Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przewłaszczenie nieruchomości a realizacja weksla

  art. 777 kpc dotyczyć ma opróżnienia lokalu, natomiast niezależnie od tego w celu zabezpieczenia wydany został weksel. Oczywiście weksel jako zobowiązanie abstrakcyjne jest oderwany (...)

 • Ugoda, czyli tani i szybki sposób na rozwiązanie sporów

  uprawnionych.   Pamiętaj, że: Zgodnie z art. 777 K.p.c. ugoda sądowa stanowi tytuł egzekucyjny. Postępowanie pojednawcze przeprowadza sąd w składzie jednoosobowym. Ugoda może (...)

 • Termin wniesienia powództwa przeciwegzekucyjnego

  wygasło. Wykazanie tej okoliczności może nastąpić dopiero w wyniku uwzględnienia powództwa przeciwegzekucyjnego z art. 840 § 1 pkt 2 kpc. Zgodnie z art. 841 kpc (...)

 • Porada prawna na temat art. 777 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 777 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ugoda sądowa jako podstawa wszczęcia postępowania egzekucyjnego

  .). Inaczej mówiąc, jest to tytuł egzekucyjny, który po nadaniu przez sąd klauzuli wykonalności, może być egzekwowany w drodze egzekucji komorniczej.   art777 k.p.c. (...)

 • Odsetki za zwłokę w wypłacie zaległego wynagrodzenia - opinia prawna

  działających przy nich komorników (art. 758 k.p.c.). Aby jednak wszcząć postępowanie egzekucyjne muszą zostać spełnione określone przez przepisy k.p.c. przesłanki. Warunkami (...)

 • Zabezpieczenie umowy pożyczki

  korzystniejszy dla dłużnika jest wskazany w punkcie 5, par. 1 art. 777 kpc. W konkretnym przypadku wskazanym w pytaniu na pewno forma z punktu 4 może być zastosowana. Chcąc stosować bardziej (...)

 • Poddanie się egzekucji w umowie dzierżawy

  w umowie dzierżawy dzierżawca podda się egzekucji z art 777 kpc, co umożliwiłoby pominięcie drogi sądowej i bezpośrednie skierowanie sprawy do komornika Z art. 777 § (...)

 • Rozszerzenie klauzuli wykonalności aktu notarialnego

  . 777 kpc stanowi tytuł egzekucyjny, w oparciu o który sąd nadaje postanowieniem klauzulę wykonalności. Przedmiotową sytuację reguluje zaś przepis art. 787 kpc, który (...)

 • Umowa sprzedaży udziału w nieruchomości

  domagać się, po nadaniu mu przez sąd klauzuli wykonalności, zapłaty ceny w postępowaniu egzekucyjnym (art. 777 kpc w zw. z art. 776 kpc). Tytuł egzekucyjny stanowi (...)

 • Ugoda sądowa a proces o to samo roszczenie

  współżycia społecznego albo rażąco narusza usprawiedliwiony interes jednej ze stron. Ugoda zawarta w postępowaniu pojednawczym jest tytułem egzekucyjnym (art. 777 kpc). Regulacja ta (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • jak podzielić majątek w takim przypadku...proszę o pomoc....

  Witam. Bardzo proszę o poradę jak podzielić majątek w takim jak poniżej opisanym przypadku. Narazie doszlismy do porozumienia że będziemy próbować (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane