Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawka VAT na szkolenia

  usług elektronicznych i usług turystyki (art. 8 ust. 1 i 3 ustawy o VAT).Usługi w zakresie szkoleń dla dorosłych według ustawy o VAT podlegają zwolnieniu przedmiotowemu (jako usługi w (...)

 • Anonimowy darczyńca dla fundacji

  wrzucenie datku do specjalnie utworzonego w tym celu pojemnika. Czy w takiej sytuacji otrzymane darowizny mogą być zakwalifikowane w fundacji jako wolne od podatku od darowizn? Zgodnie z art. 1 ust. (...)

 • Kredyt gotówkowy - koszty

  , będą kosztem uzyskania przychodów podatnika. Odsetki naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania powiększą wartość początkową środka trwałego (zgodnie z art. 22g ust. (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka ryczałtowa

  Rozpoczynam działalność w zakresie handlu opałem (węgiel brunatny) opodatkowaną na podstawie ewidencji ryczałtowej. Jaką stawkę przyjąć - czy jest to 3%? Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. (...)

 • Faktura korygująca

  podpisania kopii faktury korygującej? Zgodnie z art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku gdy podstawa opodatkowania ulega zmniejszeniu w stosunku do podstawy (...)

 • Zasady postępowania w stosunku do obiektów budowlanych wpisanych do rejestru zabytków oraz objętych ochroną konserwatorską

  wyjątkiem znaków drogowych i znaków związanych z ochroną porządku i bezpieczeństwa publicznego, z zastrzeżeniem art. 12 ust. 1;   składowania lub magazynowania odpadów. W (...)

 • Przedawnienie podatku spadkowego

  podatkowego istotna jest nie tyle data śmierci, co data uprawomocnienia orzeczenia stwierdzającego nabycie spadku. Zgodnie bowiem z art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn jeżeli (...)

 • Podatek od sprzedaży spadku

  zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w treści obowiązującej w 2005 r., a ta treść jest obowiązująca jeśli spadkodawca zmarł w 2005 (...)

 • Podatek od sprzedaży działki

  art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolny od podatku jest dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości, w wysokości, która odpowiada iloczynowi (...)

 • Opodatkowanie świadectwa energetycznego

  przepis ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), czy też przepisów wykonawczych nie przewiduje obniżonej stawki VAT.Zgodnie z art. 5 ust. 8 Prawa budowlanego świadectwo charakterystyki

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane