Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Licytacja lokalu we wspólnocie mieszkaniowej

  kwestiach. Po pierwsze, jako czynność zwykłego zarządu, prowadzenie egzekucji nie wymaga zgody właścicieli (art. 33 w zw, z art. 22 ust. 1 u.w.l.), chyba że inaczej (...)

 • Budowa kiosku a pozwolenie na budowę

  pkt. 12 w zw. z art. 30 ustawy prawo budowlane). Pozostałe tymczasowe obiekty budowlane (w tym i kioski trwale nie związane z gruntem) dla ich postawienia wymagają więc (...)

 • "Mobbing" wobec pracodawcy

  Czy w oparciu o art. 94 ze znaczkiem 3, paragraf 2 kodeksu pracy można przypisać stosowanie mobbingu przez pracownika w stosunku do pracodawcy? Jaką kwalifikację prawną należy wtedy (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Załączniki do pozwu

  art. 187 § 1 k.p.c. w zw. z art. 128 k.p.c. - do pisma procesowego należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich uczestniczącym w (...)

 • W sprawie wprowadzenia do Kodeksu karnego definicji "handlu ludźmi"

  , że znaczna część dzieci powyżej 15 roku życia nie zostanie szybko lub w ogóle nie zostanie wyprowadzona z sytuacji zmierzającej do sprzedaży dziecka. Podobnie, jak wynika z (...)

 • Wypowiedzenie umowy na zastępstwo

  odpowiednio stosowanych przepisów kodeksu cywilnego (art. 111 k.c. w zw. z art. 300 k.p.) okres wypowiedzenia kończy się kończy się z upływem ostatniego (...)

 • Przesłanki zasądzenia kosztów procesu

  strona przegrywająca? Kto o tym decyduje? Paragraf czy sędzia? Zagadnienie kosztów sądowych uregulowane jest przepisami prawa. Zgodnie z art. 98 k.p.c. strona przegrywająca sprawę obowiązana (...)

 • Można się poddać egzekucji co do alimentów

  której wynika obowiązek spełnienia świadczenia, jest zgodna z prawem). W tym postępowaniu nie ma do tego warunków. Sąd Najwyższy uznał jednak, że w wyjątkowych (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym całkowicie

  dotyczącego osoby pozostającego pod opieką oraz rachunki z zarządu jego majątkiem (art. 166 § 1 w zw. z art. 175 k.r.o.). opieka, ubezwłasnowolniony, (...)

 • Opłaty notarialne a odliczenie VAT i KUP

  towarów i usług (VAT), zgodnie z art.86 ust. 1 ustawy o VAT w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane