Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koncesja na obrót paliwami

  jest uzyskanie koncesji. Taka samą zasadę potwierdza art. 14 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo działalności gospodarczej. Koncesji nie wymaga jednak obrót paliwami stałymi, obrót paliwami gazowymi, (...)

 • Opatentowanie sposobu sprzedaży

  sprzedaży? Zgodnie z art. 63 ust.1 ustawy o własności przemysłowej (Dz.U. 2001r. nr 49 poz. 508) przez uzyskanie patentu nabywa się prawo wyłącznego korzystania z wynalazku w sposób zarobkowy (...)

 • Odszkodowanie za błędne wystawienie Rp-7

  w oparciu o przepisy art. 97 ust.1 pkt 2 ustawy z dn. 14 grudnia 1982 r. o zaopatrzeniu emerytalnym pracowników i ich rodzin (Dz. U. 1982 r. Nr 40 poz. 267 ze zm.)? Po jakim okresie ulegnie

 • Porada prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezprawne wykorzystywanie danych osobowych

  innemu administratorowi danych (art. 32 ust.1 pkt1. Ustawy o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z 1997 roku, z późn. zmian.), Sankcję za naruszenie praw obywatelskich związanych (...)

 • Ubój rytualny tylko w zatwierdzonych rzeźniach

  szczególności ważność niektórych przepisów rozporządzenia (art. 4 ust. 4 w związku z art. 2 lit. k rozporządzenia nr 1099/2009), zwłaszcza w kontekście wolności (...)

 • Ochrona Puszczy Białowieskiej

  działań. Zgodnie z art. 68 ust. 4 Konstytucji, jednym z zadań władz publicznych jest „zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska”. Art. 74 zobowiązuje (...)

 • Rozporządzenie eIDAS coraz bliżej wejścia w życie

  . Na szczególną uwagę zasługują w tym względzie przepisy art. 6 oraz art. 27 rozporządzenia eIDAS. Przepisy te regulują odpowiednio wzajemne uznawanie notyfikowanych środków elektronicznej (...)

 • Niedozwolone klauzule w umowach konsumenckich. Zobacz, jakie masz prawa

  obowiązujących umów - Prezes Urzędu nie dysponuje możliwością podjęcia działań administracyjnych na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentówSposoby usuwania (...)

 • Program Wyprawka Szkolna. Kto może skorzystać?

  osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, tj. 539 zł netto na osobę w rodzinie 2) w przypadku uczniów, którzy nie spełniają (...)

 • PIT 2013. Kiedy małżonkowie mogą się wspólnie rozliczać?

  o których mowa powyżej uważa się przychody osiągnięte ze źródeł określonych w art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych  bez względu na miejsce (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane