wypowiedzenia z przyczyny nie zawinionej przez pracownika jaką jest choroba. Na podstawie art. 53 par. 1 k.p., pracownik, który ma staż krótszy niż (...)
(lub ogólnie mówiąc w trybie 23[1] K.p.), to okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy musi być doliczony. Wynika to zresztą z kodeksu pracy art. 53 par. 4 (...)
zbiorowy pracy wyraźnie odnosi się do kwestii uchylenia regulaminu w całości lub w części. (Ad 1) Zgodnie z art. 77 z ind. 2 par. 4 k.p. regulamin wynagradzania ustala pracodawca. (...)
Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 53 par. 1 k.p, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo
przypadkach (poza urlopem wychowawczym uregulowanym odrębnie) stosuje się odpowiednio art. 177 k.p. odwołujący się do zakazu wypowiadania umowy o pracę. art. 1821 k.p. § (...)
art. 18 par. 1 i 2 k.p., wynika jednoznacznie, że postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej (...)
jest zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie? Z punktu widzenia art. 63 z ind. 1 par. 2 Kodeksu pracy, k.p., warunkiem podstawowym przejścia praw majątkowych ze stosunku (...)
wypowiedzieć stosunek pracy. Pracodawca może też rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art. 53 par. 1 pkt. 1 lit. b. pod warunkiem, że rozwiązanie nastąpiło (...)
. - art. 25u ust. 1). Zgodnie z art. 135 § 1 Kodeksu pracy, k.p. jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stosowany system równoważnego (...)
, wynosi: 1) 80% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 20% emerytury obliczonej na podstawie art. 26. 2. Emerytura przyznana na wniosek osoby ubezpieczonej, o której (...)
roku kalendarzowego, w którym pracownik uzyskał prawo do urlopu (art. 291 § 1 k.p. w związku z art. 161 k.p.), chyba że szczególne przepisy kodeksu pracy (...)
wynagrodzeniem. Następnie według art. 100 par 1 k.p. pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które (...)
a regulaminowymi. Co do zasady zgodnie z art. 18 par. 1 i 2 k.p. postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie (...)
odpowiednich przepisów prawa pracy. Zgodnie z art. 151 par. 1 z ind. 1 k.p. pora nocna obejmuje 8 godzin pomiędzy 21.00 a 7.00. Wobec tego nie ma przeszkód aby (...)
1; K.p. W ust. 3 lit. a - pracodawca wskazuje jeden z trybów rozwiązania stosunku pracy określonych w art. 23¹ § 4 lub § 5, w art. 30 § 1, w art. 48 (...)
winy pracownicy (art. 52 § 1 k.p.) w okresie ciąży pracownicy (art. 177 § 1 k.p.) w sytuacji gdy u pracodawcy brak jest zakładowej organizacji związkowej (...)
albo odszkodowania (art. 56 § 1 KP). Gdyby podjął Pan pracę w wyniku przywrócenia do pracy, przysługuje Panu wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy (nie więcej jednak (...)
pracodawcą a nawiąże z drugim. W tym wypadku bierze się pod uwagę czas trwania takiej umowy. Zgodnie z art.155 z ind. 1 par. 1 pkt 2 k.p. pracownikowi przysługuje, u kolejnego (...)
par. 1 znajdzie zastosowanie do sytuacji gdy pracodawca chce trwale zmienić warunki pracy pracownika (najczęściej na mniej korzystne). W związku z tym jeżeli pracodawca zastosuje procedurę z (...)
. Odwołanie się do sądu pracy W przypadku, gdy pracownik odwoła się do sądu pracy, sąd będzie sprawdzał legalność i zasadność przeprowadzonego wypowiedzenia umowy o pracę, zgodnie z art. 45 (...)
określonych w art. 154 § 1 i § 2 k.s.h., z uwzględnieniem przepisu przejściowego, tj. art. 624 § 1 k.s.h. Sankcja ta polega na zakazie wypłaty wspólnikom spółki z ograniczoną (...)
okres pobierania zasiłku, a nie pobieranie zasiłku. Według tezy 1 wyroku z dnia 20 października 2008 r., sygnatura akt I PK 60/08, OSNP 2010, nr 7-8, poz. 87, przez użyte w art. 53 § (...)
;w pracy i płacy (jest wymieniony osobno w art. 29 par. 1 kp). W takiej sytuacji konieczne byłoby zatem wypowiedzenie dotychczasowej umowy o pracę i zawarcie nowej umowy na czas nieokreślony (...)
obowiązków pracowniczych, możliwe jest również podanie tej okoliczności jako przyczyny wypowiedzenia. Wystarczy bowiem, aby jedna z przesłanek wymienionych w art. 52 par. 1 (...)
wykonawczym (art. 87 par. 1 pkt. 2 k.p.). wynagrodzenie wójta, potrącenie z wynagrodzenia, rozliczenie urlopu
wyrażoną w art. 237 z ind. 7 par. 4 in fine, która stanowi, że wypłacając ekwiwalent, pracodawca winien kierować się wysokością aktualnej ceny odzieży i obuwia. Kwestie te szczegółowo (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.
Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)
wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego
Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)
Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)
świadectwo pracy i art.41par1K.P.
Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 (...)
Czy to wystarczy żeby iść na L4
Jestem w 8 tygodniu ciąży. Byłam u lekarza i Pani mi powiedziała że nie ma podstaw żebym poszła na L4 bo dobrze się czuję. Pracuję przez Agencję (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.