Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Limit VAT - najem prywatny i działalność

  zrezygnowałem z bycia podatnikiem VAT. Złożyłem w Urzędzie Skarbowym formularz VAT-R w miesiącu styczniu 2010 r., że od dnia 01.02.2010 r. będę korzystał ze zwolnienia podmiotowego o którym mowa w art. (...)

 • Eksmisja z lokalu a podział majątku wspólnego

  Jeżeli członek wykracza w sposób rażący przeciwko porządkowi domowemu, jest w zwłoce z uiszczeniem opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1 u.s.m. za 6 miesięcy, to zarząd spółdzielni mieszkaniowej (...)

 • Parkowanie w strefie zamieszkania

  sygnałów drogowych, znaku informacyjnego D 40 – „strefa zamieszkania”. Zgodnie z art. 49 ust. 2 pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym, zabrania się postoju pojazdów (...)

 • Opinia prawna na temat art.19 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.19 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawy dotyczące bilansu rocznego

  ? Zgodnie z art. 52 ust. 2 ustawy o rachunkowości sprawozdanie finansowe podpisuje - podając zarazem datę podpisu - osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych, i kierownik jednostki

 • Usługi remontowe dla wspólnoty

  świadczenia dla ludności uważa się opłacane ze środków pieniężnych ludności świadczenia w art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy (działalność usługowa). Przez pojęcie \"ludność\" rozumie (...)

 • Sprzedaż mieszkania własnościowego

  mieszkanie nabyto w roku 2007 lub później, to podatek dochodowy nie wystąpi, nie ma też obowiązku wykazywać sprzedaży w zeznaniu podatkowym, gdyż dochód nie wystąpi (art. 30e ust. (...)

 • Amortyzacja odśnieżarki

  dokonania tzw. jednorazowej amortyzacji, na zasadach określonych w art. 16k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, o ile podatnik rozpoczął działalność w danym roku albo (...)

 • Usługi dla jednego kontrahenta

  źródła przychodów zależy jednak od okoliczności faktycznych sprawy. W świetle art. 5b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za pozarolniczą działalność gospodarczą (...)

 • Informacja o procedurze udzielania kredytu

  danych firmy najprawdopodobniej związane jest z chęcią pozyskania klienta. Na podstawie art. 70 ust. 5 prawa bankowego, bank ma obowiązek za opłatą, na wniosek przedsiębiorcy, przekazać w (...)

 • Podatek od nieruchomości

  przypadku licytacji komorniczej nabycie nieruchomości następuje z momentem uprawomocnienia się postanowienia Sądu w przedmiocie przysądzenia. Ponieważ zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatkach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane