Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawy zmiany właściwości miejscowej sądu

  powództwie w opisanym przez Panią stanie faktycznym. Zaznaczamy jednocześnie, że w przypadku gdy ma Pani wątpliwość co do bezstronności sędziów należy wystąpić ze stosownie (...)

 • Kursant odpowie za wypadek drogowy

  znajduje jednak dostatecznego uzasadnienia dla zmian przepisów, które zapewniłyby większą ochronę prawną dla kursantów. W odpowiedzi na interpelację posła Żukowskiego (...)

 • Uchylenie orzeczenia - zwrot zasądzonej kwoty

  od Skarbu Państwa, naprawienia szkody poniesionej wskutek wydania lub wykonania wyroku”. Z artykułu 412 paragraf 2 wynika z kolei, iż uchylenie lub zmiana wyroku w rezultacie (...)

 • Porada prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Można orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonej kategorii

  prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 k.k.) może dotyczyć pewnego rodzaju pojazdów albo wszelkich pojazdów. Sąd orzekający o zakazie może skonkretyzować (...)

 • Sfałszowanie podpisu pod dokumentem

  Jakie przestępstwo popełnia ten, kto fałszuje podpis pod dokumentem? Podrobienie podpisu, to czyn kwalifikowany z art. 270 Kodeksu Karnego Zgodnie z § 1 tego przepisu: kto w (...)

 • Status oskarżonego w sprawie karnej

  Ustawa o ochronie danych osobowych? Co więcej w tej sprawie zostałam wezwana do stawienia się w komisariacie Policji w miejscu zamieszkania oskarżającej, oddalonym od mojego domu o ok. (...)

 • Podsłuchiwanie rozmów

  Czy za podsłuchiwanie rozmów innych osób można ponieść odpowiedzialność karną? Dla odpowiedzi na powyższe pytanie kluczowa jest treść art. 267 ustawy Kodeks karny. art. 267 k.k1. (...)

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna

  , a jeżeli tak, to czy opisane wpisy byłyby zgodne z prawem i miałyby konsekwencje prawne w przypadku ich niedotrzymania przez nas? W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że zgodnie (...)

 • Kto może być sprawcą przestępstwa popełnionego przez zaniechanie?

  prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością) nastąpieniu skutku przestępnego albo istotnie zmniejszyłoby ryzyko jego nastąpienia. Wyrok Sadu Najwyższego z dnia 24 lutego 2005 r., Sygn. Akt (...)

 • Zamiar przywłaszczenia rzeczy ruchomej nie jest przestępstwem

  zamiar przywłaszczenia rzeczy powierzonej (art. 284 § 2 kk), realizujący się w rozporządzeniu przez sprawcę tą rzeczą jak własną (animus rem sibi habendi) nie obejmuje nieuprawnionego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane