Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  dokonanie zamierzonej czynności należy złożyć wniosek do sądu rejonowego. Sąd orzeka w postępowaniu nieprocesowym w składzie jednego sędziego. Postanowienie sądu uzyskane na podstawie art. 39 (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  przepisów o akcie poświadczenia dziedziczenia do spadków rolnych Przepisów art. 95c § 2 pkt 5 (stanowiącego, iż w protokole dziedziczenia zamieszcza się w (...)

 • Autorski program nauczania jako utwór

  udostępnienie go w taki sposób, że nieokreślona z góry liczba osób może się z nim zapoznać. Spełnia zatem przesłanki z definicji utworu rozpowszechnionego (art. 6 ust. 1 pkt (...)

 • Porada prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiłek chorobowy po ustaniu tytułu do ubezpieczenia

  przysługuje za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli osoba niezdolna do pracy: 1) ma ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy; 2) kontynuuje (...)

 • Wypadek podczas delegacji służbowej

  wypadek spowodowany został postępowaniem pracownika, które nie pozostaje w związku z wykonywaniem powierzonych mu zadań (art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy). O ile zatem napad i pobicie (...)

 • Za 1 listopada dodatkowy dzień wolny od pracy

  Kodeks pracy nakazuje, aby w tygodniu pracy w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) wymiar czasu pracy wynosił przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy (...)

 • Zmiana rozkładu czasu pracy pracownika

  ) Sąd Najwyższy wyjaśnił, że istotna zmiana rozkładu czasu pracy, uzgodnionego przez pracodawcę z pracownikiem, wymaga wypowiedzenia warunków pracy (art. 42 § 1 Kodeksu pracy) (...)

 • Ryczałt od dzierżawy środkow trwałych (maszyn)

  może mają zastosowanie limity (o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt. 3 lit. a - tj. 4000 EURO i ponad to 20%)? Czy wogóle mogę opłacać ryczałt (art. 1 pkt. 2)? (...)

 • Jaka jest minimalna liczba członków zakładowej organizacji związkowej?

  organizacjach związkowych. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 2002 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (...)

 • Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar.

  powyższego jest treść art. 545 § 2 k.c.: § 2. W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane