Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bagaż pdręczny zniszczony na lotnisku

  ze pozwę ich do Sądu o zapłatę. Czy i do jakiego Sądu mogę pozwać Ambasadę Kolumbii bo to przecież oni są za to odpowiedzialni? Zgodnie z przepisem art. 31 § 1 ustawy Prawo prywatne (...)

 • Nagrywanie prywatnych rozmów

  regulujące podsłuch procesowy (art. 237 kpk) i podsłuch operacyjny (art. 19 ustawy o Policji), uznawane powszechnie za okoliczności wyłączające bezprawność podsłuchu, (...)

 • Prawo do odsetek od zawieszonego uposażenia

  należą! W takim razie jak to jest? Gdzie znajdę wzór wezwania do zapłaty. Zgodnie z art. 107 ustawy o policji stanowi, że roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń (...)

 • Opinia prawna na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nakłady na rzecz dzierżawioną

  działce? Czy o decyzji zatrzymania ulepszeń decyduje tylko właściciel działki? Zgodnie z art. 676 ustawy Kodeks cywilny, dotyczącym umowy najmu, ale stosowanym odpowiednio w przypadku (...)

 • Dochód z praw autorskich a prawo do renty

  zaistnienia takiego dochodu? Jezeli tak, to czy są jakieś progi, poniżej których renta nie jest wstrzymywana i po ilu latach sprawa sie przedawnia (w przypadku niepowiadomienia ZUS) ? Na podstawie ustawy (...)

 • mandat za wykroczenie drogowe

  przyczynę podjęcia czynności służbowej. Policjant nieumundurowany przy wykonywaniu uprawnień, o których mowa w ust. 1, innych niż określone w art. 61 ustawy (m.in. czynności (...)

 • Obowiazek uwidaczniania "kosztów gospodarowania odpadami" przez sprzedawców sprzętu

  Na stronie Ministerstwa Środowiska jest dostępna interpretacja dotycząca art. 25 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. Nr 180, (...)

 • Usuwanie drzew lub krzewów niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzeń melioracji wodnych

  Na stronie Ministerstwa Środowiska jest dostępna interpretacja dotycząca art. 83, ust. 6, pkt 10 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. (...)

 • Zatrzymanie przez Policję

  policji? Policjanci mają prawo dokonać zatrzymania osoby w trybie i przypadkach określonych w Kodeksie Postępowania Karnego, ale mogą także dokonać zatrzymania osób na podstawie ustawy o (...)

 • Czas likwidacji szkody z OC

  przepis należy się powołać pisząc ewentualne ponaglenia? Zgodnie z art. 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...), zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane