Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie zwrotu opłaty za kartę pojazdu jest sprawą administracyjną

  ust. 4 pkt 2 i ust. 5 Prawa o ruchu drogowym oraz art. 92 ust. 1 i art. 217 Konstytucji, ponieważ określona w tym przepisie wysokość opłaty za wydanie karty pojazdu w kwocie 500 (...)

 • Odszkodowanie za zakaz konkurencji

  o zakazie konkurencji. W myśl art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  ma być ubezwłasnowolniona, musi być zbadana przez biegłego lekarza psychiatrę lub neurologa, a także psychologa (art. 553k.p.c.).  Zgodnie z art. 552 § 2 k.p.c. wniosek o ubezwłasnowolnienie

 • Opinia prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • strona postępowania wznowieniowego w kpa

  odmiennie od oceny przyjętej przy wydaniu decyzji (art. 100 § 2),   8)   decyzja została wydana w oparciu o inną decyzję lub orzeczenie sądu, które zostało (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?

  doręczenia postanowienia, o którym mowa w ust. 3 albo ust. 4. Ust. 3 niniejszego art. 49 wskazuje natomiast, iż w celu pobrania opłat, o których mowa w ust. 2, komornik (...)

 • Prawa autorskie - pola eksploatacji

  umowa licencyjna) odnosi się tylko do pól eksploatacyjnych, które zostały w niej wyraźnie wymienione. Ponadto jak zaznacza Sąd Najwyższy, zgodnie z art. 41 ust. 2 w związku z art. (...)

 • Podatek u źródła od należności licencyjnej

  Polska. Warto również zwrócić uwagę na możliwe do zastosowania regulacje, o ile są spełnione warunki określone w art. 21 ust. 3 ustawy. W okresie przejściowym podatek dochodowy od przychodów (...)

 • Samochód ciężarowy w spółce cywilnej

  którą wiąże się wniesienie lub podwyższenie wkładów do spółki, powoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) oraz (...)

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  .), świadczenie w miejsce wypełnienia -datio in solutum (art. 453 zdanie pierwsze k.c.), potrącenie (art. 498 § 1 i 2 k.c.), odnowienie (art. 506 § 1 k.c.), złożenie do depozytu (...)

 • Projekt wykazów leków refundowanych

  ; chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością. Zgodnie z art. 39 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane