Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  (wykroczenie z art. 92. § 2 k.w.)  Osoba prowadząca samochód po drogach publicznych bez uprawnień, czyli bez prawa jazdy (wykroczenie z art. 94. § 1 (...)

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  uprawniona do złożenia wniosku o ukaranie za wykroczenie z art. 97 k.w. w zw. z art. 78 ust. 4 p.r.d. wobec właściciela lub posiadacza pojazdu, który nie wykonał obowiązku (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  , wynosi: 1) 80% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 20% emerytury obliczonej na podstawie art. 26. 2. Emerytura przyznana na wniosek osoby ubezpieczonej, o której mowa (...)

 • Porada prawna na temat art. 94 paragraf 1 kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 94 paragraf 1 kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  utrudniania postępowania karnego poprzez ukrywanie faktycznego sprawcy czynu. Jest to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – art. 239 kk: Art. 239. § (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  zasądzenie odszkodowania na podstawie art. 55 § 1[1] k.p. pracodawca może zarzucić brak przyczyny wskazanej w tym przepisie, mimo że sam nie wniósł powództwa o odszkodowanie przewidziane (...)

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  treści stosunku pracy w drodze wypowiedzenia warunków pracy i płacy, które jest uregulowane w art. 42 § 1-3. Odpowiednie stosowanie art. 241[13] do regulaminów wynagradzania oznacza, że (...)

 • Uprawnienia straży miejskiej - parkowanie

  (Dz.U. 2003 r. Nr 208, poz. 2026 ze zm.) strażnicy mogą nakładać grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia określone w art. 88, art. 90, art. 91, art. 92 § 1, (...)

 • Zbieg przestępstwa z wykroczeniem

  . 94 §1 k.w. i zarazem wszczęcie postępowania przygotowawczego z art. 244 k.k.? Art. 244 kodeksu karnego stanowi, że kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania (...)

 • Prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy

  sobie wymaganych dokumentów. To pierwsze jest karane grzywną od 20 do 5.000 zł (art. 94 §1 kodeksu wykroczeń), a drugie karą grzywny do 250 zł albo karą nagany (art. (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczenia z art. 147 kw

  przewidzianych w części szczególnej Kodeksu. Art. 45 par. 1 kw stanowi, iż karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zły Policjant

  Witam. Piszę w następującej sprawie. Syn mojej sąsiadki, wczoraj oznajmił jej że, zostaje policjantem. Sąsiadka jest z tego zadowolona jednak ja (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

  Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane