Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kolejność zaspokajania wierzycieli w egzekucji

  innego rejestru, należności za pracę niezaspokojone w kolejności trzeciej, należności, do których stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, (...)

 • "Stary" towar handlowy a podatek dochodowy

  związane z likwidacją środków obrotowych nie zostały co prawda wymienione w katalogu negatywnym, określającym wydatki nieuznawane za koszty (art. 23 ustawy o PIT), co nie oznacza jednak, (...)

 • Odszkodowanie a podatek dochodowy i VAT

  przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej (por. art. 14 ust. 2 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wydatki remontowe sfinansowane z otrzymanych środków (względnie (...)

 • Opinia prawna na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bagaż pdręczny zniszczony na lotnisku

  ze pozwę ich do Sądu o zapłatę. Czy i do jakiego Sądu mogę pozwać Ambasadę Kolumbii bo to przecież oni są za to odpowiedzialni? Zgodnie z przepisem art. 31 § 1 ustawy Prawo prywatne (...)

 • Nagrywanie prywatnych rozmów

  regulujące podsłuch procesowy (art. 237 kpk) i podsłuch operacyjny (art. 19 ustawy o Policji), uznawane powszechnie za okoliczności wyłączające bezprawność podsłuchu, (...)

 • Prawo do odsetek od zawieszonego uposażenia

  należą! W takim razie jak to jest? Gdzie znajdę wzór wezwania do zapłaty. Zgodnie z art. 107 ustawy o policji stanowi, że roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń (...)

 • Nakłady na rzecz dzierżawioną

  działce? Czy o decyzji zatrzymania ulepszeń decyduje tylko właściciel działki? Zgodnie z art. 676 ustawy Kodeks cywilny, dotyczącym umowy najmu, ale stosowanym odpowiednio w przypadku (...)

 • Dochód z praw autorskich a prawo do renty

  zaistnienia takiego dochodu? Jezeli tak, to czy są jakieś progi, poniżej których renta nie jest wstrzymywana i po ilu latach sprawa sie przedawnia (w przypadku niepowiadomienia ZUS) ? Na podstawie ustawy (...)

 • mandat za wykroczenie drogowe

  przyczynę podjęcia czynności służbowej. Policjant nieumundurowany przy wykonywaniu uprawnień, o których mowa w ust. 1, innych niż określone w art. 61 ustawy (m.in. czynności (...)

 • Obowiazek uwidaczniania "kosztów gospodarowania odpadami" przez sprzedawców sprzętu

  Na stronie Ministerstwa Środowiska jest dostępna interpretacja dotycząca art. 25 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. Nr 180, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane