Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Korekta CIT-8

  kwotę nadpłaty (art. 81a §1 pkt 1 w zw. z art. 73 §2 o.p.). Ograniczenie prawa do korekty deklaracji przewidziane jest w art. 81b o.p. W (...)

 • Wynagrodzenie kobiety w ciąży (dodatek nocny)

  nadliczbowych i w porze nocnej (art. 178 § 1 k.p.), jako przeniesienie do innej pracy w rozumieniu art. 179 § 1 k.p., uzasadnia na podstawie art. 179 § (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze a KRK

  Jestem oskarżonym w sprawie 270 kk. W przypadku, gdy poddam się dobrowolnie karze, a prokurator i pokrzywdzony wyrażą na to zgodę, to czy w takiej sytuacji będę figurował w (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podważenie ekspertyzy biegłego

  innych. Zgodnie z najnowszym orzecznictwem opinia biegłego podlega swobodnej ocenie sądu tak samo jak każdy inny dowód, zgodnie z wymogami określonymi w art. 7 kpk. Ocena ta dotyczyć (...)

 • Możliwość warunkowego zawieszenia wykonania orzeczonej kary

  . Zawieszenie wykonania kary nastąpiłoby na okres próby, którego bieg rozpocząłby się po uprawomocnieniu się wyroku i wynosił od 2 do 5 lat. Z art. 71 kk wynika, że sąd (...)

 • Ośmieszające zdjęcie w Naszej klasie

  . lub na podstawie art. 81 w zw. z art 78 ust. 1 prawa autorskiego ( Dz.U. 2006r. Nr 90 poz.631 ) żądać od osoby naruszającej prawo do wizerunku zaniechania tego działania. (...)

 • Znamiona przestępstwa przywłaszczenia rzeczy

  przestępstwo z art. 284. § 1 kodeksu karnego, który stanowi, że kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Kto (...)

 • Obowiązek alimentacyjny wobec rodzica w sytuacji, gdy żyją zarówno jego zstępni jak i wstępni

  określa, zgodnie z którym krewnych w tym samym stopniu obciąża obowiązek alimentacyjny w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym. Sąd w każdej (...)

 • Zgodny wniosek o sądowy dział spadku

  sąd stosuje odpowiednio przepisy dotyczące zniesienia współwłasności. W zakresie możliwości sprzeciwienia się przez sąd przedłożonemu projektowi podziału należy wskazać na przepis art. (...)

 • Czas na wszczęcie postępowania przygotowawczego

  wnoszenia środków odwoławczych. Z powyższego wynika, iż tylko w przypadku, gdy jest Pani/Pan stroną postępowania w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania karnego, ma Pani prawo, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane