Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • EKUZ w Polsce

  . 2 ust.1 pkt1 i 3 ust1 pkt1 Ustawy o świadczeniu opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych Dz.U. 2008.164.1027). Obowiązkowi takiemu podlegają osoby pozostające (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa

  prawa pracy o: 1)nawiązanie umowy o pracę, uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, przywrócenie do pracy lub ustalenie sposobu ustania stosunku pracy - 60 zł; 2)wynagrodzenie (...)

 • Podstawa opodatkowania podatkiem od nieruchomości dla budowli

  przepisem art. 4 ust. 1 pkt 3 wskazanej wyżej ustawy, podstawę opodatkowania dla budowli stanowi ich wartość ustalona na dzień 1 stycznia roku podatkowego, stanowiąca podstawę obliczania (...)

 • Opinia prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury

  , w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy.  Zgodnie (...)

 • Lekka ścianka na poddaszu a pozwolenie na budowę

  parametrów użytkowych przedmiotowej nieruchomości, w związku z czym konieczne jest w tym przypadku uzyskanie pozwolenia na budowę. Zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt 1 ustawy prawo budowlane, właściwy (...)

 • Aresztowanie pracownika a stosunek pracy

  ? Zgodnie z art. 66 kodeksu pracy umowa o pracę wygasa (z mocy samego prawa) z upływem 3 miesięcy nieobecności pracownika w pracy z powodu tymczasowego aresztowania, chyba że pracodawca (...)

 • Pojęcie tygodnia w kodeksie pracy

  kodeksu to "siedem kolejnych dni od poniedziałku do niedzieli", czy "siedem następujących po sobie dni"? Jaki przepis reguluje te określenia? Zgodnie z art. 128 § 3 pkt 2 kodeksu (...)

 • Posiadanie wymaganego okresu składkowego według ustawy o emeryturach i rentach

  wieku powyżej 20 do 22 lat;3) 3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat;4) 4 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 (...)

 • Prawo do emerytury nauczycielskiej

  przejęłam. Czy w 2006 roku będę mogła przejść na emeryturę z art.88 pkt 1 Karty Nauczyciela? Czy praca w gospodarstwie zostanie mi zaliczona do stażu pracy? Nauczyciel oraz członek (...)

 • Jaka jest minimalna liczba członków zakładowej organizacji związkowej?

  organizacjach związkowych. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 2002 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane