Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprowadzasz samochód zza granicy - zadbaj o dokument rejestracyjny

  , jeżeli pojazd był zarejestrowany w tym państwie. Brak tego dokumentu jest podstawą do odmowy rejestracji pojazdu na podstawie art. 72 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym. Administracje państw członkowskich

 • Stawki podatków i opłat lokalnych na 2008 rok

  obwieszczenia Ministra Finansów 676,87 zł, jednak Ministerstwo Finansów podaje na swej stronie, iż "Stawka określona w obwieszczeniu dla samochodów ciężarowych, o których mowa w art. 10 ust. (...)

 • Jak będzie można przekraczać granice?

  granicznych, zaś w art. 4 ust. 2 kodeksu granicznego Schengen zostały wskazane wyjątki od obowiązku przekraczania granic zewnętrznych jedynie na przejściach granicznych i w ustalonych godzinach (...)

 • Porada prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szersza kryminalizacja rozpowszechniania pornografii?

  wyrażającego zasadę ochrony godności człowieka art. 30 Konstytucji. Ich zdaniem wprowadzenie projektowanych rozwiązań nie przyczyni się do większej, niż dozwolona w art. 31 ust. 3 (...)

 • Ustalanie okoliczności oraz rejestr wypadków przy pracy

  dotyczące wypadku,  dokonać prawnej kwalifikacji wypadku zgodnie z art. 3 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i (...)

 • Jedno "becikowe" na pewno, a może i drugie?

  ;osoby. Do tego świadczenia rodzinnego nie stosuje się jednak przepisów art. 23 ust 3-5 ustawy o świadczeniach rodzinnych, dotyczących danych, jakie powinien zawierać wniosek w tej (...)

 • Rozkłady jazdy po nowemu

  organu samorządu terytorialnego wydającego zezwolenie na wykonywanie przewozów regularnych oraz organów, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o transporcie drogowym, uzgadniających

 • Opłaty za czynności organów administracji miar wykonywane w ramach systemu tachografów cyfrowych

  wyłączeniem pojazdów, o których mowa w art. 4 i art. 14 ust. 1 rozporządzenia (EWG) nr 3820/85. Rozporządzenie nr 3821/85 ma więc zastosowanie do przewozów drogowych w obrębie Wspólnoty. (...)

 • Projektowane zmiany w postępowaniu mandatowym

  nie stoi na przeszkodzie realizacji praw skarżących, określonych w   art. 190 ust. 4 Konstytucji, w sprawie będącej podstawą niniejszego postępowania. Zmiana polegałaby na dodaniu (...)

 • Projektowane zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  sposób określa się wierzytelność zabezpieczoną?Propozycja zmiany w art. 3  ma na celu umożliwienie wskazania najwyższej sumy zabezpieczenia w przypadku ustanowienia zastawu rejestrowego dla zabezpieczenia

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane