Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mandat z fotoradaru a ujawnienie kierującego

  , ani posiadaczami pojazdu, czego konsekwencją jest brak obowiązku, o którym mówi art. 78 ust. 4 p.r.d., tzw. prawo do odmowy zeznań jest obwarowane opisanymi (...)

 • Wykroczenie popełnione przez pracownika spółki

  wykroczenie. Zgodnie z art. 78 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu (...)

 • Kierujący pojazdami

  dokumentu organowi wydającemu prawo jazdy. Jeżeli prawo jazdy wydane za granicą nie jest określone w konwencjach o ruchu drogowym, o których mowa w art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 78 ust. 4 prawo o ruchu drogowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 78 ust. 4 prawo o ruchu drogowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  , a gdyby nie mogła tego uczynić, powinna o zagrożeniu uprzedzić innych uczestników ruchu. Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  ;Każdy ma prawo otrzymać zaświadczenie o treści wpisu w ewidencji lub informację o wpisie.  2. Zaświadczenia wydają oraz udzielają pisemnych informacji oddziały, o (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  sposób opodatkowania określony w art. 6 ust. 2, 2) stosuje się przepisy art. 6 ust. 3 i 8-10, 3) nie stosuje się przepisu art. 6 ust. 4.Art. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  przejmującej lub nowo zawiązanej nad kosztami nabycia lub objęcia udziałów (akcji) w spółce dzielonej, obliczonymi zgodnie z art. 15 ust. 1k albo art. 16 ust. (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  . Nr 137, poz. 926, z późn. zm. ). Art. 62. Art. 63. 1. Decyzja o zabezpieczeniu, o której mowa w art. 61, wygasa po upływie 10 dni od dnia powiadomienia dłużnika (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  pomniejszone o spłatę wartości początkowej, o której mowa w art. 23a pkt 7.2. Jeżeli są spełnione warunki, o których mowa w art. 23f ust. 1, i po upływie (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , uroczystym zapewnieniu niepopełniania więcej takiego czynu albo zobowiązaniu sprawcy do przywrócenia stanu poprzedniego. Kary, środki karne i zasady ich wymiaru Rozdział II Art. 40. Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane