Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyrok sądu karnego a naliczanie odsetek

  został z pewnością wydany na mocy art. 72 par. 2 (ewentualnie 1) kodeksu karnego a nie kodeksu postępowania karnego. Sąd zasądził obowiązek naprawienia szkody. Sąd, orzekając na podstawie (...)

 • Poręczenie a oskarżyciel posiłkowy

  Mój dłużnik ma przedstawiony zarzut z art. 286 kk w czasie toczącego się śledztwa w prokuraturze rejonowej i zastosowano środki zapobiegawcze w postaci wpłaty kaucji ok. 6% wartości długu, (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy o pracę

  pracodawca złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez Pana przestępstwa z art 286 kk, ( tj. doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia (...)

 • Opinia prawna na temat art. 280 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 280 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Doniesienie o przestępstwie oszustwa

  Proszę o wyjaśnienie w jakich okolicznościach można posłużyć się art. 286 par. 1 kk? Czy jest możliwe, aby bank na jego podstawie złożył do prokuratury doniesienie o przestępstwie? Czy (...)

 • Nieprawidłowe sprawozdanie finansowe

  to odpowiedzialność karna? Czy jest to poświadczenie nieprawdy z art. 271 k.k. ? Zgodnie z art. 587 § 1 kodeksu spółek handlowych “Kto przy wykonywaniu obowiązków wymienionych (...)

 • Odpowiedzialność przed sądem - przesłuchanie stron

  protokole, podobnie jak uprzedzenie o odpowiedzialności karnej. Ma to dlatego tak istotne znaczenie, gdyż uprzedzenie to jest warunkiem odpowiedzialności karnej z art. 233 § 2 k.k., grożącej (...)

 • Oszustwo a tryby ścigania przestępstw

  realizuje znamiona czynu opisanego w art. 286 kk. Aby zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało potraktowane poważnie, powinno zostać podpisane przez osobę składającą to zawiadomienie. (...)

 • Stawka dzienna w przypadku grzywny

  progu kary, np. do 540 stawek przy karze łącznej, czy 2000 stawek w przypadku określonym w art. 309 k.k. Ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki (...)

 • Czas na wszczęcie postępowania przygotowawczego

  Zgłosiłam do prokuratury przestępstwo z art. 234 i 235 kk. Do chwili obecnej (ponad miesiąc) nie mam żadnej informacji, czy zajęto się sprawą. Czy jest jakiś czas proceduralny na powiadomienie (...)

 • Status oskarżonego w sprawie karnej

  Jestem oskarżona o telefoniczne grożenie pozbawienia życia - z art. 190 KK. Nie ma jakichkolwiek podstaw, by wysuwać takie oskarżenie. Nigdy nie dzwoniłam do tej pani. Niemniej byłam już

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 280 kk

  Witam. Mam taki problem. Otoz moj dobry znajomy byl na dyskotece z 3 kolegow. Doszlo tam do bojki z czego 2 kolegow mojego znajomego pobilo jakiegos chlopaka (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)

 • czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

  Czy możliwy jest wyrok jeżeli osoba ma następujące zarzuty z art. 280 § 1 kk, 281 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk oraz z art. 190 § 1 kk ? Wcześniej (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane