Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od sprzedaży działki

  art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolny od podatku jest dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości, w wysokości, która odpowiada iloczynowi (...)

 • Opodatkowanie świadectwa energetycznego

  przepis ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), czy też przepisów wykonawczych nie przewiduje obniżonej stawki VAT.Zgodnie z art. 5 ust. 8 Prawa budowlanego świadectwo charakterystyki

 • Portal zamieszczający przeglądy i omówienie artykułów prasowych - opinia prawna

  . Wedle jej artykułu 6 utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został w jakikolwiek sposób udostępniony publicznie (art. 6 ust. 1 pkt 3

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budynek mieszkalny na gruncie gospodarstwa

  konsekwencjami można się liczyć za nie dokonanie tej czynności i co należy w obecnej sytuacji zrobić aby rozwiązać ten problem? Zgodnie z art. 6 ust. 6 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (...)

 • Dekretacja dokumentów księgowych

  dekret, tj. kwoty i konta, czy wystarczą konta? Proszę o przytoczenie przepisów prawnych. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 6 ustawy o rachunkowości dowód księgowy powinien zawierać m.in. (...)

 • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

  odpowiednich wyższych studiów zawodowych, o których mowa w art. 14 ust. 3 ustawy - Prawo budowlane;książkę praktyki zawodowej lub zaświadczenie potwierdzające odbycie praktyki (...)

 • Wynajem lokalu użytkowego

  rozliczany w ramach odrębnego źródła przychodów, o którym mówi art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tzw. zasady ogólne). (...)

 • Komisowa sprzedaż antyków

  . Zgodnie bowiem z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT w przypadku podatnika wykonującego czynności polegające na dostawie towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich (...)

 • Wynajem mieszkania a opłaty za media

  do administracji, mogą być potraktowane przez Urząd Skarbowy jako źródło mojego dochodu? Czy w tej sytuacji lepiej będzie jak najemca sam będzie opłacał faktury za zużyte media? Zgodnie z art. (...)

 • Odesłanie faktury korygującej

  posiadania potwierdzenia otrzymania korekty faktury przez nabywcę towaru lub usługi, dla którego wystawiono fakturę (art. 29 ust. 4a ustawy o VAT).W praktyce to potwierdzenie jest uzyskiwane (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane