Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy na zastępstwo

  odpowiednio stosowanych przepisów kodeksu cywilnego (art. 111 k.c. w zw. z art. 300 k.p.) okres wypowiedzenia kończy się kończy się z upływem ostatniego (...)

 • Przesłanki zasądzenia kosztów procesu

  strona przegrywająca? Kto o tym decyduje? Paragraf czy sędzia? Zagadnienie kosztów sądowych uregulowane jest przepisami prawa. Zgodnie z art. 98 k.p.c. strona przegrywająca sprawę obowiązana (...)

 • Można się poddać egzekucji co do alimentów

  której wynika obowiązek spełnienia świadczenia, jest zgodna z prawem). W tym postępowaniu nie ma do tego warunków. Sąd Najwyższy uznał jednak, że w wyjątkowych (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym całkowicie

  dotyczącego osoby pozostającego pod opieką oraz rachunki z zarządu jego majątkiem (art. 166 § 1 w zw. z art. 175 k.r.o.). opieka, ubezwłasnowolniony, (...)

 • Opłaty notarialne a odliczenie VAT i KUP

  towarów i usług (VAT), zgodnie z art.86 ust. 1 ustawy o VAT w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, (...)

 • Sprzęt komputerowy w firmie

  rynkowej tego składnika, określonej na dzień zbycia (art. 19 w zw. z art. 14 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy).   środki trwałe, składniki majątku o wartości niższej (...)

 • Przyjęcie do spółdzielni po zakupie mieszkania

  tego, że nie może go zbyć. Wprawdzie do jego obowiązków należało wniesienie całego wkładu budowlanego, tj. w wysokości odpowiadającej całości kosztów budowy przypadających na jego lokal (art. (...)

 • Ochrona dóbr osobistych - prawo cywilne czy karne?

  przepisów, w tym karnych. Jest to w szczególności przepis art. 216 § 1 k.k., zgodnie z którym kto znieważa inną osobę w jej (...)

 • Informacja od komornika - opłaty

  zw. z art. 43) ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, który ma treść: Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Komorniczej, określa, w drodze (...)

 • Współdziałanie wierzyciela w wykonaniu zobowiązań

  Zgodnie z art. 354 § 1 k.c. dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane