Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwód a podział mieszkania - opinia prawna

  dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym (art. 43 § 2 i 3 kro). Jeśli to przede wszystkim żona przyczyniła się do powstania wspólnego majątku to powinna ona z takim (...)

 • Koszty przy umowie o dzieło

  płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. b), których podstawę wymiaru stanowi (...)

 • Przedawnienie roszczenia z tytułu nauki

  jakieś pismo do szkoły? I czy szkoła może przetrzymywać moje dokumenty? Zgodnie z art. 751 pkt. 2 Kodeksu cywilnego roszczenia z tytułu utrzymania, pielęgnowania, wychowania lub nauki, (...)

 • Opinia prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zatrudnienie pobierającego rentę rodzinną

  całkowitej niezdolności do pracy; 18% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy;  20,4% kwoty bazowej, o której mowa w pkt (...)

 • Pierwszeństwo zaspokojenia hipotek

  W dziale IV księgi wieczystej wpisano: 1. hipotekę umowną kaucyjną (bank) 2. hipotekę umowną kaucyjną (bank) 3. hipotekę umowną zwykłą (osoba fizyczna) 4. hipotekę umowną zwykłą (osoba (...)

 • Wcześniejsza emerytura a okres ochronny

  charakter, lub warunki pracy, to wiek emerytalny określony w przepisach szczególnych dotyczących danego zawodu stanowi podstawę, od której liczymy ochronę określoną w art. 39 kodeksu (...)

 • opodatkowanie podatkiem VAT usług elektronicznych

  podatek obrotowy od sprzedaży. W kwestii opodatkowania wyżej wymienionych czynności uregulowań prawnych należy szukać w art. 27 ust. 3 pkt 1 oraz ust. 4 pkt 9 ustawy o podatku (...)

 • Przekazanie samochodu po leasingu

  prawo do odliczenia podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 3 i 5 ustawy, jeżeli te samochody i pojazdy są towarami używanymi w rozumieniu art. 43 ust. 2 pkt 2 (...)

 • Likwidacja spółki i zwrot kapitału

  ;spółce mającej osobowość prawną lub spółdzielni, w tym również podział majątku likwidowanej spółki. Ponadto w myśl przepisów art. 24 ust. 5 pkt 3 (...)

 • Koszty uzyskania przychodu w umowie o pracę

  się w Warszawie) to może Pan skorzystać z podwyższonych kosztów uzyskania przychodów. Stosownie do art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane