Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie dokumenty i oświadczenia należy składać w zamówieniach publicznych? (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  wykonawcy, którzy nie złożyli wymaganych oświadczeń lub nie spełniają warunków, o których mowa w art. 22 ust. 2 podlegają wykluczeniu z postępowania. To samo dotyczy dostawców lub wykonawców, (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym

  pracy, a jedynie wymogom przewidzianym w kc. Niezależnie od tego zastosowanie ma przepis art. 304 par. 1 kc, zgodnie z którym pracodawca jest obowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne (...)

 • Ulgi podatkowe a sprzedaż lokalu mieszkalnego

  zmarłej, który we wspólnym zeznaniu podatkowym odliczał ulgę, 2) 2 synów zmarłej, którzy postanowieniem sądu są jednymi spadkobiercami. Z pytania wynika, że chodzi o sprzedaż lokalu mieszkalnego, (...)

 • Porada prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy przychód ze sprzedaży lub z zamiany nieruchomości będzie zwolniony od PIT? - stan do końca 2006 r.

  z pozarolniczej działalności gospodarczej lub z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu art. 14 ust. 2 pkt 1. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. (...)

 • Likwidacja stanowiska pracy w okresie ochronnym

  być art. 39 kodeksu pracy przewidujący ochronę dla pracowników, którym brakuje nie więcej niz 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego. Warto bowiem przywołać wyrok Sądu Najwyższego (...)

 • Przedawnienie przestępstwa skarbowego

  art. 44 uszczuplenia za 2002 i 2003) ponieważ od roku 2001 minęły 3 lata. Czy można dla należności z roku 2001 zastosować art. 44 paragraf 1 pkt 1 oraz pragraf 3? Czy z (...)

 • Podanie przyczyny wypowiedzenia w świadectwie

  sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania w świadectwie pracy, oprócz informacji określonych w art. 97 § 2 Kodeksu pracy (...)

 • Darowizna

  . 1 pkt 2-8 i ust. 2, a w przypadku nabycia w drodze dziedziczenia w terminie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku, z zastrzeżeniem ust. 2 (...)

 • Apelacja karna od wyroku zaocznego

  okręgowego, którą się składa za pośrednictwem sądu I instancji (art. 14 § 1 pkt 1 kpw, art. 103 § 2 kpw, art. 105 § 3 kpw). Apelację wnosi się na piśmie (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji

  . - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926, z późn. zm.), 2) grzywny i kary pieniężne wymierzane przez organy administracji publicznej, 3) należności pieniężne, inne niż wymienione w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane