Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  związku z wykroczeniem z art. 96 par. 3 kw nie oznacza, że wniosku takiego nie może wnieść policja. Policja jest oskarżycielem publicznym we wszystkich sprawach o wykroczenia, (...)

 • Kierujący pojazdami

  , art. 71 ust. 1 i 2, art. 72 ust. 1 i 2, art. 77 ust. 2, art. 80 ust. 1-5, art. 85 ust. 3 i 8, art. 86 ust. 4, 5 i 7, art. 87 ust. 3, art. 88 (...)

 • Wątpliwości wobec aktu oskarżenia

  podatków wynosiła ok.10 tys. zł). Akt oskarżenia postawiono o przestępstwo z art. 18 par.3 kk w zw. z art. 296 par.1, par.2 i par.3 kk w zw. z art. 271 par.1 (...)

 • Opinia prawna na temat art. 96 par 3 kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 96 par 3 kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zaktualizować metraż mieszkania w księdze wieczystej - opinia prawna

  nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, jaką daje art. 10 nie dotyczy jednak oznaczenia nieruchomości. Wpisy w dziale I-O nie są objęte domniemaniem prawdziwości (...)

 • Czy jako pieszy mogłem zostać ukarany mandatem za powodowanie niebezpieczeństwa na drodze?

  wykroczenia z art. 86 k.w., a przynajmniej określony tam krąg adresatów jest identyczny), stwierdza, że: „Podmiotem przestępstwa określonego w art. 174 może być każdy człowiek (...)

 • Wygaśnięcie prawa dożywotnika

  . Prawo dożywocia wygaśnie, chyba że zajdzie jeszcze kolejna przesłanka określone w art. 1000 par. 3 kpc - czyli to, że wartość praw dożywotnika znajdzie pełne pokrycie w cenie nabycia. Warto (...)

 • Uprawnienia straży miejskiej - parkowanie

  (Dz.U. 2003 r. Nr 208, poz. 2026 ze zm.) strażnicy mogą nakładać grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia określone w art. 88, art. 90, art. 91, art. 92 § 1, art. (...)

 • Jak się bronić przed odebraniem prawa jazdy - opinia prawna

  karnego. Podsumowując:Sąd obligatoryjnie powinien orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od sześciu miesięcy do lat trzech. Jednak zgodnie z art. 39 par 1 KW w wypadkach zasługujących (...)

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  . 58 Kodeksu spółek handlowych). W przypadkach określonych w art. 58 należy przeprowadzić likwidację spółki, chyba że wspólnicy uzgodnili inny sposób zakończenia działalności spółki (art. (...)

 • Jak sporządzić odpis oryginału umowy?

  : albo wystosować pismo procesowe w trybie art. 187 par. 2 pkt 3 kodeksu postępowania cywilnego, w którym poleci Pan stronie pozwanej dostarczenie na rozprawę dokumentu będącego w jej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej?

  Witam ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej? Czy mandat za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść aż 200 zł.? Kara wynosi 200zł, o ile jest (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • wyrok nakazowy

  Witam Dnia 07.01.2004r. zostałem skazany wyrokiem nakazowym na karę grzywny na podstawie art. 118 ust. 1 i 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim

  witam, niestety nadziałem się na przenośny fotoradar (wyprzedzałem ciężarówkę, ledwo skończyłem zaczął się teren zabudowany i nie zdążyłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane