Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyjęcie do spółdzielni po zakupie mieszkania

  tego, że nie może go zbyć. Wprawdzie do jego obowiązków należało wniesienie całego wkładu budowlanego, tj. w wysokości odpowiadającej całości kosztów budowy przypadających na jego lokal (art. (...)

 • Ochrona dóbr osobistych - prawo cywilne czy karne?

  przepisów, w tym karnych. Jest to w szczególności przepis art. 216 § 1 k.k., zgodnie z którym kto znieważa inną osobę w jej (...)

 • Informacja od komornika - opłaty

  zw. z art. 43) ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, który ma treść: Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Komorniczej, określa, w drodze (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Współdziałanie wierzyciela w wykonaniu zobowiązań

  Zgodnie z art. 354 § 1 k.c. dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia (...)

 • Skarga na bezczynność organu administracyjnego

  Ze względu na to, że organ administracji publicznej nie załatwił skargi powszechnej wniesionej w interesie publicznym oraz nie wyznaczył nowego terminu jej załatwienia w trybie art. 36 (...)

 • Użycie cudzego podpisu przy zawieraniu umowy

  Czy bez mojej zgody ktoś może użyć mojego podpisu do zawarcia umowy? Użycie cudzego podpisu jest przestępstwem sfałszowania dokumentu. Zgodnie z Kodeksem karnym: Art. 270. § 1. (...)

 • Koszty po uchyleniu klauzuli wykonalności

  . 45 ust. 2 w zw. z art. 49 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Czy w związku z przedstawioną sytuacją istnieje jakaś droga prawna uniknięcia (...)

 • Reklama treści erotycznych

  153, poz. 1503 ze zm.) oraz nie mogą naruszać art. 202 kodeksu karnego. Zgodnie bowiem z art. 202 kk: kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, (...)

 • Charakter prawny przekazania składki z ZUS do OFE

  Art. 476 paragraf 2 kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. Z 1964 Nr. 43, poz. 296 ze zmianami) stanowi, że przez sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych rozumie się sprawy, w (...)

 • Dywidendy a informacja PIT-8C

  wypłaty należności lub świadczeń, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (a więc należności i świadczeń zaliczanych do przychodów z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane