Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Działki jednej osoby-ustanowienie służebności

  notarialnego (art. 158 w zw. z art. 245 §1 k.c.). Prosimy o zapoznanie się z artykułem - Umowa przedwstępna. służebność gruntowa, działka, droga, zobowiązanie, (...)

 • Postępowanie w sprawie działu spadku i zniesienia współwłasności

  niosło z sobą obowiązek zapłaty odpowiednich opłat sądowych. Na podstawie art. 23 pkt. 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych istnieje obowiązek zapłaty 40 zł za (...)

 • Wypełnienie weksla niezgodnie z wolą wystawcy

  zastosowanie art. 270 par. 2 kodeksu karnego. Jednakże w przypadku weksla in blanco, powstaje problem z udowodnieniem wypełnienia weksla niezgodnie z wolą wystawcy podpisanego na (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zdrada w trakcie rozwodu

  bez znaczenia dla oceny przesłanek rozwodowych określonych w art. 56 kro. Jeżeli małżonek, który nie wyraża zgody na rozwód i któremu w myśl art. 57 § (...)

 • Definicja słów "wyłudzenie, wyłudzić"

  , przepisy nawet nie posługują się tymi terminami. Powszechnie przyjmuje się, iż wyłudzeniem określa się przestępstwa z art. 297 i art. 298 Kodeksu karnego. Przepisy te penalizują (...)

 • Wezwanie świadka a brak zarządzenia w protokole

  w takiej sytuacji świadek powinien stawić się na rozprawie? Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że sąd na posiedzeniu jawnym zarządził m.in. wezwanie świadka. Zgodnie z art. (...)

 • Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie

  wynika z art. 304 kodeksu postępowania karnego i dotyczy przestępstw ściganych z urzędu. Zgodnie z omawianym artykułem,  każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa (...)

 • Efektywność gospodarczych postępowań sądowych

  zwalnia się od opłacania kosztów.Przykład:Sprawa o zapłatę należności z tytułu rozliczenia w związku z wystąpieniem ze spółki cywilnej. Pozew został złożony w dniu 22.12.2000 (...)

 • Przekształcenie w odrębną własność lokalu

  ich lokale (art. 17 14 ust. 1 pkt 3) zostało uznane za niekonstytucyjne wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 5 września 2006 r. Koszty wynagrodzenia notariusza za sporządzenie umowy przewłaszczenia

 • Koszty wysokości egzekucji komorniczej do zmiany?

  komornikach sądowych i egzekucji oraz o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego z art. 32 ust. 1 w zw. z art. 2 konstytucji, z art. 2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane