Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  określonej w art. 145 § 1 pkt 4 oraz w art. 145a następuje tylko na żądanie strony. Art. 148. § 1. Podanie o wznowienie postępowania wnosi się do organu administracji publicznej, (...)

 • Wszczęcie postępowania z urzędu-zawiadomienie

  sąsiadki. Jako podstawę wskazano art. 61 par.4 kpa. Domyślam się, że chodzi o wszczęcie postępowania z urzędu, lecz za datę wszczęcia postępowania wskazano datę 4 grudnia (...)

 • Wyznaczenie następców prawnych

  przez uprawnionego. Zgodnie bowiem, z art. 61 § 3 kodeksu postępowania administracyjnego (kpa) datą wszczęcia postępowania na żądanie strony jest dzień doręczenia żądania organowi (...)

 • Opinia prawna na temat art. 61 paragraf 4 kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 61 paragraf 4 kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  artykułu 61[3] kodeksu rodzinnego i opiekuńczego: „Przy orzekaniu separacji stosuje się przepisy art. 57 i art. 58. Orzekając separację na podstawie zgodnego żądania małżonków, (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  zasądzenie odszkodowania na podstawie art. 55 § 1[1] k.p. pracodawca może zarzucić brak przyczyny wskazanej w tym przepisie, mimo że sam nie wniósł powództwa o odszkodowanie przewidziane w art. (...)

 • Wszczęcie postępowania administracyjnego

  Co oznacza wszczęcie postępowania administracyjnego w art.61 § 4 kodeksu postępowania administracyjnego? Naczelny Sąd Administracyjny w postanowieniu z dnia 4 marca 1981 r. (SA 654/81), (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane