Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie ze świadczenia pracy

  przeszkód w jej wykonywaniu z przyczyn dotyczących pracodawcy, który podejmuje decyzję o takim odsunięciu (zwolnieniu). Sytuację taką reguluje wprost właśnie art. 81 § 1 (...)

 • Odmowa ponownego zatrudnienia pracownika

  pracy, przysługuje wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy nie dłuższy niż określony w art. 47 § 1 kp; przepis art. 81 kp w przypadku takim nie ma zastosowania. (...)

 • Prawo do urlopu i regulacja przestoju

  . Niestety, obecna sytuacja na rynku pracy często skłania pracodawców do takiego, nielegalnego postępowania. Przepisy kodeksu pracy zawierają szczególne przepisy dotyczące tzw. przestoju. Art. 81 (...)

 • Opinia prawna na temat art. 81 k.p.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 81 k.p., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka osobistego zaszeregowania w wynagrodzeniu pracownika

  art. 81 k.p. należy rozumieć wynagrodzenie zasadnicze i dodatek funkcyjny. W uzasadnieniu tego orzeczenia Sąd Najwyższy wskazał, że przezwynagrodzenie wynikające z osobistego zaszeregowania (...)

 • Urlop bezpłatny a warunki atmosferyczne

  dotyczących pracodawcy. Wynagrodzenie przysługuje także wtedy, gdy przestój w pracy spowodował sam pracownik, chyba że jego działanie było zawinione. Natomiast zgodnie z § 4 tego samego artykułu (art. (...)

 • Ochrona pracownicy w ciąży

  pracę na mocy porozumienia stron złożonej pod wpływem błędu przysługuje wynagrodzenie za pracę na podstawie art. 81 kp.4. Oświadczenie pracownicy o uchyleniu się od skutków oświadczenia (...)

 • Godzina rozpoczęcia pracy

  . Kodeks pracy nie definiuje pojęcia gotowości do świadczenia pracy. W art. 81 § l KP zagwarantowano pracownikowi prawo do wynagrodzenia za czas nie­wykonywania pracy, jeżeli był gotów (...)

 • Wolny dzień w pracy a wynagrodzenie

  Pracodawca dał mi wolne mimo że ja zgłaszałem chęć do pracy. Czy przysługuje mi za ten okres wynagrodzenie? Zgodnie z art. 81. § 1. k.p. pracownikowi za czas niewykonywania pracy, (...)

 • Art. 81 kodeksu pracy - przestój a wynagrodzenie

  , art. 134 § 1 i art. 144 § 2 k.p. obejmuje oprócz wynagrodzenia zasadniczego, również dodatek funkcyjny. Z mocy ustawy lub jej upoważnienia dopuszczalne jest przyjęcie (...)

 • Czy kumulowanie dodatków za godziny nadliczbowe jest dopuszczalne?

  jego § 1. Jeżeli zatem pracownik otrzymał dodatkowe wynagrodzenie z art. 151[1] § 1 k.p. na podstawie art. 151[11] § 2 k.p, to nie może otrzymać drugiego wynagrodzenia z art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postojowe do odrobienia

  Witam, jestem pracownikiem wielkiej korporacji pt. general motors, która to wymyślała już takie rzeczy jakie się nawet filozofom nie śniły. Mając (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • art.188kp

  Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

  Odwołałem się od wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony - uznanie na zasadzie art. 8 k.p., że wypowiedzenie jest sprzeczne z zasadami współżycia (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

  Witam. Pracownik opuszcza miejsce pracy w godzinach pracy i mówi mi że, nie będzie pracował (31 dzień miesiąca).Następnego dnia przychodzi i mówi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane