Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie finansowania nabycia mieszkania

  pkt 1 ustawy o PCC) i ciąży solidarnie na obu stronach umowy pożyczki (art. 4 i art. 5 ustawy o PCC). Stawka podatku wynosi 2 % kwoty pożyczki (art. 7 ust. 1 pkt 4 (...)

 • Wyczerpanie postępowania wewnątrz spółdzielni

  powołanej w punkcie 1 jest niezgodny z art. 64 ust. 2 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji. 4. Art. 39 ust. 1 ustawy powołanej w punkcie 1 w zakresie, w jakim uzależniając (...)

 • Ochrona pracy kobiet (kobieta w ciąży) - opinia prawna

  dla zdrowia lub bezpieczeństwa pracownicy. Jeżeli dostosowanie warunków pracy na dotychczasowym stanowisku pracy lub skrócenie czasu pracy jest niemożliwe lub niecelowe, pracodawca (...)

 • Opinia prawna na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39. 2 . 3odeksu pracy pkt 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opinia dot. zmian w ustawie o doradztwie podatkowym

  prawnym takie zawieszenie jest obligatoryjne). Dlatego też proponujemy w art. 27 ust. 1 dodać pkt. 3 w brzmieniu:3) „osoba pozostająca w stosunku pracy z podmiotem innym (...)

 • Czasowe wyrejestrowanie z ubezpieczeń społecznych przy działalności gospodarczej

  szczególnych (art. 8 ust. 6 pkt 1 u.s.u.s.). Definicję działalności gospodarczej zawiera art. 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, stanowiący, iż działalnością (...)

 • Ulga na dzieci za 2007 rok

  rodzice dzieci, które pracowały w Niemczech skorzystali z możliwości odliczenia od podatku, o którym mowa w art. 27f ustawy. Należy jednak zauważyć, iż powyższy przepis art. (...)

 • Wkłady komplementariusza do spółki komandytowo-akcyjnej

  badaniu biegłego rewidenta. Dopuszczalne jest również wniesienie przez komplementariusza zarówno zasadniczego wkładu, do którego wniesienia jest obowiązany na podstawie art. 3 (...)

 • Faktura za serwer

  prowadzenia działalności lub stałego miejsca zamieszkania albo pobytu na terytorium kraju. Jak stanowi art. 17 ust. 2 ustawy o VAT, przepisów ust. 1 pkt 4 i 5 nie stosuje się w przypadku (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa

  prawa pracy o: 1)nawiązanie umowy o pracę, uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, przywrócenie do pracy lub ustalenie sposobu ustania stosunku pracy - 60 zł; 2)wynagrodzenie (...)

 • EKUZ w Polsce

  . 2 ust.1 pkt1 i 3 ust1 pkt1 Ustawy o świadczeniu opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych Dz.U. 2008.164.1027). Obowiązkowi takiemu podlegają osoby pozostające (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane