Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż osobie trzeciej zamiast zwrotu do masy upadłości nie jest bezskuteczna

  zastosowania art. 59 k.c. w stanie faktycznym niniejszej sprawy jest teza, że art. 59 k.c. dotyczy tylko takich sytuacji, w których zadośćuczynieniu roszczeniu przeszkadza (...)

 • Co zrobić jeśli właściciel sprzeda zarezerwowaną przez Ciebie rzecz?

  bezskuteczna - ale tylko wobec Józefa - bo trzeba pamiętać, że bezskuteczność w przypadku art. 59 k.c. jest względna, czyli działa tylko wobec osoby, która wytoczyła (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  bezpośrednim skutkiem wykonania umowy, gdyż ochrona przewidziana w tym artykule ma zapewnić realne wykonanie świadczenia. Ten fakt powoduje, iż norma art. 59 kc w tym stanie rzeczy nie (...)

 • Opinia prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uznanie umowy dożywocia za bezskuteczną

  i wysokość dokonanych nakładów) a roszczenie oparte na art. 59 k.c. należy by uznać za bezpodstawne. umowa dożywocia, bezskuteczność względna, bezskuteczność, rozwód, podział (...)

 • Sprzedaż z ominięciem umownego prawa pierwokupu

  art. 59 kc uznania, że sprzedaż jest w stosunku do jego praw bezskuteczna, a więc że nie przeniosła ona własności na trzeciego nabywcę. focus();SetHitsBase( location

 • Przewłaszczenie na zabezpieczenie

  , której wykonanie czyni całkowicie lub częściowo niemożliwym zadośćuczynienie ich roszczeniu o wydanie przewłaszczonej rzeczy (art. 59 k.c.). Strony (faktycznie w opisanym wypadku (...)

 • Umowne ograniczenie rozporządzania udziałem

  ani bezskuteczne (z zastrzeżeniem art. 59 k.c., który w zależności od ukształtowania brzmienia danej klauzuli mógłby mieć zastosowanie), ale w razie wyrządzenia kontrahentowi (...)

 • Prawo pierwszeństwa a prawo pierwokupu

  dochodzenia bezskuteczności umowy zawartej z jego naruszeniem na podstawie art. 59 k.c.  prawo, pierwszeństwa, pierwokupu

 • Małoletni wspólnik spółki z o.o.

  rodziców, pod których władzą się znajduje, albo opiekuna (art. 569 § 1 k.p.c." w zw. z art. 26 § 1 k.c. albo 27 k.c.). Czynnościami przekraczającymi zwykły (...)

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane