Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  ustalaniu podstawy wymiaru świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku macierzyńskiego i zasiłku opiekuńczego stosuje się odpowiednio przepisy art. 36 ust. 2-4, art. 38 ust. (...)

 • Prawo bankowe

  której mowa w Art. 6a ust. 1, nie można wyłączyć ani ograniczyć.Art. 6c. 1. Powierzenie przez bank wykonywania stale lub okresowo czynności, o których mowa w Art. 6a ust. (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  spełniającej wymagania określone w art. 56 ust. 2 art. 58 ust. 4, może wyrazić zgodę na prowadzenie przez tę uczelnię studiów międzykierunkowych, z zastrzeżeniem art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 36 ust. 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 36 ust. 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmieniona ustawa o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych

  . 72 ust. 1 pkt 2 precyzuje ilość akcji spółki publicznej, która zobowiązuje do ogłoszenia wezwania.W zmienionym art. 73 ust. 2 doprecyzowano implementację art. 5 (1) (...)

 • Odszkodowanie za zmianę PZP

  nieruchomość i nie skorzystał z roszczenia przewidzianego w art. 36 ust. 1 pkt 1 u.p.z.p.”. W rzeczywistości więc, mimo użycia w ustawie pojęcia „rzeczywistej (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  ;rej mowa w art. 27 ust. 1.1a. Zaliczkę od dochodów, o których mowa w ust. 1, obliczoną w sposób określony w tym przepisie, zmniejsza się, z zastrzeżeniem (...)

 • Trybunał zabrał przywileje kontrolerom skarbowym

  jakim ustala brzmienie art. 36 c ust. 1 i 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli, jest zgodny z art. 2 oraz z art. 47, art. 49 i art. 51 ust. (...)

 • Ustalenia odszkodowania za spadek wartości

  ;art. 37 u.p.z.p. stosuje się odpowiednio. W art. 36 ust. 1 u.p.z.p. jest mowa o zmianie przeznaczenia terenu, dokonanej w stanie przewidzianym przez art. 63 ust. (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  ust. 1, art. 11e ust. 1 i art. 11f ust. 1, przysługują inspektorom i pracownikom zatrudnionym w wyodrębnionych komórkach organizacyjnych kontroli skarbowej (...)

 • Emerytura górnicza

  mężczyzn, w tym co najmniej 15 lat pracy górniczej określonej w art. 50c ust. 1 u.e.r.. Ponadto prawo do górniczej emerytury bez względu na wiek i zajmowane stanowisko (na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podgladanie w pracy przez szefa kamera

  Mam takie pytanie - czy szef moze w zakladzie pracy zamontowac kamery i korzystac z ich obrazu poprzez internet w domu patrzac co robia jego pracownicy? (...)

 • Legitymowanie w markecie

  Witam, czy pracowni ochrony (z licencją) ma prawo do legitymowania? słyszałem, że w ogóle nie ma do tego prawa ale ustawa mówi: \"pracownik ochrony (...)

 • Legitymowanie w supermarkecie

  Jak to jest z legitymowaniem ludzie w supermarketach? czy licencjonowany pracownik ochrony moze legitymować klientów? A jeśli tak to w jakiej sytuacji? Czy (...)

 • Kary dla osób z wykrywaczami metalu.

  Mam problem. Jestem z bratem osobom nieletnią, zafascynowany chodzeniem po lasach z wykrywką i zbieraniem różnych rzeczy . Niestety coraz częściej (...)

 • Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

  Obywatel polski będzie musiał zgłosić fakt wyjazdu za granicę w urzędzie gminy. Jeśli wyjazd ten będzie dłuższy niż sześć miesięcy, będzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane