Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zachowek a wartość przedmiotu darowizny

  Czy wartość przedmiotu darowizny, wliczanej do wartości należnego zachowku, oblicza się według aktualnej ceny rynkowej czy wartości z chwili dokonania darowizny? Art. 995 kc stanowi, (...)

 • Solidarna odpowiedzialność spadkobierców do chwili działu spadku

  Przed działem spadku zaspokoiłem wierzycieli. Czy mogę domagać się od pozostałych spadkobierców zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów? Zgodnie z przepisem art. 1034 par. 1 kc, do chwili działu

 • Definicja zachowku według kodeksu cywilnego

  Często słyszę o zachowku, czym on jest tak dokładnie? Instytucja zachowku uregulowana została w art. 991 - 1011 Kodeksu cywilnego (dalej: k.c.). Obowiązywanie zasady swobody testowania oznacza, (...)

 • Porada prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku na rzecz konkretnej osoby

  (udział w nim) nabywają dzieci tego spadkobiercy, zgodnie z odpowiednio zastosowanym art. 931 par. 2 kc. odrzucenie, na rzecz, osoby, spadek, zrzeczenie się, konkreta, dziedziczenie, zstępni

 • Podział quoad usum a prawo do pożytków z przydzielonych umownie części rzeczy

  , że umowa quoad usum może bowiem kształtować stosunki wzajemne między współwłaścicielami na tle korzystania z rzeczy wspólnej inaczej, niż wynika to z art. 206 k.c. i postanowienia (...)

 • Obliczanie zachowku, należnego najbliższym krewnym spadkodawcy

  wysokości darowizn uwzględnianych przy ustalaniu zachowku jest art. 995 k.c. Artykuł ten stanowi: Wartość przedmiotu darowizny oblicza się według stanu z chwili jej dokonania, a według cen (...)

 • Wydziedziczenie syna i wnuków

  Mam pytanie. Czy wydziedziczając mojego syna, wydziedziczę tym samym jego dzieci? Jak wskazuje art. 1011 k.c., Zstępni są uprawnieni do zachowku, chociażby przeżył on spadkodawcę

 • Wypadek w wojsku a zadośćuczynienie

  domagać od Wojska Polskiego zadośćuczynienia? Należy w Pani przypadku wskazać, iż właściwą regulację w tej kwestii zawiera kodeks cywilny. Zgodnie z ogólną regułą wyrażoną w art. 415 (...)

 • Nabycie własności przez zasiedzenie

  kodeksu cywilnego (dalej: k.c.): § 1. Posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz samoistny, (...)

 • Problem z przedwojennymi obligacjami

  nabywczej", o której mówi art. 358[1] § 3 k.c., można rozumieć także utratę wartości świadczenia na skutek przepisów dekretu z dnia 27 lipca 1949 roku o zaciąganiu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane