Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sankcja za niepodanie informacji komornikowi

  ewentualnie o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania (art. 233 kk). Sankcja grzywny stosowana przez komornika nie wyklucza dalszej odpowiedzialności osób ukaranych, o ile odpowiedzialność (...)

 • Związek nauczyciela z uczniem - opinia prawna

  podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienie godności zawodu nauczyciela (art. 75 Karty Nauczyciela). Karami dyscyplinarnymi dla nauczycieli są:nagana z ostrzeżeniem,zwolnienie z (...)

 • Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

  par. 1 kk i art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk. Podstawa wydania tego postanowienia (art. 75 par. 1 kk) nie budzi żadnych wątpliwości. Jakie (...)

 • Porada prawna na temat art. 75 kk grzywna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 75 kk grzywna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ważne zmiany w prawie karnym

  złożyć w sprawie o każde przestępstwo, z którego wynikła szkoda lub krzywda, a nie tylko w sprawach o niektóre rodzaje przestępstw, jak przewiduje to obecne brzmienie art. 46 § (...)

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna

  być bowiem złośliwe. Tak też wypowiedział się w tej kwestii Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 22 czerwca 1995r. (III KRN 44/95, Prok.i Pr. 1995/11-12/24):„Czyn stanowiący wykroczenie z art. 107 (...)

 • Jesteś obwiniony w postępowaniu w sprawie o wykroczenie? Poznaj swoje prawa i obowiązki

  wynikają z przepisów art. 74 § 1 i 2, art. 75 § 1 i 2, art. 132 § 1 i 2, art. 133, art. 138, art. 139 k.p.k. oraz art. 20 § 3 (...)

 • Obowiązek naprawienia szkody w okresie zawieszenia

  orzeczony obowiązek naprawienia szkody (środek karny czy dodatkowy obowiązek na okres próby) należy go wykonać, gdyż, wg art. 75§2 KK, uchylanie się skazanego od wykonywania środków (...)

 • Zmiana filozofii karania. Nowelizacja Kodeksu karnego

  wejściem w życie noweli stanowiłoby w rzeczywistości surowsze potraktowanie tych osób, w taki jednak sposób, że bardzo utrudnione byłoby zastosowanie art. 4 KK. Projektowane przepisy mają (...)

 • Nakaz rozbiórki a kara grzywny

  . ONSA 2001/2/79). Co grozi za samowolę budowlaną? Naruszenie art. 48 czy 49b, a także art. 50 ust. 1 pkt 1 lub art. 50 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane stanowi występek zagrożony (...)

 • Naruszenie obowiązków w okresie próby

  kk, sąd warunkowo zawiesił wykonanie ww. kary pozbawienia wolności na okres próby lat 4. Na mocy art. 72 par.2 kk sąd zobowiązał skazanego do naprawienia szkody przez zapłatę określonej (...)

 • Wymuszenie spłaty długu

  pokrzywdzonego, więc nie powinien tak pisać. Ja jednak wiem, że np. w przypadku spraw z art. 212 kk oskarżony zostanie uniewinniony, jeżeli wykaże, iż zarzut, który czynił publicznie jest (...)

 • Stawka dzienna w przypadku grzywny

  , rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od 10 złotych, ani też przekraczać 2 000 złotych. Natomiast art. 23 kodeksu karnego skarbowego w odniesieniu (...)

 • Zawieszenie kary pozbawienia wolności

  Jeżeli oskarżony z art. 190 par. 1k.k i art. 12 par. 1 k.k miał wcześniej, tzn. 1 rok i 10 miesięcy - wydany wyrok skazujący na 4 miesiące pozbawienia wolności, 20 stawek po 10 (...)

 • Naprawienie szkody a powództwo cywilne

  wprawdzie zobowiązanie skazanego do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem na podstawie art. 75 § 2 k.k. stanowi tytuł egzekucyjny stosownie do treści art. 107 k.p.k., (...)

 • Zabezpieczenie majątkowe w postępowaniu karnym

  Oczekuję rozprawy za przestępstwo z art. 178a KK. Na moim samochodzie prokurator ustanowił zabezpieczenie o wartości 1 600 zł i pozostawiono mi go \"na przechowanie\" Nawet za tą cenę byłbym (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy

  wymaganych dokumentów (art. 95 kodeksu wykroczeń). Naszym zdaniem byłaby to fakultatywna podstawa do zarządzenia wykonania kary. Zgodnie z art. 75 § 2 kodeksu karnego „Sąd (...)

 • Zagrożenie karą za przestępstwo zniewagi

  Jaka wysokość grzywny lub jaka kara ograniczenia wolności może zostać zasądzona za czyn określony w art. 216 p.1 kk ? Zgodnie z art. 216. § 1 kk. kto znieważa inną osobę (...)

 • Sprzeniewierzenie majątku wspólnego

  osoby zostało już prawomocnie zakończone,  zachodzi jedna z okoliczności wyłączających postępowanie, określonych w art. 17 § 1 pkt 5, 6 i 8-11,  oskarżony w postępowaniu sądowym (...)

 • Zgłoszenie się do sprawy oskarżyciela posiłkowego

  Czy do toczącej się sprawy z oskarżenia prywatnego z art. 217 par. 1, 212 par. 1, 216 par. 1 kk może dołączyć się - w międzyczasie poszkodowany świadek w sprawie - członek rodziny, który (...)

 • Uszkodzenie rzeczy jako wykroczenie

  podstawy do umorzenia postępowania. Jak rozumiemy z treści pytania w wyroku z 2005 r. sąd orzekł o zawieszeniu wykonania kary na okres próby. Zgodnie z art. 75 § 1 kk sąd zarządza (obligatoryjnie) (...)

 • restytucja szkód, odszkodowanie

  nawiązki na rzecz pokrzywdzonego. Możliwość taką przewiduje kodeks karny w art. 46. Art. 46. § 1. W razie skazania sąd może orzec, a na wniosek pokrzywdzonego lub innej osoby uprawnionej (...)

 • Wykonanie kary uprzednio zawieszonej

  ;powstania określonych okoliczności sąd może jednak zarządzić wykonanie kary, czyli - jak wskazano w pytaniu - "odwieszenie kary" (choć nie jest to pojęcie prawne). Mówi o tym art. 75 kodeksu (...)

 • Zarządzenie wykonania kary - termin na odwołanie

  kary pozbawienia wolności w trybie art. 75 §2 kk - przed Sądem Rejonowym, Sekcja Wykonywania Orzeczeń Sądowych". Nie zapłaciłem grzywny (z dniem otrzymania wezwania na posiedzenie wpłaciłem (...)

 • Kary bardziej skuteczne? Kodeks Karny znowelizowany

  zawieszeniu przed wejściem w życie noweli stanowiłoby w rzeczywistości surowsze potraktowanie tych osób, w taki jednak sposób, że bardzo utrudnione byłoby zastosowanie art. 4 KK. Projektowane (...)

 • Każde posiadanie środków narkotycznych jest przestępstwem

  zm.) wprost zakazywała posiadania narkotyków w art. 48, przy czym w pierwotnym brzmieniu art. 48 zawierał także ust. 4, przewidujący niepodleganie karze sprawcy, który posiadał (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • czy ja idę do więzienia ???

  Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym dostałem list z sondu z wyrokiem. Nie bardzo mogę zrozumieć czy mam się stawić do więzienia czy zapłacić karę. (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Groźby karalne - jak reagować???

  WITAM SERDECZNIE! Proszę o poradę. Ostatniej nocy zwróciłem uwagę dwudziestoparoletniemu mieszkańcowi mojej ulicy, że nie będę dłużej tolerował (...)

 • INTERPRETACJA WYROKU

  Dzis dostalem wyrok w sprawie zfalszowania biletu parkingowego ale zbytnio go nie rozumiem wiec prosze o pomoc :) I... co stanowi wystepek 270 1kk i za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane