Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wolontariusz prezesem zarządu

  w tej ustawie. Następnie art. 42 ust. 1.ww. Ustawy wskazuje, iż wolontariusze mogą wykonywać świadczenia na rzecz określonych podmiotów. Wśród tych podmiotów ustawodawca (...)

 • Podatek od działu spadku

  spadkach i darowiznach czy też jest do tego jakiś osobny formularz? Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) podatkowi podlegają umowy o dział (...)

 • Opieszałość urzędu

  przekazująca sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji przy uwzględnieniu przepisu art. 98 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami zapadła 28-06-2010 r. Do chwili obecnej (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Biuro rachunkowe bez certyfikatu

  . 76b ust. 2 ustawy o księgowości): 1) prowadzenie udokumentowanych zapisów zdarzeń w księgach rachunkowych w porządku chronologicznym i systematycznym, 2) wycena aktywów i pasywów

 • Biuro doradztwa prawnego

  znajduje swojego uregulowania w żadnym przepisie szczególnym. Działalnością taką zajmować się może również osoba, która nie ukończyła studiów prawniczych. Zgodnie z art. (...)

 • Obowiązek zachowania tajemnicy bez lojalki

  pracodawca zawarł  z nim umowę o zakazie czy też nie. Na podstawie art. 11 ust. 2 powołanej ustawy były pracownik ma obowiązek zachowania tajemnicy służbowej przez okres trzech lat od (...)

 • Uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa

  Z treści art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2005 r. Nr 196 poz. 1631) wynika, iż postępowanie sprawdzające wobec osoby, która

 • Wycięcie drzewa owocowego na działce

  świerk. Czy przesadzenie tego drzewa wiąże się z uzyskaniem jakiejś decyzji administracyjnej i/lub z opłatami? Generalną zasadą wyrażoną w ustawie o ochronie przyrody – art. 83 ust. (...)

 • Amortyzacja samochodu przez współwłaściciela

  transportu, o przewidywanym okresie używania dłuższym niż rok, wykorzystywane przez podatnika na potrzeby związane z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą. Zgodnie z art. 22g ust. (...)

 • Oświadczenie o spłatach wierzytelności

  treści powyższe oświadczenie ma być. Listę załączników do wniosku o ogłoszenie upadłości określa art. 23 ust. 1 i 2 Prawa upadłościowego i naprawczego. Przepis ten nakłada na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane