Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dywidenda a wspólnota majątkowa

  , przynależeć będzie do majątku wspólnego małżonków, jest ona bowiem dochodem z majątku osobistego jednego z małżonków, o której mowa w art. 32 par. 2 pkt 2 kro. prwo cywilne, małżeńskie (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  w istocie nazwisko swego biologicznego ojca, sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie. Art. 90 par. 2 kro stanowi, iż nadanie dziecku nazwiska męża matki nie jest dopuszczalne, jeżeli (...)

 • Zdrada w trakcie rozwodu

  bez znaczenia dla oceny przesłanek rozwodowych określonych w art. 56 kro. Jeżeli małżonek, który nie wyraża zgody na rozwód i któremu w myśl art. 57 § 1 w zw. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 41 par.3 kro

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 41 par.3 kro, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o rozszerzenie klauzuli wykonalności

  wyłączenie tą umową wspólności ustawowej (art. 47 § 2 k.r.o.) tylko wtedy, gdy otrzyma on taką wiadomość przed powstaniem wierzytelności (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 3 kwietnia 1980 (...)

 • Umowa przedwstępna sprzedaży części działki

  wspólnego.Uwagi powyższe dotyczą także zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. Art. 37 par. 1 pkt. 1 kro mówi bowiem o każdej czynności prowadzącej do odpłatnego (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  wypowiedzieć stosunek pracy. Pracodawca może też rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art. 53 par. 1 pkt. 1 lit. b. pod warunkiem, że rozwiązanie nastąpiło w okresie choroby (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

  . Prawo skutecznego wystąpienia z nimi przysługuje zatem matce dziecka dopiero po jego urodzeniu. Mówi o tym art. 143 kro, wedle którego jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki (...)

 • Przejęcie zakładu a zmiana umowy o pracę

  lat w momencie przejęcia? Zgodnie z art. 63 ze znaczkiem dwa kodeksu pracy w razie śmierci pracodawcy umowa o pracę wygasa, chyba że dojdzie do przejęcia pracownika zgodnie z art. 23 ze znaczkiem

 • Jak uregulowany został podział majątku wspólnego małżonków?

  ważności dokonywanego rozporządzenia wymagana jest forma szczególna, zgoda powinna być wyrażona w tej samej formie (art. 63 par. 2 k.c.). Warto w tym miejscu wskazać na tezę orzeczenia (...)

 • Alimenty na dzieci w czasie trwania małżeństwa

  utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Zgodnie zaś z przepisem art. 133 par. 1 kro rodzice obowiązani są do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

  Witam, mam problem a więc Ojciec dziecka wogóle się nami nie interesował, w 4 m-cu ciąży musiałam iść do pracy żeby mieć na wszystkie potrzebne (...)

 • Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane