Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nakłady na rzecz dzierżawioną

  działce? Czy o decyzji zatrzymania ulepszeń decyduje tylko właściciel działki? Zgodnie z art. 676 ustawy Kodeks cywilny, dotyczącym umowy najmu, ale stosowanym odpowiednio w przypadku (...)

 • Kolejność spłacania długów spadkowych

  zabezpieczone hipoteką, czyli zgodnie z przepisem art. 1025 podlegają zaspokojeniu przed należnościami publicznoprawnymi. Prosimy także o zapoznanie się z następującymi artykułami:Za jakie (...)

 • Czas likwidacji szkody z OC

  przepis należy się powołać pisząc ewentualne ponaglenia? Zgodnie z art. 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...), zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni (...)

 • Porada prawna na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.117 ustawy o policji a interpretacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  W dniu 26 czerwca 2003 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja szeroko reguluje warunki wykorzystania dróg w sposób specjalny, a więc do (...)

 • Postępowanie egzekucyjne nie wyklucza odpowiedzialności karnej za wykroczenie skarbowe

  wymierzyć karę grzywny na mocy przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Zgodnie bowiem z art. 16 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zastosowanie środka egzekucyjnego w postępowaniu (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  , któremu została powierzona opieka nie będzie mógł się temu sprzeciwić.Podstawa prawna:Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego - druk sejmowy Nr 1856 (...)

 • Nadanie NIP

  identyfikacji podatników i płatników. Art. 2 ust. 1 tej ustawy nakłada na osoby fizyczne będące na podstawie odrębnych przepisów są podatnikami (np. z tytułu uzyskiwania przychodów), podlegają (...)

 • Kolejność ściągalności grzywny i alimentów

  niezaspokojone w kolejności trzeciej,  należności, do których stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 (...)

 • Kolejność zaspokajania odsetek w egzekucji

  , do których stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, o ile nie zostały zaspokojone w kolejności piątej, należności zabezpieczone prawem (...)

 • Zatrzymanie przez Policję

  policji? Policjanci mają prawo dokonać zatrzymania osoby w trybie i przypadkach określonych w Kodeksie Postępowania Karnego, ale mogą także dokonać zatrzymania osób na podstawie ustawy o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane