Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wszczęcie egzekucji przez dwóch wierzycieli

  zachowawczych, o których mowa w art. 209 kc. prawo cywilne, wierzyciel, egzekucja, spółka cywilna, wszczęcie egzekucji, wniosek, legitymacja

 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej

  roszczeń związanych z zadłużeniem na karcie. Oznacza to, że zastosowanie znajdą tutaj przepisy ogólne kodeksu cywilnego o przedawnieniu. Zgodnie z art. 118 kc termin przedawnienia wynosi lat (...)

 • Zmiana zarządcy we współwłasności

  tę umowę można wypowiedzieć. Nie oznacza to jednak, że jej wypowiedzenie jest niemożliwe. W tej sytuacji w braku porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami, należałoby powołać się na art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zbycie udziału we własności nieruchomości

  zgody pozostałych współwłaścicieli. Współwłaściciel nie ma prawa pierwokupu w stosunku do przedmiotu współwłasności, chyba że przedmiotem współwłasności jest nieruchomość rolna. Wmyśl art. (...)

 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

  sprzedawcę mogą Państwo żądać sumy dwukrotnie wyższej. Ale co istotne przysługuje Państwu takie żądanie tylko wówczas, jeżeli nie ma innego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zgodnie z art. (...)

 • Gwarancja - termin naprawy

  wadą fizyczną rzeczy dokonał na podstawie art. 579 kc wyboru reżimu odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu gwarancji i zażądał naprawy rzeczy, to wybór ten jest wiążący w tym znaczeniu, (...)

 • Droga konieczna - ustanowienie, zmiana służebności

  tzw. drogi koniecznej (art.145 k.c.). Z treści tego przepisu wynika jednoznacznie, że za ustanowienie drogi koniecznej należy się Państwu wynagrodzenie. Przeprowadzenie drogi koniecznej następuje (...)

 • Konsekwencje wielości testamentów

  się okazało, że mieszkanie wyczerpuje prawie cały majątek, wtedy zgodnie z przepisem art. 961 KC rozporządzenie będzie traktowane jednak jako testament a nie zapis.Powołane w nim osoby będą (...)

 • Zniesienie współwłasności przez wierzyciela

  zmianę rzeczy lub znaczne zmniejszenie jej wartości. Przepisy kc nie przewidują podobnego uprawnienia dla wierzyciela, uprawnienia takiego nie wprowadzają również przepisy postępowania egzekucyjnego

 • Opłata za przejazd przez działkę sąsiada

  , ponieważ służebność gruntową ustanawia się na żądanie właściciela nieruchomości (art. 145 kc). Ani notariusz ani poprzedni właściciel nie są uprawnieni do jej ustanawiania. Natomiast (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane