Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy najmu przez współwłaściciela

  będzie potrzebna zgoda obu właścicieli. Zgodnie z art. 209 kc każdy ze współwłaścicieli może wykonywać wszelkie czynności i dochodzić wszelkich roszczeń, które zmierzają do zachowania (...)

 • Miarkowanie kary umownej

  . 58 § 2 kc). Ocenę taką może usprawiedliwić dołączenie się przez wierzyciela w rokowaniach umownych silniejszej pozycji gospodarczej względem dłużnika. Jeżeli dłużnik wykonał w oznaczonym (...)

 • Rozgraniczenie między nieruchomościami

  przesądzi postępowanie rozgraniczeniowe). Zgodnie z art. 151 kc, jeżeli przy wznoszeniu budynku lub innego urządzenia przekroczono bez winy umyślnej granice sąsiedniego gruntu, właściciel (...)

 • Opinia prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia przez stronę

  początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło. W myśl art. 112 kc, termin oznaczony w tygodniach, (...)

 • Połączenie spraw przeciw kilku pozwanym

  przeciw bankom) będącą w toku? Czy istnieje możliwość prawna zgrupowania postępowań w jednym postępowaniu? Zgodnie z art. 72 § 1 pkt 2 kc, kilka osób może w jednej sprawie występować (...)

 • Wygaśnięcie służebności a wpis w KW

  wykreślenia i ile to będzie kosztowało w sądzie? W pytaniu wskazuje Pan, że służebność nie jest wykonywana już od kilkudziesięciu lat. Zgodnie z art. 293 kc, służebność gruntowa, z (...)

 • Termin do zapłaty zachowku

  roszczenia o zachowek należy zatem określić na podstawie ogólnego terminu z art. 455 kc, według którego dłużnik jest zobowiązany spełnić świadczenie w terminie wynikającym z właściwości (...)

 • Zakup udziału w nieruchomości

  wynikającym z art. 197 kc, udziały współwłaścicieli są równe. Oznaczenie wielkości udziałów jest jednak wskazane. Każdy ze współwłaścicieli będzie mógł swobodnie rozporządzać (...)

 • Utrata statusu przedsiębiorcy w trakcie procesu

  nowo zakładana spółka przejmie dotychczasowe przedsiębiorstwo. Można jeszcze zwrócić uwagę, że zgodnie z art. 554 kc, nabywca przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego jest odpowiedzialny (...)

 • Odsetki od zasądzonych kosztów procesu

  rzecz określonej strony, nie określa, ani terminu zapłaty tych kosztów, ani nie określa odsetek ustawowych za opóźnienie. Art. 481 § 1 k.c. o naliczaniu odsetek za opóźnienie nie ma zastosowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane