Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odsprzedaż materiałów

  podatku od towarów i usług, jednakże w ustawie zostały zawarte regulacje dotyczące istoty tej czynności. Stosownie do treści art. 30 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku (...)

 • zmiana w ewidencji gruntów i budynków

  wprowadzenia zmian do ewidencji. Tyczy się to w szczególności postanowienia o stwierdzeniu nabycia spasdku, z którego wynika zmiana danej ewidencyjnej z art. 20 ust. 2 pkt 1 ustawy (...)

 • Skład komisji egzaminacyjnej

  komisji przez nauczyciela zastępującego w dniu pracy Komisji egzaminacyjnej? Zgodnie z art. 9g ust. 2 ustawy Karta Nauczyciela, komisję egzaminacyjną dla nauczycieli ubiegających się o (...)

 • Porada prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na wychowanie dziecka

  podatek określonej w pierwszym przedziale skali, o której mowa w art. 27 ust. 1, za każdy miesiąc kalendarzowy, w którym podatnik wykonywał władzę, pełnił funkcję albo sprawował (...)

 • Nieograniczony obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych

  Na czym polega zasada nieograniczonego obowiązku podatkowego? Zasada nieograniczonego obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych wynika z art. 3 ust. 1 ustawy o podatku

 • Nieobecność nauczyciela na radzie pedagogicznej

  pedagogicznej? Podstawą działalności rady pedagogicznej jest art. 40 ust. 1 ustawy o systemie oświaty (Dz. U. 2004 r., Nr 256 poz. 2572). Rada jest kolegialnym organem szkoły lub placówki (...)

 • Organizacja konkursów dla dzieci

  nagród byłaby zwolniona z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z tym przepisem wolna od podatku dochodowego jest (...)

 • Umorzenie długu

  przychodem z działalności gospodarczej (np. na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych por. art. 14 ust. 2 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). umorzenie długu, (...)

 • Interes prawny w prawie administracyjnym

  763/2005, LexPolonica nr 1241474, „Wspólnota” 2006, nr 27, s. 46). Źródłem interesu prawnego, o którym mowa w art. 101 ust. 1, musi być norma prawa przedmiotowego, (...)

 • Zezwolenie na instalację urządzenia RTG

  . Podkreślamy zatem, iż zgodnie z art. 4 ust.1 pkt 5, 6 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (Dz. U. Nr 42, poz. 276), wykonywanie działalności związanej z narażeniem na działanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane