Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Adresy Inspektoratów Pracy

  Inspektoraty Pracy 1. Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku15-483 Białystok ul. Fabryczna 2tel. (85) 678 57 00, fax (85) 742 27 73http://www.bialystok.oip.pl/ 2. Okręgowy Inspektorat (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy

  produkcji rolnej. Pod pojęciem zaś działalności rolniczej, należy rozumieć zgodnie z art.. 2 ust. 2 „ (…)działalność polegająca na wytwarzaniu produktów roślinnych lub (...)

 • Zezwolenie na osiedlenie się a rozwód

  potrzebna. Pobyt uważa się za nieprzerwany, gdy żadna z przerw w nim nie była dłuższa niż 6 miesięcy i nie przekroczyła łącznie 10 miesięcy w okresach, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lub (...)

 • Porada prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zatrudnieni u pracodawcy zagranicznego za granicą poza UE i EOG mogą opłacać składki na Fundusz Pracy?

  Kogo dotyczą nowe przepisy? 18 listopada 2006 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 listopada 2006 r. w setOstatni( '2' ); sprawie setOstatni( (...)

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów

  /monitory powinny być traktowane jak powierzchnia służąca do reklamy, a nie jako telewizja w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji - wyłączenie z art. 2 ust. 2. Kwestię dopuszczalności (...)

 • Likwidacja działalnosci gospodarczej a remanent

  , przez podatników, którym przy ich nabyciu przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego jeżeli te samochody i pojazdy są towarami używanymi. Zgodnie z przepisami ustawy o VAT (art. 43 ust. (...)

 • Zgłaszanie dopłat i pożyczek do urzędu skarbowego

  dopłaty - dla celów podatku od czynności cywilnoprawnych - uważa się za zmianę umowy spółki (art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy). Podatnicy są obowiązani, bez wezwania organu podatkowego, (...)

 • Dom opieki dla osób starszych

  funkcji zabudowy sąsiedniej. Sugerował, że art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami posługuje się pojęciem domu pomocy społecznej (jak doczytałem chodzi jednak o publiczny dps). Natomiast art. (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne - art. 52 k.p.

  obiektywnych przesłanek. W orzecznictwie SN wskazuje się, że \"oczywistość\" popełnienia przestępstwa w rozumieniu art. 52 § 1 pkt 2 k.p. może być stwierdzona na podstawie takiej (...)

 • Odprawa rentowa dla nauczycielki

  reguluje ustawa z dnia z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz.U. 2003r., nr 118, poz. 1112 ze zm.). Zgodnie z przepisem art. 23 ust. 1 pkt 2 stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane