Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odesłanie faktury korygującej

  posiadania potwierdzenia otrzymania korekty faktury przez nabywcę towaru lub usługi, dla którego wystawiono fakturę (art. 29 ust. 4a ustawy o VAT).W praktyce to potwierdzenie jest uzyskiwane (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  spółki cywilnej lub handlowej niemającej osobowości prawnej (art. 14 ust. 9a-9j ustawy o VAT). Przysługuje im prawo zwrotu różnicy podatku wykazanego w deklaracji podatkowej za (...)

 • Ulga prorodzinna a studia za granicą

  lub w przepisach regulujących system oświatowy lub szkolnictwo wyższe obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie (art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pożyczka z zagranicy

  zasady podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) zgodnie z ustawą o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przypadku pożyczek zagranicznych, zgodnie z art. 1 ust. (...)

 • Zakup samochodu a NIP

  Zamierzam zakupić samochód. Nie pracuję i nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej. Czy potrzebuję NIP, aby opłacić podatek od czynności prawnych? Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o (...)

 • Kto może sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali?

  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego programem studiów podyplomowych uprawniających do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej zgodnie z art. 5 ust. 11 ustawy Prawo budowlane jest (...)

 • Oznaczenie sądu rejestrowego

  numerem KRS podawać oznaczenie sądu rejestrowego, w którym została zarejestrowana spółka, czy też sądu rejestrowego, pod który podlega obecnie spółka? Zgodnie z art. 34 ust. 1, ustawy (...)

 • Zwrot za przejazdy taxi pracownika a przychód

  pracownikowi kwota za przejazdy taxi będzie jego przychodem do opodatkowania? Stosownie do postanowień art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu

  dotyczą. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania (...)

 • Koszty leczenia a odpisanie od podatku

  następuje od dochodu, a nie od podatku.Zgodnie z treścią art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawę obliczenia podatku, stanowi dochód ustalony, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane