Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

  celowości rozstrzygnięcia. Realizacji tej zasady służy w szczególności instytucja rozprawy administracyjnej (art. 89 i nast. K.p.a.) oraz ugody administracyjnej (art. 114 i nast.).   Zbyt

 • Zawiadomienie o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej

  . zasady doręczania stronom decyzji na piśmie oraz jest przepisem szczególnym w rozumieniu art. 49 k.p.a., w związku z czym w stosunku do obu form zawiadomień o wydaniu decyzji przewidzianych (...)

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy

  w trybie art. 155 K.p.a. decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, organ musi uzyskać zgodę wszystkich stron poprzedniej decyzji5. 1Jaśkowska M., Wróbel A., Kodeks postępowania

 • Porada prawna na temat art.10 kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.10 kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skarga z działu VIII k.p.a.

  , do którego należałoby kierować zażalenie w trybie art. 37 kpa, jak również np. odwołanie od decyzji. Słusznie zatem minister, działając na podstawie art. 229 pkt. 7 (...)

 • Odpowiedzialność urzędnika za niezałatwianie spraw

  omawianej sytuacji. Otóż, zgodnie z art.37 kpa na niezałatwienie sprawy w terminie określonym w art.35 stronie służy zażalenie do organu administracji publicznej wyższego stopnia. Kolejne (...)

 • Zmiana prawomocnej decyzji przysparzającej

  zastosowania art. 154 kpa. Jeżeli z wnioskiem o zmianę ostatecznej decyzji administracyjnej na podstawie art. 155 kpa występuje strona tego postępowania, nie ma ona obowiązku przedkładać (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  . II SA/Ol 1081/2009) „Zgodnie z przepisem art. 28 ust. 2 Prawa budowlanego, który stanowi wobec regulacji art. 28 kpa lex specialis, stroną postępowania w sprawie pozwolenia (...)

 • Zmiana decyzji wzzt

  . Czy w przedstawionym przypadku można zastosować przepis art. 155 lub 154 Kpa? W jakim trybie postępowania administracyjnego powinien być rozpatrzony taki wniosek? Przepisy art. 154 i (...)

 • Jaki podmiot jest właściwy do zmiany decyzji wydanej przez organ administracji II instancji?

  będzie miał zastosowania do nich art. 154 § 3 K.p.a. Dlatego w przypadku, gdy wojewoda - jako organ administracji architektoniczno-budowlanej uchyli decyzję starosty, a następnie wyda w tej (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  ;punkcie 1 wzywa się z art. 64 par 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (K.p.a.), a o pozostałe, czyli wymienione w punkcie 2, z art. 50 K.p.a.? Odpowiedź na wszystkie pytania: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane