Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabywca budynku a najemcy

  najmu przez nabywcę rzeczy najętej nie stosuje się do najmu lokali mieszkalnych, chyba że najemca nie objął jeszcze lokalu. Obowiązek zapewnienia lokalu zamiennego zależy w (...)

 • Zwrot kaucji po ustaniu najmu

  stosunku najmu Najemca jest zobowiązany zwrócić przedmiot najmu w stanie niepogorszonym oraz pokryć wszelkie koszty wynikające z ewentualnego pogorszenia przedmiotu najmu. Najemca nie (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu na czas oznaczony

  ; najem budynku, lokalu użytkowego, biuro, użytkowy, czas oznaczony, wypowiedzenie, przyczyna, ważne przyczyny, klauzula, umowa najmu

 • Opinia prawna na temat art. 495 k.c. najmu lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 495 k.c. najmu lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaległości po zmarłym najemcy

  zamieszkiwania. Należy również wskazać, że na podstawie art. 691 kodeksu cywilnego w razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu

  wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia. Zgodnie natomiast z art. 687, który to przepis jest przepisem szczególnym w odniesieniu m.in. do najmu lokali użytkowych, w celu wypowiedzenia (...)

 • Przedłużenie umowy najmu na czas nieokreślony

  automatyczne przedłużenie umowy najmu na czas nieoznaczony na podstawie art. 674 k.c. Jeżeli po zakończeniu okresu na jaki zawarta była umowa najmu na czas oznaczony, wynajmujący (...)

 • Problemy z najemcą

  wypowiedzenia umowy w przypadku opóźnienia w spłacie czynszu reguluje art. 687 k.c., zgodnie z którym jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa (...)

 • Środki ochrony własności

  na podstawie art. 222 § 1 Kodeksu Cywilnego (kc) - możliwość żądania od lokatora wydania Panu lokalu (czyli de facto jego opuszczenia). Żądanie jest tym uzasadnione, iż umowa najmu (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez współwłaściciela - opinia prawna

  ;lną, a więc według zasad art. 201 KC, a wypadku czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu według zasad z art. 199 KC (wyrok SN z 2003-07-25 V CK 141/02).Zawarcie przez (...)

 • Dziedziczenie lokatorskiego prawa do lokalu

  , że do tego musze zrobić postępowanie spadkowe, i moja córka także. Córka nie chce wykupować lokalu tylko ja. Zgodnie z art. 691 kc w razie śmierci najemcy lokalu w stosunek (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane