Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ważny termin w roliczeniach z fiskusem

  niezgodności z Konstytucją przepisu ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2008 r., w zakresie, w jakim przewidywał miesięczny (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

   bezrobotny czy student wezmą się za rozliczenie z fiskusem, powinni zapoznać się z listą dochodów, które są zwolnione z podatku. Najszerszą znajdziemy w ustawie o PIT, konkretnie (...)

 • Zgłoszenie pożyczki do US

  ? Umowa pożyczki co do zasdy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Zgodnie jednak z art. 9 pkt 10 lit. c) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - w treści (...)

 • Opinia prawna na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • NIP przy mieniu przesiedleńczym

  na stałe w USA. Jeśli będzie mi potrzebny, to jaki rodzaj i jakie późniejsze obowiązki są związane z wyrobieniem tego numeru? Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji

 • Zakup usług obcych - księgowanie w PKPiR

  księgi]), z wyjątkiem kosztów, których zgodnie z art. 23 ustawy o podatku dochodowym nie uznaje się za koszty uzyskania przychodów. towar, pozostałe wydatki, podatkowa księga, (...)

 • PIT-11 uwzględniający niewypłacone wynagrodzenia

  ). W przeciwnym bowiem razie zapłaciłby podatek od dochodów, których nie uzyskał. Wynika to z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, że przychodem (...)

 • Przyspieszona amortyzacja używanego lokalu

  przyjmując dla nich indywidualną stawkę amortyzacyjną. Zgodnie z art. 22j ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnicy mogą indywidualnie ustalić stawki amortyzacyjne (...)

 • Kolejność zaspokajania wierzycieli w egzekucji

  innego rejestru, należności za pracę niezaspokojone w kolejności trzeciej, należności, do których stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, (...)

 • "Stary" towar handlowy a podatek dochodowy

  związane z likwidacją środków obrotowych nie zostały co prawda wymienione w katalogu negatywnym, określającym wydatki nieuznawane za koszty (art. 23 ustawy o PIT), co nie oznacza jednak, (...)

 • Odszkodowanie a podatek dochodowy i VAT

  przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej (por. art. 14 ust. 2 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wydatki remontowe sfinansowane z otrzymanych środków (względnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane