Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustanowienie rozdzielności majątkowej

  zgodnie z art. 52 par. 2 kro rozdzielność majątkowa powstaje z dniem oznaczonym w wyroku, który ją ustanawia. W wyjątkowych wypadkach sąd może ustanowić rozdzielność majątkową (...)

 • Zrzeczenie się alimentów

  po jego stronie (wyrok SN z dnia 16 maja 2000 r., IV CKN 1230/2000) Obowiązek alimentacyjny wynikający z art. 60 par. 1 k.r.o między byłymi małżonkami wygasa: a) wskutek zawarcia przez (...)

 • Forma intercyzy

  czasie trwania wspólności ustawowej sprzeciwia się art. 35 k.r.o. Zniesienie wspólności ustawowej może nastąpić na drodze sądowej (Pozew o zniesienie wspólności ustawowej między małżonkami) (...)

 • Porada prawna na temat art. 41 par.3 kro

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 41 par.3 kro, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowela do kro a art. 299 ksh

  Czy za dzień powstania roszczenia, o jakim mowa w art. 6 noweli do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego uważa się dzień wniesienia powództwa z art. 299 kodeksu spółek handlowych, dzień uprawomocnienia

 • Wyjaśnienia dotyczące polityki kadrowej wobec funkcjonariuszy Policji z długoletnim stażem pracy

  ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Ponadto, zgodnie z art. 43 ust. 1 tejże ustawy, zwolnienie policjanta ze służby na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 4 nie może nastąpić przed upływem (...)

 • Dywidenda a wspólnota majątkowa

  , przynależeć będzie do majątku wspólnego małżonków, jest ona bowiem dochodem z majątku osobistego jednego z małżonków, o której mowa w art. 32 par. 2 pkt 2 kro. prwo cywilne, małżeńskie (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  w istocie nazwisko swego biologicznego ojca, sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie. Art. 90 par. 2 kro stanowi, iż nadanie dziecku nazwiska męża matki nie jest dopuszczalne, jeżeli (...)

 • Alimenty na dzieci w czasie trwania małżeństwa

  utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Zgodnie zaś z przepisem art. 133 par. 1 kro rodzice obowiązani są do (...)

 • Rozdzielność majątkowa na żądanie wierzyciela małżonka

  art. 52 § 1a k.r.o. - jako ingerująca w wolność i swobodę małżonków - powinna być stosowana z dużą ostrożnością, a zawarte w tym przepisie przesłanki należy interpretować (...)

 • Zdrada w trakcie rozwodu

  bez znaczenia dla oceny przesłanek rozwodowych określonych w art. 56 kro. Jeżeli małżonek, który nie wyraża zgody na rozwód i któremu w myśl art. 57 § 1 w zw. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

  Witam, mam problem a więc Ojciec dziecka wogóle się nami nie interesował, w 4 m-cu ciąży musiałam iść do pracy żeby mieć na wszystkie potrzebne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane