Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona przedemerytalna pracownika

  wątpliwości, że ochrona przewidziana przez art. 39 k.p. tyczy się również wcześniejszego wieku emerytalnego. Jednakże należy bezwzględnie podkreślić, że według prawidłowej (...)

 • Ochrona przy obniżonym wieku emerytalnym, zwolnienie z pracy członka zarządu - opinia prawna

  – wówczas pracodawca nie będzie zobligowany do dokonania konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Reasumując: kolejność realizacji przez pracodawcę obowiązku wynikającego z art. 38 (...)

 • Zażalenie na połączenie spraw

  , że wypowiedzenie jest też niezgodne z prawem (art. 39 Kp), brak też konsultacji ze związkami zawodowymi (art. 20 KN). Oba pozwy wniesione 6 maja 2005 roku. Wyrok przywracający (...)

 • Porada prawna na temat art. 39 kp

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 39 kp, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wiek a okres ochronny z art. 39 kp

  Czy pracownik urodzony np. 25.06.1949 podlega ochronie o której mowa w art. 39 kodeksu pracy Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu ubezpieczeń

 • Wynagrodzenie pracownika w okresie ochronnym(przedemerytalnym), przekaznym do nowego przcodawcy w trybie art.23[1] KP

  mają szansę na to, że po osiągnięciu wieku emerytalnego będą dysponowały okresem ubezpieczenia umożliwiającym nabycie prawa do emerytury (art. 39 k.p.). Możliwość zmiany na niekorzyść (...)

 • Ochrona przedemerytalna nauczyciela mianowanego

  ochrona przedemerytalna wynikająca z art. 39 Kp? Treść pytania może wskazywać, iż mamy do czynienia z trybem postępowania określonym w art. 20 Ustawy - Karta Nauczyciela. Przepis (...)

 • Wiek ochronny a wypowiedzenie

  zostało przez zakład pracy w czasie (ochrony), gdy pracownik tego wieku jeszcze nie osiągnął. Zakaz wypowiedzenia umowy o pracę z art. 39 kp nie obowiązuje przed osiągnięciem wieku, (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika - wyjątki

  Ograniczenia wynikające z art. 39 k.p., a zatem dotyczące zakazu wypowiadania umów o pracę pracownikom w wieku przedemerytalnym znajdują zastosowanie także do wypowiedzenia wynikających (...)

 • Ochrona przedemerytalna prezesa zarządu

  pracy i płacy na mniej korzystne. Zasada ta doznaje jednakże pewnych wyjątków. Zgodnie z art. 43 k.p. Pracodawca może wypowiedzieć warunki pracy lub płacy pracownikowi, o którym (...)

 • Opinia o projekcie ustawy o promocji zatrudnienia

  nim stosunku pracy, ale ma znaczenie przy wykładni innych przepisów o rozwiązywaniu umów o pracę - w tym art. 45 k.p. - i ocenie, czy nabycie prawa do emerytury uzasadnia wypowiedzenie umowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane