Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na jakiej podstawie oblicza się rentę policjanta?

  – 40%- podstawy wymiaru bez uwzględnienia dodatków. Natomiast w związku z art. 5 ust. 1 Ustawy o Policji podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie (...)

 • Zakładanie blokad kół przez wspólnotę mieszkaniową

  możliwe na podstawie art. 130a ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, jednak tylko wówczas, gdy doszło do pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia (...)

 • Skutki niestawiennictwa świadka w procesie karnym

  procesowemu pewną swobodę. Niezależnie od tego, zgodnie z art. 132 ust. 2 ustawy o Policji, czyn policjanta polegający na zawinionym niewykonaniu obowiązków wynikających (...)

 • Porada prawna na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy istnienie ważnego interesu podatnika zawsze jest przesłanką umorzenia zaległości podatkowej?

  prezydenta miasta z wnioskiem o umorzenie zaległości w podatku od nieruchomości za 2000 r., 2001 r. i 2002 r. w wysokości 14.689 zł wraz z odsetkami. W uzasadnieniu wskazał, na swoją ciężką sytuację (...)

 • Pogrzeb prezydenta: będzie zakaz noszenia broni

  merytoryczne uzasadnienie – twierdzi MSWiA. Zakaz wydano na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. Według przepisu jeżeli interes bezpieczeństwa (...)

 • Kontrola pojazdu na drodze prywatnej

  Czy policja ma prawo dokonać kontroli i zatrzymania na drodze, która jest drogą na użyczenie przez teren prywatny do budynku mieszkalnego? Zgodnie z art. 129. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym (...)

 • Przebywanie w samochodzie pod wpływem alkoholu

  bardziej, że znajduje się ono na terenie prywatnym, a osoba siedząca za kierownicą, tylko tam siedzi a nie prowadzi samochodu. Ponadto należy dodać, że zgodnie Art. 129. 1 ustawy prawo o (...)

 • Kontrola kierowcy na terenie prywatnym

  Czy policja ma prawo kontrolować i zatrzymywać kierowcę na terenie prywatnym? Zgodnie Art. 129. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, (...)

 • Internauci odpowiedzą za pirackie pliki

  skierowana do sądu. Internauci mogą odpowiadać z artykułu 116 ust.1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Art. 1161. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia (...)

 • Masz 25 punktów karnych? Możesz jechać

  Administracyjnego z 15 lipca 2010 roku (sygn. I OSK 885/09). - W wyroku wskazano, że skoro przepis art. 130 ust. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym określa kategorycznie jako zasadę, że odbycie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane