Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie własności nieruchomości przez zasiedzenie

  W jaki sposób dochodzi do nabycia prawa własności nieruchomości przez zasiedzenie? Zgodnie z art. 172 k.c. posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli (...)

 • Sposoby zniesienia współwłasności.

  Jakie są sposoby zniesienia współwłasności? Sposoby zniesienia współwłasności zostały określone w art. 211 i 212 k.c. Pierwszy z nich stanowi, że każdy ze współwłaścicieli (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy przedwstępnej

  . 390 § 3 k.c.). Przedawnienie, roszczeń, z umowy, przedwstępnej

 • Porada prawna na temat art. 59 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 59 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Naliczanie odsetek za niewykonanie zobowiązania w terminie

  ? Konieczność zapłaty odsetek stanowi jedną z konsekwencji niewykonania zobowiązania, które to skutki zostały uregulowane w Księdze trzeciej, Tytule VII, Dziale II kodeksu cywilnego (art. (...)

 • Pasywa i aktywa majątku wspólnego małżonków

  dotychczasowa wspólność majątkowa ulega przekształceniu we wspólność podobną do wspólności majątku spadkowego (art. 1035 k.c.) i zbliżoną do współwłasności (...)

 • Forma umowy o podział do korzystania \\\'quoad usum\\\'

  poprzez takie zachowanie współwłaścicieli, które w danych okolicznościach nie budzi wątpliwości co do ujawnionej w taki sposób ich woli (art. 65 k.c.). Umowa taka może (...)

 • Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych

  wzajemność. Zgodnie z art. 487 § 2 k.c. umowa jest wzajemna, gdy obie strony zobowiązują się w taki sposób, że świadczenie jednej z nich ma być odpowiednikiem świadczenia drugiej.” (...)

 • Umowa przedwstępna

  postanowienia umowy przyrzeczonej (art. 389 § 1 k.c.). Jeżeli strona zobowiązana do zawarcia umowy przyrzeczonej uchyla się od jej zawarcia, druga strona może żądać naprawienia szkody, (...)

 • Posiadanie a własność

  Czym różni się posiadanie od własności? Art. 336. K.c. Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie (...)

 • Istota zastawu zwykłego

  przed wierzycielami osobistymi właściciela rzeczy, wyjąwszy tych, którym z mocy ustawy przysługuje pierwszeństwo szczególne (art. 306 K.c.). zastaw, zwykły

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane