Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność karna za lichwę

  strony w umowie pożyczki określają kwotowo wartość dzienną odsetek która jest wyższa od odsetek maksymalnych gdy porównać z kwotą udzielonej pożyczki. Który art. kk dotyczy kary za taka (...)

 • Przywłaszczenie samochodu

  przywłaszczenia ), może ona ponosić odpowiedzialność z art. 278 par 1 k.k. Taki występek jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i jest ścigany z oskarżenia publicznego. (...)

 • Dowód z podsłuchu w procesie cywilnym

  fałszywe zeznania mojego przeciwnika? Jeśli takiego prawa nie mam to jaki przepis łamię dokonując takiego nagrania i czy mogę takiego nagrania użyć w roli dowodu w procesie? W myśl art. 267 §1 (...)

 • Porada prawna na temat art. 280 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 280 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Doręczenie odpisów z akt sprawy

  ; 14 kk, tj. cechy dokumentu. Zgodnie z tym przepisem, dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu (...)

 • Odpowiedzialność karna osoby reprezentującej

  oszustwa określone w art. 286 § 1 kk jest przestępstwem kierunkowym. Dla wyczerpania jego znamion konieczne jest podjęcie przez sprawcę "umyślnych oszukańczych zabiegów" w drodze podstępu (...)

 • Podważenie aktu darowizny

  zapewnienie jest równoznaczne ze złożeniem zeznań pod przyrzeczeniem - za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy grozi odpowiedzialność karna na podstawie przepisu art. 233 kk. Podstawą zmiany (...)

 • Majątek spółdzielni

  w Sprawach Karnych 2003 poz. 1520). W uchwale Sądu Najwyższego z 6 lutego 1996 r. (III CZP 4/96 OSNC 1996/4 poz. 58) czytamy, że art. 3 prawa spółdzielczego nie statuuje bynajmniej zasady, iż

 • Reklama treści erotycznych

  153, poz. 1503 ze zm.) oraz nie mogą naruszać art. 202 kodeksu karnego. Zgodnie bowiem z art. 202 kk: kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, że może to narzucić (...)

 • Osoba najbliższa w prawie karnym

  najbliższej (art. 182 § 1 kpk). Definicję tego pojęcia zawiera przepis art. 115 § 11 kk: osobą najbliższą jest małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej linii (...)

 • Zażalenie na umorzenie postępowania

  Prowadzone było postępowanie karne o przestępstwo z art. 270 kk. Po przesłuchaniu stron prokurator umorzył postępowanie stwierdzając, iż nie doszło do przestępstwa. Nie zgadzam się z tym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 280 kk

  Witam. Mam taki problem. Otoz moj dobry znajomy byl na dyskotece z 3 kolegow. Doszlo tam do bojki z czego 2 kolegow mojego znajomego pobilo jakiegos chlopaka (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)

 • czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

  Czy możliwy jest wyrok jeżeli osoba ma następujące zarzuty z art. 280 § 1 kk, 281 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk oraz z art. 190 § 1 kk ? Wcześniej (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane