Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zamiana pozyczki na udzialy

  CKN 84/2000, niepubl.). Wymóg zachowania przewidzianej prawem formy dla tego typu czynności ma szczególne znaczenie w opisywanej kwestii. Umowa bowiem zawarta na podstawie art. 453 (...)

 • Kodeks cywilny a powództwa przeciwegzekucyjne

  wierzyciela (art. 453 k.c.), niemożliwość świadczenia wskutek okoliczności, za które dłużnik nie ponosi odpowiedzialności (art. 475 k.c.), potrącenie (art. (...)

 • Odpowiedzialność solidarna za czynsz

  wypełnienia (art. 453 kc), potrącenie (art. 498 kc), odnowienie (art. 506 kc), niemożność świadczenia, za którą dłużnik nie odpowiada (art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 453 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 453 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna a zachowek

  z art. 453 k.c., jeżeli w celu zwolnienia się z zobowiązania dłużnik spełnia za zgodą wierzyciela inne świadczenie (tu: wydaje inne mieszkanie), zobowiązanie wygasa. Jest to jednak (...)

 • Aport w spółce z o.o. - zamiana

  postępowania dotyczącego zmiany umowy spółki oraz wszelkich wynikających stąd procedur, przyjmuje się w tym przypadku konstrukcję świadczenia w miejsce wykonania, przewidzianej w kc. (przepis art. (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  określonym w art. 362 § 1 pkt 8, 7) zawarcie umowy, o której mowa w art. 7. Art. 394. § 1. Umowy o nabycie dla spółki jakiegokolwiek mienia, za cenę przewyższającą (...)

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  .), świadczenie w miejsce wypełnienia -datio in solutum (art. 453 zdanie pierwsze k.c.), potrącenie (art. 498 § 1 i 2 k.c.), odnowienie (art. 506 § 1 k.c.), (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  obowiązkowy. Art. 340. § 1. W kwestii umorzenia postępowania stosuje się odpowiednio art. 322 art. 323 § 1 2. § 2. W razie istnienia podstaw określonych w art. (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  tego względy słuszności. Art. 418. (utracił moc). Art. 419. (uchylony). Art. 420. (uchylony). Art. 420 [1]. (uchylony). Art. 420 [2]. (uchylony). Art. 421. Przepisów (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  osobie trzeciej przy wykonywaniu tej umowy. Jeżeli przyjmujący zamówienie usuwa wady dzieła na żądanie zamawiającego (art. 636 § 1 K.c.), przewidziany w art. 646 K.c. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • art. 222 k.c.

  czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? nie gdyz mają charakter obiektywny CryHavoc


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane