Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  prowadzenia ośrodka doskonalenia techniki jazdy. 2. Zadania samorządu województwa, o których mowa w art. 10 ust. 3, art. 18 ust. 3, art. 58 ust. 2, art. 67 ust. 1, art. (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  publiczne oraz będących ich własnością - od 1 stycznia 2019 r. Ponadto zgodnie z art. 39 ust. 2 ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz art. 9 ust. 3 dyrektywy załącznik (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  prowadzeniu auta po użyciu alkoholu (wykroczenie z art. 87. § 1 k.w.) Uciekinier, który w celu uniknięcia kontroli drogowej nie stosuje się do sygnału policjanta nakazującego (...)

 • Porada prawna na temat art. 9251 kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 9251 kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  dotyczy art. 130 k.w. i eliminuje z treści wprowadzenia do wyliczenia w § 1, wadliwe odwołanie do art. 120 kw. Art. 130 § 1 k.w. wyłącza stosowanie niektórych (...)

 • Sprawa drukarza i fundacji LGBT

  przypadkach art. 138 Kw jest również istotne z uwagi na niewystarczającą efektywność środków ochrony prawnej dostępnych na gruncie prawa cywilnego – Kodeksu cywilnego (ochrona (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  których mowa w art. 75aa-75ac, art. 140g ust. 2, art. 140i i art. 140k, stanowią zadania z zakresu administracji rządowej.Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:1) (...)

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna

  być bowiem złośliwe. Tak też wypowiedział się w tej kwestii Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 22 czerwca 1995r. (III KRN 44/95, Prok.i Pr. 1995/11-12/24):„Czyn stanowiący wykroczenie z art. 107 (...)

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  uprawniona do złożenia wniosku o ukaranie za wykroczenie z art. 97 k.w. w zw. z art. 78 ust. 4 p.r.d. wobec właściciela lub posiadacza pojazdu, który nie wykonał obowiązku (...)

 • Zakup nieruchmości na licytacji komorniczej

  postępowania (art. 394 § 2 w zw. z art. 13 § 2 k.p.c.) natomiast w przypadku zaskarżenia - w chwili wydania postanowienia przez sąd II instancji oddalającego zażalenie (art. (...)

 • Roszczenie do notariusza

  hipotekę, stawająca zapewnia, iż stan prawny ujawniony w kw jest zgodny z rzeczywistym stanem prawnym, nieruchomość wolna jest od obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich poza ujawnionymi w KW. (...)

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  kradzież z włamaniem (art. 279 § 1 k.k.), a także zachowania, które są jedynie środkiem do popełnienia przestępstwa rozboju i kradzieży rozbójniczej. Przestępstwem jest bowiem (...)

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  rangi ustawowej. Zgodnie z art. 1. ust. 1 ww. ustawy księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Art. 2 ustawy określa natomiast, że księgi wieczyste są jawne (...)

 • Nabycie nieruchomości na licytacji a służebność

  budowa osiedla mieszkaniowego. Na mnie ciąży koszt podatków i konserwacji drogi. Deweloper ani myśli o jakichkolwiek negocjacjach, bo jego prawo jest juz wpisane do KW. Moje badania KW wykazały, (...)

 • Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nie można stracić prawa jazdy

  , że rację ma skarżący, gdy twierdzi, że zgodnie z treścią art. 87 § 4 k.w., w wypadku ukarania za wykroczenie określone w art. 87 § 1a k.w., polegające na prowadzeniu (...)

 • Jak zaktualizować metraż mieszkania w księdze wieczystej - opinia prawna

  nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, jaką daje art. 10 nie dotyczy jednak oznaczenia nieruchomości. Wpisy w dziale I-O nie są objęte domniemaniem prawdziwości (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  drogach publicznych – chodzi o przepisy inne niż art. 84-103a kw). Wykroczenia, za które strażnicy mogą nakładać grzywny w drodze mandatu karnego są ujęte w Rozporządzeniu Ministra (...)

 • Wszczęcie egzekucji z nieruchomości a odpis KW

  postępowania. Komornik bowiem jest zobowiązany zawiadomić wszystkich uczestników postępowania o toczącej się egzekucji ( art. 126 § 1 w zw. z art. 13 § 2 i art. 805 k.p.c., a także (...)

 • Czy jako pieszy mogłem zostać ukarany mandatem za powodowanie niebezpieczeństwa na drodze?

  wykroczenia z art. 86 k.w., a przynajmniej określony tam krąg adresatów jest identyczny), stwierdza, że: „Podmiotem przestępstwa określonego w art. 174 może być każdy człowiek (...)

 • Komunikat Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Nr 30/2008 w sprawie stawek opłaty przejściowej na rok 2009

  ;rych instalacje są przyłączone do sieci elektroenergetycznej średniego napięcia      (art. 10 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy);6)     10,21 zł na miesiąc na (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza (...)

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza notariusza

  Zakupiłem aktem notarialnym działkę rolną (spisane były dwa akty ze względu na prawa ANR). W przedłożonym do aktów skróconym odpisie z KW była informacja o złożeniu do KW jakiegoś wniosku. (...)

 • Organizacja społeczna a status pokrzywdzonego

  zwierzętom określają także zgodnie z art. 37, 37a, 37b ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z art. 39, jeżeli nie działa pokrzywdzony, prawa pokrzywdzonego może wykonywać organizacja społeczna, (...)

 • Jawność i rękojmia wiary publicznej KW

  nieruchomości. Z taka sytuacją nie mamy do czynienia w obecnej sytuacji gdyż, w księdze była wpisana wzmianka o wniosku męża, która zgodnie z art. 8 ustawy wyłącza rękojmię wiary publicznej ksiąg (...)

 • Ustawa o w.o.h. niezgodna z Konstytucją

  gospodarczej.  Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa z dnia 11 maja 2007 r. o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych jest niezgodna z art. 2, art. (...)

 • Wykazanie następstwa prawnego a wpis w KW

  . Art.31.2 stanowi : "Wpis potrzebny do usunięcia niezgodności między treścią księgi wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym może nastąpić, gdy niezgodność będzie wykazana orzeczeniem sądu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zły Policjant

  Witam. Piszę w następującej sprawie. Syn mojej sąsiadki, wczoraj oznajmił jej że, zostaje policjantem. Sąsiadka jest z tego zadowolona jednak ja (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

  Chcę kupić mieszkanie spółdzieczo -własnościowe w budynku z lat 70. Właściciele nie założyli KW wiedząc, ze będą je sprzedawać (chodziło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane