Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadek testamentu ustnego

  to podpiszą spadkodawca i dwaj świadkowie albo wszyscy świadkowie. Jeżeli jednak treść testamentu ustnego nie została w taki sposób stwierdzona, można ją w ciągu 6 miesięcy od dnia otwarcia (...)

 • Pozew o odszkodowanie z powodu znęcania

  zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w procesie cywilnym. Działanie opisane w stanie faktycznym może być również zakwalifikowane jako groźba bezprawna. Zgodnie z art. 190  kodeksu (...)

 • Konsekwencje odcięcia nielegalnemu lokatorowi dopływu mediów

  ograniczenie w dostępie do nich. Zgodnie z art. 160 k.k. kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karzepozbawienia (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzeniewierzenie pieniędzy spółki

  artykułu to typ kwalifikowany przywłaszczenia, tzw. sprzeniewierzenie.  W tym przypadku chodzi o nadużycie zaufania, związane z uzurpacją władztwa nad danym przedmiotem, który uzurpatorowi (...)

 • Termin złożenia zeznania podatkowego (spadek)

  organ podatkowy w wysokości niejako “zryczałtowanej” – odpowiadającej miejscowym zwyczajom w danym środowisku. (art. 7 ust. 3 w zw. z ust. 1 (...)

 • Przeciwwskazania do wykonywania pracy

  Zgodnie z art. 229 paragraf 4 kodeksu pracy, pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym

 • Zażalenie przesłane pocztą elektroniczną

  zaś, że termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia (art. 111 § 1 k.c.). A zatem skoro art. 194 § 2 w zw. z art. (...)

 • Przekazywanie przez organy danych o zameldowaniu

  . 3 pkt. 1) w zw. z art. 44a ust.2 ustawy),  zbiór danych obywateli polskich zameldowanych na pobyt czasowy trwający ponad 2 miesiące (w tym zbiorze znajdują się (...)

 • Apelacja oskarżyciela posiłkowego

  od oskarżonego powinien wskazywać tego z oskarżonych, którego dotyczy. Uzasadnienie wyroku powinno być sporządzone w ciągu 14 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia, a (...)

 • "Mobbing" wobec pracodawcy

  Czy w oparciu o art. 94 ze znaczkiem 3, paragraf 2 kodeksu pracy można przypisać stosowanie mobbingu przez pracownika w stosunku do pracodawcy? Jaką kwalifikację prawną należy wtedy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane