Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami z prawem wyłączności

  ; odpowiednio art. 550 k.c. Przewiduje on wyłączność przy umowie sprzedaży. Zgodnie z tym przepisem, jeżeli w umowie sprzedaży zastrzeżona została na rzecz kupującego wyłączność bądź (...)

 • Choroba psychiczna a możliwość sporządzenia testamentu

  psychicznej nie powoduje samo przez się nieważności testamentu (art. 945 § 1 pkt 1 k.c.). W takim wypadku niezbędnym jest przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego celem ustalenia zdolności (...)

 • Brak daty na testamencie własnoręcznym

  niż inne, ze względu na tę swoją cechę, czyli brak daty, musi zostać uznany za nieważny (podstawa prawna: art. 949§2 kc). testament, własnoręczny, data, brak

 • Porada prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pokrycie kosztów pogrzebu spadkodawcy

  ten odpowiada zwyczajom przyjętym w danym środowisku.Takie sformułowanie § 3 art. 922 k.c. oznacza tym samym, że w skład spadku wchodzi także obowiązek pokrycia kosztów pochówku

 • Umowa dożywocia

  Co to jest umowa dożywocia? Umowę dożywocia reguluje art. 908 k.c. i następne. Jeżeli w zamian za przeniesienie własności nieruchomości nabywca zobowiązał się zapewnić zbywcy dożywotnie (...)

 • Wydziedziczenie

  przypadającego mu z mocy ustawy udziału wspadku. Zgodnie jednak z przepisami Kodeksu cywilnego wydziedziczenie oznacza pozbawienieosoby uprawnionej do zachowku. Zgodnie z art. 1008 k.c. wydziedziczenie

 • Odrzucenie spadku, w którego skład wchodzą długi

  wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku (art. 1020 kc). Nie dziedziczy więc ani majątku po zmarłym ani długów. Natomiast co bardzo istotne, odrzucenie spadku (...)

 • Odpowiedzialność rzeczoznawcy samochodowego za wyrządzone przez siebie szkody

  . Nie jest bowiem możliwe uznanie, że sporządzenie opinii, wedle której zakwalifikowano dany samochód jako ciężarowy jest czynem niedozwolonym, o którym mowa w art. 415 kc

 • Zrzeczenie się dziedziczenia

  . 1048 k.c.). Zrzeczenie się dziedziczenia jest to umowa zawarta pomiędzy spadkobiercą z przyszłym spadkodawcą. Umowa ta ma za przedmiot przyszły spadek, który przypadłby zrzekającemu (...)

 • Pozbawienie uprawnionego prawa do zachowku

  Czy jest możliwe pozbawienie uprawnionego prawa do zachowku? Kodeks cywilny przewiduje możliwość pozbawienia uprawnionego prawa do zachowku, poprzez wydziedziczenie. Jak stanowi art. 1008 k.c

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane