Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  . Przepisy Art. 136 ust. 3, Art. 138 ust. 7, Art. 141g Art. 141h ust. 1, 3 4 stosuje się odpowiednio.Art. 6d. 1. Zawarcie przez bank umowy, o której mowa w Art. 6a ust. 1, z (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  się z niezawiadomieniem banku o śmierci współposiadacza rachunku? Zgodnie z art. 51 prawa bankowego rachunek bankowy może być prowadzony dla kilku osób fizycznych albo kilku jednostek (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy;    2) zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, w tym (...)

 • Porada prawna na temat art.104 prawa bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.104 prawa bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wykreślenie hipoteki umownej

  bankowej w rozumieniu art. 95 Prawa bankowego. Art. 95 ust. 4 Prawa bankowego przewiduje bowiem, że do ustanowienia hipoteki na nieruchomości stanowiącej własność (...)

 • Zajęcie rachunku spółki cywilnej-kolizja przepisów

  kc, art. 870 kc i art. 778 kpc, nie traktując ich jako majątek wspólny i współwłasność łączna wspólników, pozwalając tym samym na nieograniczone stosowanie art. 891.1 par. 1 i (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatkowego, z wyjątkiem terminów określonych w art. 68-71, art. 77 § 1-3, art. 79 § 2, art. 80 § 1, art. 87 § 3 4, art. 88 § 1 i art. 118.§ 2. Przepisy (...)

 • Upoważnienie do dysponowania kontem w Banku

  upoważnionych do dysponowania rachunkiem w Banku. Co do zasady posiadacz rachunku bankowego może swobodnie dysponować środkami pieniężnymi zgromadzonymi na jego rachunku bankowym (art. 50 prawa (...)

 • Rachunek wspólny a egzekucja

  ;lnego z udziałem osób fizycznych jako współposiadaczy tego rachunku przewiduje art. 51 Prawa bankowego. Możliwe jest także zawarcie umowy lokaty wspólnej. Z art. (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  SKOK-u, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że środki zgromadzone na rachunku pochodzą lub mają związek z przestępstwem skarbowym (art. 106a ust. 3 Prawa bankowego, art. 16 (...)

 • Rachunek bankowy wspólny

  rachunek lokaty terminowej. Według art. 51 prawa bankowego rachunek bankowy może być prowadzony dla kilku osób fizycznych (rachunek wspólny). Z kolei zgodnie z art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dyspozycja bankowa na wypadek śmierci

  Moje pytanie dotyczy dokonania dyspozycji bankowej na wypadek śmierci która wynika z Art. 56 Prawa Bankowego, a majątku wspólnego współmałżonka (...)

 • prawo bankowe a spadkobiercy

  Mam poważny problem z uzyskaniem z banku informacji o koncie zmarłego ojca. Jestem jednym z trzech równorzędnych spadkobierców. Z prawomocnym postanowieniem (...)

 • pożyczka i weksel inwestycyjny a art 171 prawa bankowego

  Chciałbym rozpocząć wątek poświęcony kwestii charakteru tego instrumentu do pozyskwiania kapitału przez firmę w kontekście prawa bankowego 1. (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane