Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Transakcje z podmiotami powiązanymi

  podatkowym i wymagalnych w roku podatkowym świadczeń, przekracza równowartość: 100.000 EURO - jeżeli wartość transakcji nie przekracza 20% kapitału zakładowego, określonego zgodnie z art. (...)

 • Prasa - definicja

  Jak należy definiować pojęcie prasy? Dla interpretacji pojęcia „prasa” należy sięgnąć do art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy prawo prasowe: prasa oznacza publikacje periodyczne, które (...)

 • Nawiązanie stosunku pracy z nauczycielem mianowanym na podstawie mianowania

  Chciałbym się dowiedzieć kiedy można nawiązać stosunek pracy z nauczycielem mianowanym na podstawie mianowania? Zgodnie z art. 10 ust. 5 Karty Nauczyciela (dalej: KN), stosunek pracy z nauczycielem

 • Porada prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie budynku

  VI. Jak opodatkować grunt z budynkiem letniskowy nie trwale z gruntem związanym? Zgodnie z art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych użyte w ustawie określenie budynek oznacza (...)

 • Przyznawanie świadczeń z pomocy społecznej

  W jaki sposób dochodzi do przyznawania świadczeń z pomocy społecznej? Przyznawanie świadczeń z pomocy społecznej następuje w drodze decyzji administracyjnej. Decyzję tę zgodnie z art. 106 (...)

 • Rodzaje licencji wyróżnione w ustawie o prawie autorskim

  polega na tym, iż twórca (w okresie trwania licencji) nie może udzielić podobnej licencji (co do tego samego utworu na tych samych polach eksploatacji) osobie trzeciej. Zgodnie z art. 67 ust. (...)

 • Jak ustalić przychód pracownika ze świadczeń w naturze?

  stosunku pracy została zawarta w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym za przychody ze stosunku pracy  wszelkiego rodzaju (...)

 • Spółka jawna a podatek dochodowy

  ;b fizycznych i prawnych. Powyższe powoduje, iż podatek dochodowy płacą we własnym imieniu jej poszczególni wspólnicy jako osoby fizyczne. Jak wynika z art. 8 ust. 1 ustawy o PIT

 • Licznik przedpłatowy

  . art. 4j ust. 1 pr.energ.).   licznik przedpłatowy, zakład energetyczny, umowa, zmiana dostawcy

 • Podatek od nieruchomości

  nieruchomości budynków pieczarkarni to podstawą takiego zwolnienia może być art. 7 ust. 1 pkt 4 lit. c) ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, zgodnie z którym zwalnia się od (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane