Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie

  wynika z art. 304 kodeksu postępowania karnego i dotyczy przestępstw ściganych z urzędu. Zgodnie z omawianym artykułem,  każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa (...)

 • Wezwanie świadka a brak zarządzenia w protokole

  w takiej sytuacji świadek powinien stawić się na rozprawie? Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że sąd na posiedzeniu jawnym zarządził m.in. wezwanie świadka. Zgodnie z art. (...)

 • Efektywność gospodarczych postępowań sądowych

  zwalnia się od opłacania kosztów.Przykład:Sprawa o zapłatę należności z tytułu rozliczenia w związku z wystąpieniem ze spółki cywilnej. Pozew został złożony w dniu 22.12.2000 (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekształcenie w odrębną własność lokalu

  ich lokale (art. 17 14 ust. 1 pkt 3) zostało uznane za niekonstytucyjne wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 5 września 2006 r. Koszty wynagrodzenia notariusza za sporządzenie umowy przewłaszczenia

 • Koszty wysokości egzekucji komorniczej do zmiany?

  komornikach sądowych i egzekucji oraz o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego z art. 32 ust. 1 w zw. z art. 2 konstytucji, z art. 2 (...)

 • Odpowiedzialność przed sądem - przesłuchanie stron

  wypowiedzi miały wartość dowodową w postępowaniu. Poza tym należy tu stosować te same przepisy, które dotyczą odpowiedzialności świadków. Zatem zgodnie z artykułem 266 kodeksu postępowania (...)

 • Zakres podmiotowy pełnomocnictwa procesowego

  pełnomocnictwa procesowego przewidziany jest w treści art. 87 kodeksu postępowania cywilnego. Paragraf pierwszy tego artykułu stanowi, że pełnomocnikiem może być adwokat lub radca prawny, (...)

 • Budowa domu przez konkubentów

  opodatkowania dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach, gdyż zgodnie z art. 30 (...)

 • Egzekucja przeciw Skarbowi Państwa

  takiego wyroku zastosowanie ma paragraf trzeci powołanego przepisu. Jeżeli obowiązek nałożony tytułem nie zostanie wykonany przez dłużnika w ciągu 2 tygodni od doręczenia wezwania, sąd, (...)

 • Najem okazjonalny

  notarialnemu który stanowi podstawę do dokonania eksmisji przez komornika. Bardzo istotny jest przepis art.19b. 1. Ustawy o ochronie lokatorów w zw. z art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane