Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie się od decyzji o umorzeniu

  Ile jest szczebli odwołania się od decyzji umorzenia postępowania w sprawie oszustwa (art. 286 par. 1 kk)? Jak wiem, po umorzeniu przez prokuraturę rejonową można odwołać się do apelacyjnej? (...)

 • Czy nie odwołanie pełnomocnika może wywołać negatywne konsekwencje dla firmy – opinia prawna

  k.k.) polega na doprowadzeniu osoby do niekorzystnego rozporządzenia jej majątkiem poprzez wprowadzenie jej w błąd lub wykorzystanie jej błędu. W chwili zawierania umowy nie był Pan świadom, że (...)

 • Popełnienie kilku przestępstw a recydywa

  Oszust został skazany za oszustwo (art. 286 par. 1 k.k.). Nagle zostaje ujawnione kolejne oszustwo, którego dokonał on, jednak dokonał go jeszcze wcześniej niż tego oszustwa, za które został (...)

 • Opinia prawna na temat art. 280 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 280 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyrok łączny

  zawieszeniem jej wykonania.  Ustawa nie przewiduje możliwości połączenia:  kary pozbawienia wolności z karą grzywny (poza wypadkiem wskazanym w art. 88 k.k. odnoszącym się do kary (...)

 • Odpowiedzialność biegłego za fałszywe zeznania

  ". Fałszywe zeznania są przestępstwem umyślnym. Fałszywe zeznania są przestępstwem niezależnie od tego, jakie znaczenie mają dla sprawy objęte nimi informacje. § 4 art. 233 kk określa przestępstwo (...)

 • Kwestionowanie poczytalności świadka

  zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które spowoduje wszczęcie nowego postępowania przeciwko niemu. W toku tego postępowania sąd będzie badał wszelkie okoliczności popełnienia tego czynu. Jak stanowi (...)

 • Wypełnienie weksla niezgodnie z wolą wystawcy

  . Wystawca zobowiązany jest wypełnić zobowiązanie wekslowe z takiego weksla. Zgodnie bowiem z art. 10 ustawy prawo wekslowe, jeżeli weksel, niezupełny w chwili wystawienia, uzupełniony został niezgodnie (...)

 • Fałszywe zeznania przez świadka

  Jeżeli świadek strony przeciwnej w sądzie, po usłyszeniu treści art. 233 paragraf 1 i 2 k.k. zeznaje nieprawdę, kłamie, także jeśli chodzi o niekaralność, zataja prawdę, to czy oskarżyciel (...)

 • Przestępstwo nadużycia władzy

  Czy prokurator jest funkcjonariuszem publicznym? Jeżeli jest, gdzie złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (231 kk) przez prokuratora rejonowego? Kodeks karny w art. 115 § 13 stanowi, (...)

 • Niestawiennictwo oskarżonego na rozprawie

  Mam wyznaczony termin rozprawy, jestem oskarżony z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się nad rodziną). Czy mój pobyt w szpitalu usprawiedliwiłby moją nieobecność na sprawie i sprawę by odroczono (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 280 kk

  Witam. Mam taki problem. Otoz moj dobry znajomy byl na dyskotece z 3 kolegow. Doszlo tam do bojki z czego 2 kolegow mojego znajomego pobilo jakiegos chlopaka (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)

 • czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

  Czy możliwy jest wyrok jeżeli osoba ma następujące zarzuty z art. 280 § 1 kk, 281 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk oraz z art. 190 § 1 kk ? Wcześniej (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane