Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja przeciw Skarbowi Państwa

  takiego wyroku zastosowanie ma paragraf trzeci powołanego przepisu. Jeżeli obowiązek nałożony tytułem nie zostanie wykonany przez dłużnika w ciągu 2 tygodni od doręczenia wezwania, sąd, (...)

 • Najem okazjonalny

  notarialnemu który stanowi podstawę do dokonania eksmisji przez komornika. Bardzo istotny jest przepis art.19b. 1. Ustawy o ochronie lokatorów w zw. z art. (...)

 • Jak przeprowadzić umowny podział majątku wspólnego (byłych) małżonków?

  . Obowiązek zachowania formy aktu notarialnego wynika z art. 1037 § 2 kc" w zw. z art. 46 kro. Dokonanie podziału bez zachowania formy aktu notarialnego (np. w (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin wypłaty wynagrodzenia

  Zgodnie z kodeksem pracy wypłata wynagrodzenia winna być dokonywana co najmniej raz w miesiącu w stałym i ustalonym z góry terminie. Dalej, jeżeli ustalony w regulaminie (...)

 • Czy fałszywie wyjaśniający oskarżony podlega odpowiedzialności karnej?

  postępowania karnego (art.6), ale także Konstytucja RP (art.42 ust.2) oraz wiążąca Polskę Europejska Konwencja Praw Człowieka (art. 6 ust.3). Na prawo do obrony składa się szereg uprawnień (...)

 • Wyrejestrowanie działalności a urząd skarbowy

  gospodarczej od 1 lipca 2011 r. przestaną obowiązywać przepisy Ustawy - Prawo działalności gospodarczej. Zastąpi je ustawa z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Art. (...)

 • Odpowiedzialność karna za lichwę

  danej sytuacji rynkowej dysproporcję między świadczeniami wzajemnymi (tak J. Majewski, op. cit., s. 838). W związku z powyższym, odpowiedzialność z powyższego artykułu nie jest automatycznie (...)

 • Umowa zastawu udziału w spółce z o.o.

  (art. 306 § 2 kc w zw. z art. 180 ksh). Zgodnie z art. 182 § 1 ksh zbycie udziału, jego części lub ułamkowej części udziału oraz zastawienie udziału (...)

 • Pełnomocnictwo dla biura rachunkowego

  podatkowych lub udzielanie im pomocy w tym zakresie - w zakresie określonym odrębnymi przepisami. W sytuacji wykonywania przez biuro tych czynności należy zwrócić uwagę (...)

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  z ewentualną decyzją sądu jako jeden z wielu pokrzywdzonych? Czy odbędzie się rozprawa? Prokurator może na podstawie art. 335 kodeksu postępowania karnego umieścić w akcie oskarżenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane