Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa przysługujące pracownikowi na podstawie długości zakładowego stażu pracy

  wypowiedzenia z przyczyny nie zawinionej przez pracownika jaką jest  choroba.  Na podstawie art. 53 par. 1 k.p., pracownik, który ma staż krótszy niż (...)

 • Niezdolność i nieobecność w pracy jako przyczyna rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia

  .), to okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy musi być doliczony. Wynika to zresztą z kodeksu pracy art. 53 par. 4 w zw. Z art. 36 par. 1 [1] K.p. Na (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania

  zbiorowy pracy wyraźnie odnosi się do kwestii uchylenia regulaminu w całości lub w części. (Ad 1) Zgodnie z art. 77 z ind. 2 par. 4 k.p. regulamin wynagradzania ustala pracodawca. (...)

 • Porada prawna na temat art. 53 par. 1 k.p

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 53 par. 1 k.p, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?

  przypadkach (poza urlopem wychowawczym uregulowanym odrębnie) stosuje się odpowiednio art. 177 k.p. odwołujący się do zakazu wypowiadania umowy o pracę. art. 1821 k.p.    § (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy

  art. 18 par. 1 i 2 k.p., wynika jednoznacznie, że postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej (...)

 • Wypłata nagrody jubileuszowej

  jest zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie? Z punktu widzenia art. 63 z ind. 1 par. 2 Kodeksu pracy, k.p., warunkiem podstawowym przejścia praw majątkowych ze stosunku (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  wypowiedzieć stosunek pracy. Pracodawca może też rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art. 53 par. 1 pkt. 1 lit. b. pod warunkiem, że rozwiązanie nastąpiło (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin

  . - art. 25u ust. 1). Zgodnie z art. 135 § 1 Kodeksu pracy, k.p.  jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stosowany system równoważnego (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  , wynosi: 1) 80% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 20% emerytury obliczonej na podstawie art. 26. 2. Emerytura przyznana na wniosek osoby ubezpieczonej, o której (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  roku kalendarzowego, w którym pracownik uzyskał prawo do urlopu (art. 291 § 1 k.p. w związku z art. 161 k.p.), chyba że szczególne przepisy kodeksu pracy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • świadectwo pracy i art.41par1K.P.

  Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 (...)

 • Czy to wystarczy żeby iść na L4

  Jestem w 8 tygodniu ciąży. Byłam u lekarza i Pani mi powiedziała że nie ma podstaw żebym poszła na L4 bo dobrze się czuję. Pracuję przez Agencję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane