Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie się od decyzji o umorzeniu

  Ile jest szczebli odwołania się od decyzji umorzenia postępowania w sprawie oszustwa (art. 286 par. 1 kk)? Jak wiem, po umorzeniu przez prokuraturę rejonową można odwołać się (...)

 • Budynki mieszkalnictwa socjalnego a VAT

  stawki VAT na w/w usługi. Mniemam, że pierwsza usługa objęta jest 8% stawką VAT. Jaką stawką należy zastosować do dwóch pozostałych? Stosownie do treści art. 41 ust. 1 w (...)

 • Przekroczenie terminu na złożenie zażalenia

  prawidłowego biegu, tj. wywołanie przez nie właściwych skutków procesowych zarówno w stosunku do sądu, jak i pozostałych podmiotów uczestniczących w postępowaniu. Za braki tego rodzaju (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady wyłączenia sędziego w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  nie jest niezgodny z art. 2, art. 10 ust. 1 i art. 178 ust. 1 Konstytucji. - art. 19 powyższej ustawy w zakresie, w jakim ogranicza przesłankę (...)

 • Postępowanie w sprawie ustalenia emerytury - czas

  ubezpieczeń społecznych przysługuje odwołanie do sądu w razie niewydania decyzji w terminie 2 miesięcy od dnia zgłoszenia wniosku o świadczenie lub inne roszczenia. W tym zakresie stosuje (...)

 • Uchwalanie planu miejscowego a obowiązki gminy

  377433: Nałożenie na gminę na mocy art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Tekst jednolity: Dz. U. 2001 r. Nr 142 poz. 1591 ze zm.) oraz art. 3 ust. (...)

 • Wynagrodzenie za wykonane dzieło

  Pana. Do tej pory, zapłata powinna była nastąpić do 30 dni od dnia wykonania dzieła. Obecnie, obowiązek ten powstaje wraz z odebraniem dzieła przez zamawiającego. Zgodnie z art. 643 (...)

 • Kompetencje członka RN

  wymagana liczba członków RN. Pytanie dotyczy spółki akcyjnej. Zgodnie z przepisem art. 382 paragraf 4 kodeksu spółek handlowych w celu wykonania swoich obowiązków (stałego (...)

 • Postępowanie w sprawie działu spadku i zniesienia współwłasności

  niosło z sobą obowiązek zapłaty odpowiednich opłat sądowych. Na podstawie art. 23 pkt. 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych istnieje obowiązek zapłaty 40 zł za (...)

 • Czym jest sprawstwo kierownicze? Rodzaje sprawstwa.

  można mówić o sprawstwie kierowniczym? Rodzaje sprawstwa Prawo karne przewiduje kilka rodzajów sprawstwa. Jak wskazuje art. 18 § 1 k.k.: Odpowiada za sprawstwo nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane