Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PKPP Lewiatan o nowych propozycjach działań na rzecz osób bezrobotnych i poszukujących pracy

  nieprzekraczający 30 dni w roku, przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę w trybie art. 231 Kodeksu pracy. Czytelne sformułowanie przesłanek odmowy wydania zezwolenia na pracę. Wprowadzenie (...)

 • Prawo do zasiłku przedemerytalnego

  pracownikami stosunków pracy z setOstatni( '4' ); przyczyn niedotyczących pracowników lub zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, w przypadku rozwiązania (...)

 • Podstawa prawna oceny pracowniczej w firmie

  ust. 1 pkt. 2? Sposób przeprowadzenia oceny pracowniczej na mocy polecenia Prezesa Zarządu: Każdy z pracowników ocenia osoby, z którymi kontaktuje się zawodowo w firmie, pod 4 względami

 • Opinia prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowa ustawa o zwolnieniach grupowych - cz. I

  jednak zaznaczyć, że art. 38 znajdzie zastosowanie, gdy pracodawca nie zawrze porozumienia ze związkami zawodowymi.Odnośnie art. 41 k.p., ustawa stanowi, że dopuszczalne będzie wypowiedzenie (...)

 • Skarga na decyzje SKO

  organem wyższego stopnia jest SKO (stanowi o tym art. 1 ust. Ustawy o Samorządowym Kolegium Odwoławczym i art. 17 pkt 1 kpa). Art. 2 ustawy o SKO stanowi o zakresie spraw, (...)

 • Klauzula musi być wystawiona na nabywcę wierzytelności

  egzekucyjnego nabywcy wierzytelności w miejsce dotychczasowego wierzyciela należy stosować odpowiednio (art. 13 § 2 k.p.c.) art. 192 pkt 3 k.p.c.? W odpowiedzi SN podjął (...)

 • Naruszenie obowiązków pracowniczych przyczyną wypowiedzenia - opinia prawna

  wypowiedzenia z jego winy jest możliwe jedynie w razie ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych (52 § 1 pkt 2), taką przyczyną jest bez wątpliwości picie alkoholu w pracy. Rozwiązanie (...)

 • Prawo rodziny zastępczej do świadczenia pielęgnacyjnego

  art2 i art. 18 Konstytucji.Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że zarówno rodzina naturalna jak zastępcza są podmiotami zobowiązanymi do pieczy nad dzieckiem. W przypadku (...)

 • Zawarcie umowy z kierownikiem samodzielnego ZOZ

  gminy powołując jego kierownika działa bez umocowania ustawowego, przez co rażąco narusza art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy. zawarcie umowy, umowa o pracę, kierownik samodzielnego ZOZ-u, (...)

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  uzyskaniu tytułu mistrza co najmniej sześcioletni staż pracy w zawodzie, którego dotyczy egzamin, lub  co najmniej trzyletni staż pracy na stanowisku nauczyciela lub instruktora praktycznej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane