Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy wdowa może ubiegać się o rentę rodzinną?

  małżeństwem (art. 19 Konstytucji) oraz uwzględniania dobra rodziny w polityce społecznej i gospodarczej Państwa (art. 71 Konstytucji RP). Sprawia to, że istotne wątpliwości dotyczące wykazania (...)

 • Urlop macierzyński - ile trwa?

  dodatkowego urlopu macierzyńskiego może łączyć korzystanie z tego urlopu z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy. (...)

 • Karnety na basen dla pracowników

  społecznych). Jeżeli jednak karnet finansowany jest w całości z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, zastosowanie znajdzie art. 21 art. 1 pkt 67 updof, zgodnie z którym od podatku (...)

 • Opinia prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek po rodzicach i ulga mieszkaniowa

  ust. 3 pkt 2 ustawy) - w przypadku darowizny mieszkania na ich rzecz nie ma więc możliwości skorzystania z ulgi w zapłacie podatku od spadków i darowizn określonej w art. (...)

 • Przekroczenie normy dobowej

  pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku, z zastrzeżeniem § 3 oraz art. 136 § 2 i art. 137  (przepisy (...)

 • Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?

  samym jest podstawą realizacji art. 167 [3] kodeksu pracy.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (tekst jednolity: Dz. U. 1998 r., Nr 21, poz. 94 ze (...)

 • Co to jest pomoc de minimis i jak na tym skorzystać?

  której mowa w artykule 32 Traktatu CZ I - 1 - Numer nomenklatury brukselskiej - 2 - Opis produktów DZIAŁ 1 Zwierzęta żywe DZIAŁ 2 Mięso i podroby jadalne DZIAŁ 3 Ryby, (...)

 • Faktura zagraniczna a odliczenie VAT

  . 19 w związku z art. 19 ust. 4 ustawy o VAT). Podatek należny wykazuje się w deklaracji za ten właśnie miesiąc. Jednocześnie jest to podatek naliczony, podlegający odliczeniu (art. 86 ust. (...)

 • Prawo do pomocy publicznej z PFRON

  niepełnosprawnych. W takim wypadku ta forma pomocy dla pracodawcy powinna zostać przyznana, chyba że zachodzą przesłanki negatywne określone w art. 48a ust. 3 cytowanej wyżej ustawy. Przepis (...)

 • Sprzedaż rzeczy w postępowaniu egzekucyjnym a PCC

  spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. W obu bowiem przypadkach mamy do czynienia z prawami, a nie rzeczami. Oznacza to, że wyłączenie, o którym mowa w art. 2 pkt 3 ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane