Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Przychody z prac budowlanych w Danii

    , a prowadzić dodatkową ewidencję w Danii dla potrzeb rozliczenia podatku w Danii? Przedstawione przez Panią rozwiązanie jest prawidłowe. Przede wszystkim, zgodnie z art. 27 ust. 2 (...)

  • Wynajem mieszkań

    ust. 3, 4 i 5 ustawy o podatku dochodowym od sób fizycznych, zasady, o których mowa w ust. 1 i 2 (tj. opodatkowanie proporcjonalnie do prawa w udziale), mają również (...)

  • Podatek od spadku a zwolnienie

    od decyzji urzędu skarbowego i na jakiej podstawie, bo chcę skorzystać ze zwolnienia z podatku? Zgodnie z art. 4a ust. 1 i 2 ustawy od podatku od spadków i darowizn (...)

  • Porada prawna na temat art. 3 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 16-12-2010

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 3 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 16-12-2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Wysokość podatku w formie ryczałtu

    , znaczków pocztowych,   żetonów i kart magnetycznych do automatów,  przychody, o których mowa w art. 14 ust. 2 pkt 14 ustawy o podatku (...)

  • Opodatkowanie w ramach programu partnerskiego

    ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody z innych źródeł uważa się w szczególności: kwoty wypłacone (...)

  • Kiedy ustanawiana jest hipoteka przymusowa?

    ; decyzji administracyjnej, o ile przepisy szczególne tak stanowią, chociażby decyzja nie była ostateczna; dokumentu zabezpieczenia, o którym mowa w art. 3 pkt 1 ustawy (...)

  • Bilans sp. z o.o.

    jednostki", a w przypadku gdy jest nim organ kolegialny, to wszystkich członków tego organu kolegialnego (zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 6 będą to wszyscy członkowie (...)

  • Dopuszczalność przetwarzania danych osobowych

    administratora danych, o którym mowa w art. 3 ust. 2, a więc na przykład pracodawcy  - patrz ust. 1 pkt 5 ww. Ustawy. Stąd zaistnienie jednej z przesłanek (...)

  • Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

    art. 2 pkt 23 ustawy o VAT przez sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju rozumie się dostawę towarów wysyłanych lub transportowanych przez podatnika podatku od towarów i (...)

  • Joint venture w Polsce z partnerami zagranicznymi

    których mowa w art. 91 ust. 1 pkt 2, w terminie 14 dni od dnia ich wystąpienia. Minister właściwy do spraw gospodarki może wydać decyzję o zakazie wykonywania działalności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

    Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

  • VAT-25

    Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

  • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

    Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

  • Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

    Obywatel polski będzie musiał zgłosić fakt wyjazdu za granicę w urzędzie gminy. Jeśli wyjazd ten będzie dłuższy niż sześć miesięcy, będzie (...)

  • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

    Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane