Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana ustawy o własności lokali

  - czyli dwie funkcje jednocześnie. Na podstawie jakiej Ustawy zmieniono zapis Art. 20 UWL? Ustawa o własności lokali, w tym jej art. 20 została zmieniona przez Ustawę z dnia 16 marca 2000 (...)

 • Kompetencje zarządu tzw. dużej wspólnoty mieszkaniowej

  ;lną, jednakże zdecydowana większość czynności dotyczących zarządzania nieruchomością wchodzi w zakres kompetencji zarządu.Zgodnie z art. 29 ust. 1 u.w.l. zarząd lub zarządca, któremu (...)

 • Rodzaje wspólnot mieszkaniowych

  odpowiednie zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego o współwłasności.Natomiast zgodnie z art. 20 ust. 1 u.w.l. jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami (...)

 • Opinia prawna na temat art.18 uwl

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.18 uwl, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustanowienie zarządcy przymusowego

  współwłasności.  Niemniej, poniższe uwagi wydają się mieć zastosowanie także w wypadku, gdy mowa o tzw. „małej wspólnocie”. Zgodnie z art. 20 uwl (ustawa o (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa może mieć własny majątek

  poszczególnych jej członków ograniczona została do części odpowiadającej ich udziałom w nieruchomości wspólnej (art. 17 u.w.l.). Ponadto wspólnota mieszkaniowa ponosi (...)

 • Zarząd wspólnoty mieszkaniowej

  stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali. Zgodnie z art. 22 u.w.l. podejmuje samodzielnie czynności zwykłego zarządu. Natomiast do podjęcia przez zarząd (...)

 • Tryb podejmowania uchwał przez właścicieli lokali

  zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie. W uregulowaniu art. 23 u.w.l. został zawarty tryb podejmowania uchwał przez właścicieli (...)

 • Instalacja grzewcza we wspólnocie mieszkaniowej

  jest objęty przymusową współwłasnością. Tym samym, obowiązują w stosunku do niego ogólne zasady określone w art. 12 u.w.l. Zgodnie z ust. 1 tego przepisu, właściciel lokalu (...)

 • Brak zawiadomienia o zebraniu

  Nie zostałem powiadomiony ani pisemnie ani w inny sposób o Rocznym Zebraniu Wspólnoty. (Art. 32 UWL) . Nie wziąłem udziału w Zebraniu, które było bardzo istotne dla mnie. Co mogę w tej sprawie (...)

 • Określenie zakresu zarządu

  zapisu notarialnego Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Jeżeli Wspólnota dokona wyboru nowego Zarządu w myśl Art. 20 UWL i zdecyduje, aby nadal obsługą części wspólnej zajmowała się (osoba prawna (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

  Szanowni Państwo! Art. 12 ustawy o własności lokali z 24 czerwca 1994r. reguluje udziały członków wspólnoty w pożytkach i kosztach części wspólnej. (...)

 • Przejęcie stanu konta zakupionej nieruchomości

  Witam, w lutym tego roku zakupiłem od osoby prywatnej nieruchomość - mieszkanie nieruchomość została mi wydana (przejęcie kluczy) po uruchomieniu (...)

 • Administracja budynkiem

  W kamienicy, w której mieszkam 12 mieszkań należy do właścicieli, a pięć do gminy. W tym tygodniu odbył sie w Zarządzie Budynków Komunalnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane