Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Częściowe zniesienie współwłasności

  . 211 i 212 § 1 kc). Inną postacią częściowego zniesienia współwłasności może być - w sytuacji niemożności podziału nieruchomości w naturze - przyznanie jej na współwłasność (...)

 • Immisje pośrednie

  Co to są immisję pośrednie? Według przeważającego w piśmiennictwie poglądu art. 144 k.c. immisje pośrednie, to znaczy takie działania na nieruchomości wyjściowej, którego skutki (...)

 • Opłata za ustanowienie służebności drogi koniecznej

  służebności drogi koniecznej, chociażby nie ponosił z tego tytułu żadnej szkody. Jeśli jednak szkodę taką poniósł, to jest obowiązany wykazać jej wysokość (art. 6 k.c.). opłata, (...)

 • Porada prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest zasiedzenie?

  Czym jest zasiedzenie? Zgodnie z art. 172 k.c. posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz

 • Ochrona posiadania nieruchomości

  się od lat, nie należy usuwać ogrodzenia samodzielnie wobec wyraźnego sprzeciwu sąsiada. Stanowi o tym następujący przepis KC: Art.342.Nie wolno naruszać samowolnie posiadania, chociażby (...)

 • Immisja, której dopuszcza się właściciel nieruchomości względem nieruchomości sąsiedniej

  takich działań lub zaniechań na nieruchomości, które zakłócają korzystanie z nieruchomości sąsiednich. Artykuł 144 k.c. jest więc jednym z ustawowych wyznaczników treści i (...)

 • Immisja pozytywna i negatywna, o których mowa w przepisach Kodeksu cywilnego

  mieszczą się w dyspozycji art. 144 k.c.. immisja, pozytywna, negatywna, kodeksu, cywilnego

 • Testament sporządzony pod wpływem groźby

  , który to stan obawy stanowi przyczynę złożenia oświadczenia woli. Art. 945 § 1 pkt 3 kc nie zawiera żadnych wymagań co do rodzaju i nasilenia groźby. Nie ma zatem potrzeby badania, (...)

 • Kodeks cywilny a instytucja zachowku

  Na czym polega instytucja zachowku, o której mowa w przepisach Kodeksu cywilnego? Instytucja zachowku uregulowana została w art. 991 – 1011 k.c. Obowiązywanie zasady

 • Zapis testamentowy a postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku

  wykonania zapisu w tej postaci (przeniesienia własności nieruchomości), konieczne jest powództwo w oparciu o art. 64 k.c., w wyniku którego orzeczenie sądu zastąpi oświadczenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane