Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  Od kiedy obowiązują nowe przepisy wykonawcze do ustawy o VAT?28 listopada 2008 r. Minister Finansów wydał szereg rozporządzeń wykonawczych do zmienionej ustawy o VAT. (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  napędu pojazdów samochodowych. Równocześnie wspomniane nowelizacja wprowadziła nowe przepisy w postaci art.86a oraz art.88a ustawy o VAT , które (...)

 • VAT przy likwidacji działalności gospodarczej

  . 29 ust. 10 ustawy o VAT, tj. cena nabycia i od tej ceny należy obliczyć podatek należny. Z brzmienia art. 14 ust. 1 ustawy o VAT może wynikać, że ustawodawca (...)

 • Opinia prawna na temat art. 86a ustawy o vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 86a ustawy o vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty

  dłużnika o odpisaniu wierzytelności jako nie-ściągalnych a dłużnik, w ciągu 28 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie uregulował należności w jakiejkolwiek formie.Zgodnie z art. 89b ust. (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy jest podatnik, o którym mowa w art. 15 ustawy (a więc prowadzący działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT), który zgłosił zamiar dokonywania (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  bowiem jako potwierdzenie stanu faktycznego, który takie uprawnienie na odliczenie daje. Zdaniem autora zacytowany przepis przejściowy art. 5 ustawy o zmianie ustawy o (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się przekazywane przez podatnika jednej osobie towary: 1) o łącznej wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  ) nie ma obowiązku z racji wykonywania tej umowy: rejestracji dla potrzeb VAT,prowadzenia ewidencji dla potrzeb VAT,składania deklaracji dla potrzeb VAT,zapłaty podatku VAT. ETAP (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  ), to wydatki te powiększają koszty uzyskania przychodów, o których mowa w ust. 1e.1j. Dla partnera prywatnego określonego w umowie o partnerstwie publiczno-prywatnym, w rozumieniu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  budżetu Unii Europejskiej lub środków niepodlegających zwrotowi, pochodzących z innych źródeł zagranicznych. § 5. (skreślony) Art. 299a.  Akta, o których mowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jaki vat na paliwo w 2011?

  Paliwa do jakich samochodów nie będzie można teraz odliczyć? Nowy przepis art. 88a ustawy o VAT, obniżenie kwoty lub zwrot różnicy podatku należnego (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane