komandytowej

    z art. 2 ust. 1 ustawy ozasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie (...)

  • Zwrot VAT za remont mieszkania

    dochodowym)? W odniesieniu do zwrotu podatku VAT za materiały budowlane należy zauważyć, iż zgodnie z art. 3 ust. 6 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem

  • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Księgowanie przedpłaty w leasingu

    nie ma obowiązku stosować się do dyspozycji z art. 22 ust. 5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidującej, iż koszty pośrednie – jeśli dotyczą okresu przekraczającego (...)

  • Dobrowolne alimenty

    gdzieś wykazać, opodatkować te pieniądze? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 127 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego są alimenty: a) na rzecz dzieci, (...)

  • Podatek od odszkodowania i zadośćuczynienia

    niesłuszne aresztowanie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Zgodnie z przepisem art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku są inne odszkodowania (...)

  • Upoważnienie do prowadzenia samochodu firmy

    sytuacja wygląda w świetle przepisów krajowych? Czy osoba prowadząca samochód firmowy, środek trwały firmy, musi posiadać upoważnienie do jego kierowania? Zgodnie z art. 71 ust. 5a ustawy (...)

  • Egzekwowanie należności

    prowadzonych przez tego komornika egzekucji zaległość nie przekracza sześciu miesięcy (art. 8 ust. 4 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji). Możecie Państwo zatem zwrócić się do innego (...)

  • Rekultywacja gruntów po działalności górniczej

    należy posiadać, aby móc składować ziemię i gruz w wyrobisku poeksploatacyjnym po wygaśnięciu koncesji? Zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (...)

  • Świadczenia z ZFŚS a niepełny etat

    (art. 8 ust. 1 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych) - nie zaś od wymiaru czasu pracy. Podkreślamy, że fakt wykonywania pracy, przez tego pracownika, w wymiarze 1/2 etatu powinien (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane