Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedź na sprzeciw

  sprzeciwem doręczył wezwanie "do zajęcia stanowiska w sprawie w terminie 7 dni od dnia doręczenia pod rygorem skutków prawnych określonych w art. 207 par. 3 kpc". W drugiej sprawie (...)

 • Wygaśnięcie prawa dożywotnika

  . Prawo dożywocia wygaśnie, chyba że zajdzie jeszcze kolejna przesłanka określone w art. 1000 par. 3 kpc - czyli to, że wartość praw dożywotnika znajdzie pełne pokrycie w cenie (...)

 • Rygor natychmiastowej wykonalności a upadłość

  wniosek o nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności na podstawie art. 333 par. 3 kpc. Sąd może uzależnić natychmiastową wykonalność od zabezpieczenia opisanego w art. (...)

 • Porada prawna na temat art.124 par 3 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.124 par 3 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty zastępstwa w razie apelacji co do części

  niezaskarżonym zakresie, chyba że sąd II instancji może rozpoznać sprawę w niezaskarżonym zakresie z urzędu (art. 363 par. 3 k.p.c.). Sytuacja taka występuje w przypadku współuczestników, (...)

 • zarządca sądowy

  zarządcy określa kodeks postępowania cywilnego. Zgodnie z art. 611 k.p.c. zarządca nieruchomości ustanowiony na podstawie art. 203 i 269 § 1 Kodeksu cywilnego obowiązany jest niezwłocznie (...)

 • Wnioski dowodowe w procesie cywilnym

  terminie odpowiedzi na pozew i powołania w jej treści wszystkich dowodów, twierdzeń i zarzutów (art. 207 par. 3 kpc). Zgodnie z generalną regułą ustanowioną w art. 217 (...)

 • Czynności organu egzekucyjnego w czasie zawieszenia postępowania

  , które zmierzają do podjęcia postępowania egzekucyjnego lub ustanowienia kuratora dla dłużnika. Wynika to z przepisu art. 179 par. 3 kpc w związku z art. 13 par. (...)

 • Żądanie wykonania zapisu testamentowego w postępowaniu działowym

  roku Sąd Najwyższy dochodzi do wniosku, że wprawdzie dział spadku obejmuje tylko aktywa, a obowiązek wykonania zapisu należy do długów spadkowych (art. 922 par. 3 k.p.c.), (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia

  Czy z treści art. 193 par. 3 k.p.c. wynika iż, pismo zawierające nowe roszczenie obok pierwotnego przerwie bieg przedawnienia nowego roszczenia dopiero z chwilą doręczenia go pozwanemu, (...)

 • Klauzula wykonalności na podstawie nakazu z weksla

  prośbą o \"przyspieszenie prac\" wskazując art. 492 par. 3 kpc jako podstawę wydania klauzuli. Minął miesiąc i nic. Czy we wniosku o nadanie tytułu wykonawczego w tej sytuacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane