Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona działaczy związkowych

  ustawy o związkach zawodowych? Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy o związkach zawodowych, pracodawca bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej nie może wypowiedzieć ani rozwiązać (...)

 • Sprzedaż bezrachunkowa bez kasy rejestrującej

  wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych określa sposób prowadzenia przez podatników, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 20 (...)

 • Sprzedaż przez biuro nieruchomości

  okoliczności sprzedaży. Zatem zasadniczo każda transakcja powinna być analizowana indywidualnie. Przykładowo w zakresie działek gruntu, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT zwolniona (...)

 • Porada prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konferencja dla pracowników

  możemy odliczyć VAT od tej faktury i zarachować netto w koszty? Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku (...)

 • Osoby zagraniczne a prowadzenie działalności gospodarczej

  Kim są osoby zagraniczne według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej? Czy mogą one prowadzić działalność w takiej formie jak pozostałe podmioty? Osobą zagraniczną (art. 5 ust. 2 (...)

 • Eksmisja na bruk a lokal zastępczy

  Kiedy sąd nie może orzec braku lokalu zastępczego dla osoby, która podlega eksmisji z lokalu? Sąd nie może orzec o braku uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego wobec (art. 14 ust. 4 ustawa (...)

 • Definicja pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia

  psychofizycznej ze względu na bezpieczeństwo własne lub otoczenia jest pracownikiem zatrudnionym w szczególnych warunkach (art. 32 ust. 2 ustawy emerytalnej). Poprawnie z punktu widzenia (...)

 • Odsetki od pożyczki a VAT

  , a termin spłaty pożyczki wg umowy mija 22-05-2011. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tyt. w/w odsetek i czy spółka prawidłowo wystawiła fakturę ze stawką VAT zwolnioną? Zgodnie z art. 43 ust. (...)

 • Osoba uprawniona do otrzymania wypisu z Ewidencji gruntów i budynków

  Kto może uzyskać wypis z Ewidencji gruntów i budynków?  Starosta wydaje wypis z operatu ewidencyjnego zawierający dane osobowe, o których mowa w art. 20 ust. 2 pkt 1 i 2 pgk, na

 • Zadania przewodniczącego Rady Gminy

  przewodniczącego. Ustawa o samorządzie gminnym do roku 2001 w art. 14 ust. 2 przewidywała takie uprawnienia przewodniczącego rady, jednak mocą ustawy z 11 kwietnia 2001 r. o zmianie ustaw: o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane