Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie decyzji

  umorzył postępowanie jako bezprzedmiotowe (art. 105 par. 1 Kpa) ze względu na to, że było ono prowadzone w oparciu o niewłaściwą podstawę prawa materialnego. Umorzenie postępowania (...)

 • Zasada szybkości postępowania, wyrażona w Kodeksie postępowania administracyjnego

  sprawy (art. 36 par. 1 k.pa.). Obowiązek ten ma miejsce również w przypadku, gdy zwłoka wynika z przyczyn niezależnych od organu (art. 36 par. 2 k.p.a.). (...)

 • Przekroczenie ustawowego terminu załatwienia sprawy przez organ administracji publicznej

  ustalonego wcześniej przez siebie, w trybie art. 36 par. 1 k.p.a. terminu i nie zachodzi któryś z przypadków zawieszenia biegu terminu, określonych w art. 35 (...)

 • Porada prawna na temat art.132 par 1 k.p.a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.132 par 1 k.p.a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Definicja organu wyższego stopnia

  W postępowaniu odwoławczym organ wojewódzki uchylił decyzję organu I instancji i orzekł co do istoty sprawy (art. 138 par. 1 pkt 2 Kpa) i w związku z tym decyzja stała się ostateczna. (...)

 • Odmowa stwierdzenia nieważności-odwołanie

  naczelny uchylają decyzję organu powiatowego z pominięciem organu wojewódzkiego, jako organu wyższego stopnia nad organem powiatowym, nie naruszył art. 157 par. 1 Kpa i czy takie (...)

 • Postępowanie skargowe-brak reakcji organu

  Zgodnie z art. 37. par. 1. kpa. złożyłem zażalenie do organu II instancji na nie udzielenie odpowiedzi przez organ I instancji w trybie art. 237. par. 1. kpa. (...)

 • Podpis elektroniczny- postępowanie administracyjne

  Czy art. 63 par. 1 kpa umożliwia mi składanie do organu wyższej instancji zażaleń lub odwołań e-mailem? Czy za skrzynkę podawczą można uznać główny adres e-mailowy organu? (...)

 • Brak wypłaty zasiłku chorobowego przez ZUS

  administracji publicznej dokonuje załatwienia sprawy poprzez wydanie decyzji (art. 104 par. 1 k.p.a.), która następnie wiąże od chwili jej doręczenia (art. 110 k.p.a.). (...)

 • Umorzenie postępowania administracyjnego

  , jednakże z udziałem właściwych stron. Warto również zauważyć, że zgodnie z art. 61 par. 1 kpa, postępowanie administracyjne wszczyna się na żądanie strony lub z urzędu, (...)

 • Skarga na bezczynność organu administracyjnego

  art. 237 par. 4 Kpa zostało wniesione zażalenie na bezczynność organu (art. 37 par. 1 Kpa). Organ wyższego stopnia wyznaczył nowy termin do załatwienia skargi. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane