Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie umowy najmu na czas oznaczony

  ; najem budynku, lokalu użytkowego, biuro, użytkowy, czas oznaczony, wypowiedzenie, przyczyna, ważne przyczyny, klauzula, umowa najmu

 • Problemy z najemcą

  wypowiedzenia umowy w przypadku opóźnienia w spłacie czynszu reguluje art. 687 k.c., zgodnie z którym jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa (...)

 • Przedłużenie umowy najmu na czas nieokreślony

  automatyczne przedłużenie umowy najmu na czas nieoznaczony na podstawie art. 674 k.c. Jeżeli po zakończeniu okresu na jaki zawarta była umowa najmu na czas oznaczony, wynajmujący (...)

 • Opinia prawna na temat art. 495 k.c. najmu lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 495 k.c. najmu lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Środki ochrony własności

  na podstawie art. 222 § 1 Kodeksu Cywilnego (kc) - możliwość żądania od lokatora wydania Panu lokalu (czyli de facto jego opuszczenia). Żądanie jest tym uzasadnione, iż umowa najmu (...)

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka

  stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez współwłaściciela - opinia prawna

  ;lną, a więc według zasad art. 201 KC, a wypadku czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu według zasad z art. 199 KC (wyrok SN z 2003-07-25 V CK 141/02).Zawarcie przez (...)

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej (...)

 • Nawet jeśli spełniasz warunki, nie masz roszczenia o lokal komunalny

  umowy najmu konkretnego lokalu mieszkalnego między Gminą a osobą spełniającą wszelkie kryteria wskazane w tej uchwale może być dla tej osoby źródłem roszczenia o zawarcie umowy najmu (...)

 • Wezwanie gminy w sprawie o odszkodowanie

  (ponieważ nie było żadnego działania) właściciel wezwał pisemnie gminę do zapłaty odszkodowania (na podst. art. 18 ust 5 ustawy o ochronie praw lokatorów oraz art. 417 kc), a w braku (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli". Treść art. 206 k.c. wskazuje więc, iż każdy ze współwłaścicieli (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane