Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Klasyfikacja tusz zwierząt rzeźnych w systemie EUROP

  określonym w art. 15a ust. 3e ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.Źródło: www.ijhar-s.gov.pl klasyfikacja tusz zwierząt rzeźnych, system EUROP, system klasyfikacji tusz (...)

 • Zmiany w ustawie o służbie medycyny pracy

  działalności przez podstawową jednostkę służby medycyny pracy, pielęgniarkę, psychologa lub inną osobę, o której mowa w art. 2 ust. 1 ww. ustawy, w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej (...)

 • Czy konieczne są zmiany w opłacaniu składek do NFZ?

  ., wprowadza (poprzez zmianę art. 81 ust.2) rozwiązania umożliwiające opłacanie składki zdrowotnej w takiej samej wysokości przez cały rok."Jakub Gołąb  Źródło: www.mz.gov.pl (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ta ustawa jest niesprawiedliwa

  emeryturach kapitałowych. Prezydent RP uzasadniając swoją decyzję podczas konferencji prasowej powiedział m.in:  „W sprawie tzw. ustawy o emeryturach pomostowych, zgodnie z art. 122 (...)

 • Będzie można zarejestrować pojazdy zabytkowe

  rejestracji tych pojazdów jest uzasadnione.Ponadto pojazdy określone w art. 79 ust. 4 pkt 2 lub 3 były w przeszłości wyrejestrowywane, a ich właściciele zdawali do wydziału komunikacyjnego (...)

 • ZUS wyjaśnia, dlaczego ściąga zaległe składki za lata 1999-2001

  ustalonego prawa do emerytury lub renty i nie mają innych tytułów rodzących obowiązek ubezpieczeń społecznych. Na podstawie zaś art. 6 ust. 1 pkt 5 powołanej ustawy takim innym tytułem (...)

 • Szambo na sąsiedniej działce przeszkadza

  właściwy miejscowo (tzn. ten, w którego obszarze właściwości jest położona nieruchomość). Podstawą prawną roszczenia są przepisy art. 222 § 2 k.c. w zw. z art. 144 k.c. W pozwie (...)

 • Raporty o przewozach kolejami dużych prędkości w Polsce

  prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2006 r. nr 227, poz. 1658 z późn. zm.) oraz art. 44 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2001 r. nr 62 poz. (...)

 • Sukces KIG - uchwalenie nowelizacji ustawy o izbach gospodarczych

  o izbach gospodarczych, znajduje się w ustawie prawo o stowarzyszeniach (art. 10 ust. 2, art. 17 ust 1a). Zgodnie z uchwaloną nowelizacją ustawy  - izby gospodarcze będą mogły (...)

 • Samochody Mitsubishi L200 niebezpieczne?

  tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane