Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przekroczenie terminu na złożenie zażalenia

  prawidłowego biegu, tj. wywołanie przez nie właściwych skutków procesowych zarówno w stosunku do sądu, jak i pozostałych podmiotów uczestniczących w postępowaniu. Za braki tego rodzaju (...)

 • Dwa postanowienia sądu o nabyciu spadku

  drugim z 2008 roku. W takim przypadku, orzeczenie w niniejszej sprawie może zapaść wyłącznie po wznowieniu postępowania na podstawie przepisu art. 403 § 1 kpc w (...)

 • Odliczenie VAT od prądu i wody

  podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124.W myśl art. 86 ust. 2 (...)

 • Opinia prawna na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.177 paragraf 1 kk w zw. z art. 178 paragraf 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie w sprawie ustalenia emerytury - czas

  ubezpieczeń społecznych przysługuje odwołanie do sądu w razie niewydania decyzji w terminie 2 miesięcy od dnia zgłoszenia wniosku o świadczenie lub inne roszczenia. W tym zakresie stosuje (...)

 • Wynagrodzenie za wykonane dzieło

  Pana. Do tej pory, zapłata powinna była nastąpić do 30 dni od dnia wykonania dzieła. Obecnie, obowiązek ten powstaje wraz z odebraniem dzieła przez zamawiającego. Zgodnie z art. 643 (...)

 • Budynki mieszkalnictwa socjalnego a VAT

  stawki VAT na w/w usługi. Mniemam, że pierwsza usługa objęta jest 8% stawką VAT. Jaką stawką należy zastosować do dwóch pozostałych? Stosownie do treści art. 41 ust. 1 w (...)

 • Kompetencje członka RN

  wymagana liczba członków RN. Pytanie dotyczy spółki akcyjnej. Zgodnie z przepisem art. 382 paragraf 4 kodeksu spółek handlowych w celu wykonania swoich obowiązków (stałego (...)

 • Sfałszowanie podpisu pod umową

  Jakie konsekwencje grożą w wypadku sfałszowania podpisu pod umową? Można rozważać, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa sfałszowania dokumentu z art. 270 § 1 Kodeksu (...)

 • Kto ma prawo wglądu do akt sądowych

  .- Regulamin urzędowania sądów powszechnych. Paragraf 92 tego rozporządzenia przewiduje, że:"Udostępnienie stronie akt do przejrzenia oraz wydanie jej przedmiotów lub (...)

 • Zgoda małżonka - niezbędny wymóg

  przeznaczyłem na wydatki z nimi związane. Żona oskarżyła mnie o sprzeniewierzenie. Mamy wspólność majątkową. Sąd skazał mnie jako winnego stwierdzając że "wyczerpałem znamiona przestępstwa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • 286 paragraf 1 k.k

  Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) zastosowano (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane