Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  utrzymywanie jej w takim stanie przez czas trwania najmu (art. 626 kc). Zgodnie z art. 682 kc, jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy (...)

 • Zwrot kaucji po ustaniu najmu

  stosunku najmu Najemca jest zobowiązany zwrócić przedmiot najmu w stanie niepogorszonym oraz pokryć wszelkie koszty wynikające z ewentualnego pogorszenia przedmiotu najmu. Najemca nie (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu

  wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia. Zgodnie natomiast z art. 687, który to przepis jest przepisem szczególnym w odniesieniu m.in. do najmu lokali użytkowych, w celu wypowiedzenia (...)

 • Porada prawna na temat art. 495 k.c. najmu lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 495 k.c. najmu lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie umowy najmu na czas oznaczony

  ; najem budynku, lokalu użytkowego, biuro, użytkowy, czas oznaczony, wypowiedzenie, przyczyna, ważne przyczyny, klauzula, umowa najmu

 • Przedłużenie umowy najmu na czas nieokreślony

  automatyczne przedłużenie umowy najmu na czas nieoznaczony na podstawie art. 674 k.c. Jeżeli po zakończeniu okresu na jaki zawarta była umowa najmu na czas oznaczony, wynajmujący (...)

 • Problemy z najemcą

  wypowiedzenia umowy w przypadku opóźnienia w spłacie czynszu reguluje art. 687 k.c., zgodnie z którym jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa (...)

 • Środki ochrony własności

  na podstawie art. 222 § 1 Kodeksu Cywilnego (kc) - możliwość żądania od lokatora wydania Panu lokalu (czyli de facto jego opuszczenia). Żądanie jest tym uzasadnione, iż umowa najmu (...)

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka

  stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli (...)

 • Jak wypowiedzieć umowę najmu lokalu użytkowego?

  wypowiedzenia przed upływem terminu zakończenia umowy. Zgodnie bowiem z art. 672 § 3 k.c.: § 3. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez współwłaściciela - opinia prawna

  ;lną, a więc według zasad art. 201 KC, a wypadku czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu według zasad z art. 199 KC (wyrok SN z 2003-07-25 V CK 141/02).Zawarcie przez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane