Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  podatkowym jest, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 3, art. 29-30c, art. 30e art. 44 ust. 7e 7f, suma dochodów z wszystkich źródeł przychodów.2. Dochodem ze źródła (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę

  zajmującej się produkcją rolną, praca nakładcza, emerytura lub renta,   działalność wykonywana osobiście,  pozarolnicza działalność gospodarcza,   działy (...)

 • Działalność wykonywana osobiście

  . 1 pkt 1 - stosunek pracy (jestem zatrudniony na etacie) II. pkt. 2 - działalność wykonywana osobiście - o czym na wstępie, przy czym art. 13 mówi, że za przychody z działalności (...)

 • Opinia prawna na temat art.13 DZIAŁALNOŚĆ WYKONYWANA OSOBIŚCIE

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.13 DZIAŁALNOŚĆ WYKONYWANA OSOBIŚCIE, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  mowa w art. 41 ust. 1, uwzględniając jawność i powszechny dostęp do danych zawartych w ewidencji.  Art. 44.  Przedsiębiorca podejmujący działalność wraz z wnioskiem o wpis (...)

 • Zlecenie a działalność gospodarcza

  osobiście, w ust. 1 pkt 3 tego artykułu - pozarolnicza działalność gospodarcza. Ustawodawca w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych definiuje pozarolniczą działalność

 • Kodeks pracy

  ;  Oddział 7Wygaśnięcie umowy o pracę Art. 63. Umowa o pracę wygasa w przypadkach określonych w kodeksie oraz w przepisach szczególnych. Art. 631.  § 1. Z (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  , kierując się wskazaniami zawartymi w art. 53 Kodeksu karnego. § 2. Do wykonywania pracy, o której mowa w § 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 53-58 i art. 60. § (...)

 • Działalność gospodarcza a wykonywana osobiście

  w umowie zlecenia (umowie o dzieło). pozarolnicza działalność gospodarcza, działalność wykonywana osobiście, działalność gospodarcza, umowa zlecenie, umowa o dzieło, (...)

 • Działalność gospodarcza a umowa zlecenia

  gospodarczej. Podatkowi temu mogą też podlegać osoby świadczące usługi na podstawie umów zlecenia poza działalnością gospodarczą. Zgodnie bowiem z art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o VAT, podatnikami (...)

 • Opodatkowanie działalności wykonywanej osobiście

  . 1 pkt 1 - stosunek pracy (jestem zatrudniony na etacie), II. pkt 2 - działalność wykonywana osobiście - o czym na wstępie, przy czym art. 13 mówi, że za przychody z działalności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane