Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bezczynność wierzyciela alimentacyjnego prowadzi do umorzenia egzekucji z nieruchomości

  zastosowania art. 823 k.p.c. nie byłoby uzasadnione. Sąd Najwyższy zwrócił również uwagę, iż wyłączenie zastosowania art. 823 k.p.c. zostało umieszczone (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  do majątku osoby nie będącej dłużnikiem, powinien stwierdzić umorzenie egzekucji na podstawie art. 823 kpc, czy też winien umorzyć egzekucję na podstawie art. 824 kpc? (...)

 • Umorzenie postępowania egzkucyjnego

  czasie od umorzenia wierzyciel może ponownie wnieść do komornika wniosek o egzekucje? Zgodnie z art. 823 kpc, postępowanie egzekucyjne umarza się z mocy samego prawa, jeżeli wierzyciel (...)

 • Porada prawna na temat art. 823 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 823 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezczynność komornika a umorzenie postępowania

  czynności nie zachodzi po stronie wierzyciela, dlatego też postępowanie nie może być umorzone na podstawie art. 823 KPC. egzekucja, zawieszenie, wierzyciel, bezczynność, komornik

 • Umorzenie egzekucji a bezczynność wierzyciela

  komornikowi podjęcie określonych działań w przypadku nieskuteczności egzekucji, czy ma pełną wolność w podjęciu jakiś decyzji ? Zgodnie z art823 k.p.c. postępowanie egzekucyjne (...)

 • Odstąpienie od wykonania wyroku

  wierzyciel może rozłożyć świadczenie na raty, bądź umorzyć jego część (art. 917 k.c.). W przypadku, gdy egzekucja jest już prowadzona, wierzyciel może złożyć wniosek o jej umorzenie (art. (...)

 • Opłaty komornicze w razie dobrowolnego świadczenia

  komornikach, zgodnie z którym komornik pobiera opłatę egzekucyjną również w wypadku umorzenia postępowania na wniosek wierzyciela oraz na podstawie art. 823 kpc. Zagadnienie to jest (...)

 • Nowe przepisy o komornikach i egzekucji

  Konstytucji RP. Wskazany przepis umożliwiał komornikowi pobranie całego wynagrodzenia, także w sytuacji umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela oraz na podstawie art. 823 (...)

 • Zawieszenie postępowanie na wniosek dłużnika

  okresu nastąpi umorzenie z mocy samego prawa (art. 823 k.p.c.).   zawieszenie, postępowanie, dłużnik

 • Opis i oszacowanie nieruchomości

  egzekucji nie zawierał wniosku o opis i oszacowanie (wierzyciel nie wnosił o "opis i oszacowanie nieruchomości"), zgodnie z przepisem art. 823 k.p.c. brak wniosku o dokonanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • proszę o pomoc windykacja

  Mam do Państwa pytanie: w listopadzie roku 2000 wziełam z banku debet w wysokośći 500 zł. we wrześniu 2003 roku otrzymałam od Komornika Sądowego (...)

 • EGZEKUCJA KOMORNICZA PO 6 LATACH - POMOCY!!!!!!!!!!!!!

  Witam Wszystkich i proszę o bardzo pilną pomoc. Wierzyciel - Polska Telefonia Komorkowa Dziś tj 07.04.2008 otrzymałem pismo od Komornika z Warszawy (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane