Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja dłużnika rzeczowego

  wyłącznie z obciążonej hipoteką nieruchomości (a właściwie udziału w nieruchomości). Wynika to z art. 65 ust. 1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, który mówi o zabezpieczeniu (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  wygranych w polskim LOTTO powyżej kwoty wolnej od opodatkowania pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty (art. 30 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Ubezpieczenie - podatek VAT na fakturze

  świadczoną usługą dzierżawy, jest więc obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Z uwagi na powyższe opodatkowaniu nie będzie podlegał koszt ubezpieczenia (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż mieszkania zakupionego w 1999 r.

  (art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) i nie podlega opodatkowaniu tym podatkiem. W takim przypadku nie ma znaczenia, że podatnik skorzystał z tzw. dużej  ulgi

 • Przechowywanie nagrań przez bank

  składanych w tym banku. Jak długo bank ma obowiązek przechowywać takie nagrania? Zgodnie z art. 105 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Prawo bankowe, bank ma obowiązek udzielić na żądanie prokuratora (...)

 • Amortyzacja w firmie męża lokalu - współwłasności

  wystąpić o zwrot VAT z inwestycji. Czy w opisanym wyżej przypadku mogę w 100% amortyzować zakupiony przeze mnie lokal użytkowy? Zgodnie z art. 22g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Opodatkowanie ryczałtem usług malowania statków

  Firma wykonuje usługi malarsko-piaskarskie na statkach. Jaką stawką ryczałtu ewidencyjnego są opodatkowane te usługi? Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym

 • Umorzenie kredytu mieszkania spółdzielczego

  % wolnorynkowej wartości mieszkania, czy może oblicza się to inaczej? Zgodnie z art. 10 ust. 7 ustawy wskazanej w pytaniu, na wniosek kredytobiorcy zadłużenie z tytułu przejściowego wykupienia (...)

 • Liczba dni pobytu pracownika zagranicą

  pracodawcy i u mnie do zbadania, kiedy przekroczy 182 dzień? Zgodnie z art. 3 ust. 1-2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na (...)

 • Limit zapłaty gotówką

  Wystawiłem fakturę na 20.000 PLN. Otrzymałem zapłatę gotówką. Czy istnieje jakiś limit co do kwoty zapłaty gotówką? Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane