Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość wynagrodzenia i odprawy z FGŚP

  świadczeń nie może odpowiednio przekraczać wysokości roszczenia skutecznego do masy upadłości (art. 14 ust. 4 ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych...).Dla ustalenia prawa do odprawy (wg (...)

 • Kwota do opodatkowania

  opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.  Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podstawę opodatkowania stanowi wartość nabytych rzeczy i praw (...)

 • Wprowadzenie w posiadanie nabywcy nieruchomości

  należałoby sprecyzować co ma Pan na myśli pisząc że poprzedni właściciel to „lokator". Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Numeracja dokumentów ołówkiem

  fakturach. Numery ewidencji są naniesione na drukowanych ewidencjach komputerowo. Konieczne elementy dowodu księgowego, jakim jest faktura VAT, w tym w szczególności te wymienione w art. 106 ust. (...)

 • Inwestycja w obcym środku trwałym

  trwałym, czy można zaliczyć go w pełnej wysokości do kosztów uzyskania przychodu? Zgodnie z art. 22a ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, amortyzacji podlegają (...)

 • Umowa najmu a podatek od nieruchomości

  Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego) podatnikiem podatku o nieruchomości jest właściciel nieruchomości, a nie jej najemca (wynika to z art. 3 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach

 • Handel samochodami a marża

  usługę agencji celnej na każdy samochód. Czy mam tą fakturę wliczać do ustalenia marży i czy mogę od niej odliczyć cały VAT? Zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Usługi turystyczne w Chorwacji

  . 119 ust. 7-9 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), usługi turystyki podlegają opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 0 %, jeżeli usługi nabywane od innych podatników dla

 • Zaliczka kwartalna na podatek

  Opłacam podatek dochodowy w formie kwartalnych zaliczek. W jakim terminie muszę opłacić zaliczkę za IV kwartał: do 20.XII w wysokości za III kw., czy do 20.I.2009 r.? Zgodnie z art. 44 ust. (...)

 • Definicja przychodu w ryczałcie od najmu

  równowartość czynszu najmu, a pozostałe opłaty dokonują bezpośrednio w spółdzielni i u dostawców mediów. Zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane