Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty pracownicze zatrudnionego obcokrajowca

  podlega ograniczonemu obowiązkowi płatniczemu (art. 3 ust. 2a updof) jej przychód będzie opodatkowany ryczałtem w wysokości 20% (art. 29 ust. 1 pkt 1 updof). Warto przy (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka a alimenty

  dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej, tzn. na przykład ojca wobec jego dziecka (art. (...)

 • Nadzwyczajne złagodzenie kary za ujawnienie informacji

  niestety podtrzymane w postanowieniu Sądu Najwyższego z dnia 20 lutego 2003r., w którym wyjaśniono, że:Zawarte w art. 60 § 3 k.k. pojęcie "ujawnienia" przez sprawcę (...)

 • Porada prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usunięcie usterek a zastrzeżenie prawa własności

  zlecenia jak to zostało podane w stanie faktycznym. Zgodnie z art. 734 § 1 k.c. przez umowę zlecenia należy bowiem rozumieć zobowiązanie przyjmującego zlecenie do dokonania (...)

 • Procedura ukarania mandatem karnym

  postępowania w sprawach o wykroczenia. W związku z tym strażnik miał pełne prawo wylegitymowania Pana. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych (...)

 • Wprowadzenie samochodu do majątku firmy

  wydatków związanych z użytkowaniem pojazdu, które mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu (por. art. 23 ust. 3b w zw. z art. 23a pkt 1 ustawy). (...)

 • Odpowiedzialność w przypadku zniszczenia cudzej własności

  wartość mienia przekracza 250 zł – będzie to przestępstwo z art. 288 Kodeksu karnego, jeśli jest to wartość niższa, wykroczenie z przepisu art. 124 Kodeksu wykroczeń. (...)

 • Przedawnienie przestępstwa oszustwa

  ), 10 - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata, 5 - gdy chodzi o pozostałe występki.  Jeżeli w okresie, o którym mowa w art. (...)

 • Różny udział w zysku i w stracie

  Czy możliwy jest w spółce cywilnej podział udziału w kosztach inny niż podział udziału w zyskach? Np. spółka ma trzech udziałowców. Przychód spółki wynosi -10000, koszta -2000, (...)

 • Ograniczenie egzekucji

  postanowienie komornika (art. 49 ust. 3 u.k.s.e. w zw. z art. 770[1] k.p.c.), naszym zdaniem nie jest możliwe zajęcie majątku w celu egzekucji kosztów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane