Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dopuszczenie się zwłoki w wykonaniu zobowiązania

  miejsce, należy je odpowiednio przedstawić w pozwie z odpowiednimi dowodami. Artykuł 491 Kodeksu cywilnego dotyczy ustawowego prawa odstąpienia i ma zastosowanie w sytuacji, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości na raty

  własności), a zatem własność nieruchomości przejdzie na kupującego, a ten nie uiści drugiej części umówionej ceny to należy odwołać się do art. 491 kodeksu cywilnego. (...)

 • Fikcyjna umowa sprzedaży

  (Kupujący) jest w zwłoce z wykonaniem zobowiązania to można wskazać na art. 491 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu (...)

 • Opinia prawna na temat art. 491 kodeksu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 491 kodeksu cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odstąpienie od umowy wzajemnej

  czynienia z umową wzajemną, czyli taką, gdzie obie strony zobowiązują się w taki sposób, że świadczenie jednej z nich ma być odpowiednikiem świadczenia drugiej. Zgodnie z art. 491 kodeksu (...)

 • Tłumaczenie jako utwór w rozumieniu prawa autorskiego

  , należy złożyć stosowny pozew w Sądzie Okręgowym.Oczywiście, możliwe jest skorzystanie z uprawnień wynikających z art. 491 Kodeksu cywilnego.  autorskie, prawo, majątkowe, (...)

 • Płatność abonamentu dla wyłączonej usługi

  dopuszcza takiej możliwości. Zgodnie z art. 491 kodeksu cywilnego (kc) jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga strona może (...)

 • Brak wynagrodzenia za wykonanie umowy o dzieło

  wynikającego z art. 491 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki ( pana kontrahentka ) w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga (...)

 • Umowa sprzedaży mieszkania a zamieszkanie

  upływu wyznaczonego terminu (nie oddania mieszkania w wyznaczonym dodatkowym terminie) będzie Pan uprawniony do odstąpienia od umowy na podstawie art. 491 kodeksu cywilnego. Może (...)

 • Skutki prawne nieodebrania zamówionej usługi lub rzeczy - opinia prawna

  dłużnik (zapłata ceny) i jako wierzyciel (odebranie zamówienia). Co do zasady, zgodnie z art. 491 § 1 kodeksu cywilnego, w razie dopuszczenia się jednej ze stron umowy wzajemnej (...)

 • Odstąpienie od umowy

  umowy bez uprzedniego określenia trybu wypowiedzenia? Czy odstąpienie od umowy może nastąpić w nieograniczonym przedziale czasowym od zaistnienia przyczyny tego odstąpienia? Zgodnie z art. 491 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Klauzule generalne w prawie cywilnym

  HELP ! Musze skrobnac pare slow na temat "klauzule generalne w prawie cywilnym" - a nie jestem bynajmniej prawnikiem ani nie ma z prawem nic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane