Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Brak uzyskania większości współwłaścicieli potrzebnej do wystąpienia do sądu

  na wspólnym gruncie garaż? W takiej sytuacji jedyną możliwością uzyskania pozwolenia na budowę garażu jest wystąpienie do sądu o wyznaczenie zarządcy zgodnie z art. 203 k.c. Uzyskanie

 • Zaakceptowanie regulaminu w formie elektronicznej a oświadczenie woli

  Czy zaakceptowanie regulaminu w formie elektronicznej jest oświadczeniem woli w rozumieniu Kodeksu Cywilnego? Zgodnie jednak z art. 60 k.c., wola osoby dokonującej czynności prawnej może być

 • Solidarna odpowiedzialność spadkobierców do chwili działu spadku

  Przed działem spadku zaspokoiłem wierzycieli. Czy mogę domagać się od pozostałych spadkobierców zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów? Zgodnie z przepisem art. 1034 par. 1 kc, do chwili działu

 • Opinia prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot pożyczki

  po upływie terminu sześciu miesięcy od dnia, którym pożyczka powinna być zwrócona – art. 722 kc.   przedawnienie, roszczenie, zwrot, pozyczka

 • Zgoda dłużnika na przeniesienie wierzytelności

  dłużnika nie jest przesłanką ważności cesji. Wynika to z przepisu art. 509 kc. Przeniesienie wierzytelności następuje w drodze umowy zawartej między cedentem (wierzycielem) i cesjonariuszem (...)

 • Powierzenie zlecenia innemu przedsiębiorcy

  przedsiębiorcą. Zgodnie bowiem z art. 429 kc. nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z wykonania zobowiązania osoba, która wykonanie czynności powierzyła osobie, przedsiębiorstwu (...)

 • Zachowek a brak zapisu w testamencie

  cywilnego (dalej: k.c.).Obowiązywanie zasady swobody testowania oznacza, że spadkodawca może ustanowićspadkobiercą całego swojego majątku osobę dobrowolnie przez siebie wyznaczoną, np. tylkojedno (...)

 • Zwłoka w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej

  Jakie uprawnienia przysługują jeśli druga strona dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej? Można dochodzić swych praw na mocy uprawnienia wynikającego z art. 491 k.c

 • Definicja zachowku według kodeksu cywilnego

  Często słyszę o zachowku, czym on jest tak dokładnie? Instytucja zachowku uregulowana została w art. 991 - 1011 Kodeksu cywilnego (dalej: k.c.). Obowiązywanie zasady swobody testowania oznacza, (...)

 • Dział spadku w prawie cywilnym

  Jak można dokonać działu spadku na podstawie Kodeksu Cywilnego? Zgodnie z art. 1037 par. 1 kc dział ten może nastąpić w drodze umowy zawartej pomiędzy wszystkimi spadkobiercami (w tym wypadku

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane