Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Udziały w nieruchomości wspólnej budynku

  prawnej, będącej podstawą wyodrębnienia. W każdym wypadku ustalenia udziałów w nieruchomości wspólnej dotyczy ona całej nieruchomości, a więc – zgodnie z art. 3 ust. 2 u.w.l. (...)

 • Sprzedaż mieszkania za długi zgodna z konstytucją

  zapewnienia porządku publicznego. Dyscyplinuje bowiem właścicieli lokali do przestrzegania prawa i uiszczania należnych opłat. Trybunał uznał, że art. 16 ust. 1 u.w.l. jest nie tylko przydatny, (...)

 • Kogo pozwać, gdy chcemy wyodrębnienia lokalu na przebudowanym strychu?

  dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd, to logicznym jest też, przewidziany w art. 22 ust. 2 u.w.l., wymóg wskazania, kto takiej czynności może dokonać. Dlatego też wymienionych (...)

 • Porada prawna na temat art.18 uwl

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.18 uwl, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  ;rych mają wznosić budynki, co jest wymagane przez ustawę. W tej sytuacji zawierane są umowy zobowiązujące podobne do umów z art. 9 ust. 1 u.w.l. Możliwość zawierania takich umów (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu w drodze jednostronnej czynności prawnej

  mocy jednostronnej czynności prawnej. W takim wypadku stosuje się odpowiednio przepisy o ustanowieniu odrębnej własności w drodze umowy. Zgodnie ze zdaniem drugim art. 10 w związku z cytowanym już (...)

 • Czy mogę zasiedzieć strych?

  . 2000 r. Nr 80 poz. 903, dalej u.w.l.), poglądy doktryny oraz aktualne orzecznictwo sądów polskich. Z przedstawionego opisu wynika, że co najmniej od 1994 roku, a więc od uchwalenia regulacji (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  lokalu mieszkalnego. Jeśli chodzi natomiast o wielkość udziału właściciela lokalu wyodrębnionego, to według art. 3 ust. 3 u.w.l., powinien on odpowiadać stosunkowi powierzchni użytkowej (...)

 • Sposób liczenia zaliczki na utrzymanie nieruchomości wspólnej

  powiązany z każdym lokalem, a suma udziałów musi odpowiadać jedności.”2 Dodatkowo należy wskazać na treść art. 12 ust. 2 u.w.l.: Art. 12. 2. Pożytki i inne przychody (...)

 • Wspólnota Mieszkaniowa – uchwały nieistniejące

  większości głosów nie uzasadnia kwalifikowania tych czynności prawnych, jako nieistniejących, ale może, co najwyżej stanowić podstawę ich zaskarżenia odpowiednio na podstawie art. 249 oraz (...)

 • Licytacja lokalu we wspólnocie mieszkaniowej

  zwykłego postępowania sądowego możliwość reagowania na zadłużenie właściciela lokalu. Jako czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu wymaga uchwały właścicieli (art. 22 ust. 3 pkt (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

  Szanowni Państwo! Art. 12 ustawy o własności lokali z 24 czerwca 1994r. reguluje udziały członków wspólnoty w pożytkach i kosztach części wspólnej. (...)

 • Przejęcie stanu konta zakupionej nieruchomości

  Witam, w lutym tego roku zakupiłem od osoby prywatnej nieruchomość - mieszkanie nieruchomość została mi wydana (przejęcie kluczy) po uruchomieniu (...)

 • Administracja budynkiem

  W kamienicy, w której mieszkam 12 mieszkań należy do właścicieli, a pięć do gminy. W tym tygodniu odbył sie w Zarządzie Budynków Komunalnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane