Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zażalenie na umorzenie postępowania

  Prowadzone było postępowanie karne o przestępstwo z art. 270 kk. Po przesłuchaniu stron prokurator umorzył postępowanie stwierdzając, iż nie doszło do przestępstwa. Nie zgadzam się z tym (...)

 • Wybiórcze protokołowanie podczas przesłuchania

  Mam status pokrzywdzonego w sprawie o przemoc (art. 207 kk) i byłam przesłuchiwana w tej sprawie. Przesłuchujący mnie (i syna) funkcjonariusz nie chciał zapisywać w protokole tego, co mówiłam, (...)

 • Zakładanie podsłuchu w telefonie

  pozbawienia wolności do lat 2 (art. 267 § 2 kodeksu karnego). Takiej samej karze podlega osoba, która w ten sposób uzyskaną informację ujawnia innej osobie (art. 267 § 3 kk). Należy (...)

 • Porada prawna na temat art. 280 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 280 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uzasadniona obawa jako znamię groźby karalnej

  Jakie uwarunkowania muszą spełniać wymóg zawarty w art. 190 par. 1 KK "jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,". Co oznacza termin "uzasadnioną obawę"? (...)

 • Konsekwencje nie złożenia oświadczenia majątkowego

  . Jakie konsekwencje może ponieść ten urzędnik poza art. 233 par. 1 KK? Czy może być to również podstawą do zwolnienia takiego kierownika z urzędu? W przypadku gdy urzędnik ten jest radnym (...)

 • Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

  skazaniu za przestępstwo określone w art. 297 § 1 lub § 2 Kodeksu karnego popełnione w związku z udzieleniem kredytu preferencyjnego.  Wpłata ta ma nastąpić w (...)

 • Zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa

  Sąd Rejonowy nie uwzględnił naszego zażalenia na postanowienie prokuratury w sprawie naszego zawiadomienia o wyłudzenie usług produkcyjnych tj. o czyn z art. 286 § 1 kk. Z naszego punktu widzenia

 • Zawieszenie postępowania karnego

  Wniosłem prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk. Odbyła się rozprawa ugodowa, gdzie osoba pozwana odmówiła przeprosin. Sędzia wyznaczył termin rozprawy głównej. Jednocześnie ze sprawą o (...)

 • Pozew o odszkodowanie z powodu znęcania

  jakiego artykułu KK czy KPC oraz jakie dowody będą potrzebne do sprawy? Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą (...)

 • Udaremnienie zaspokojenia wierzytelności

  . Stwierdzenie bezskuteczności egzekucji będzie jednak o wiele silniejszą podstawą dla wniosku o ściganie przestępstwa z art. 300 kk.   przestępstwo, egzekucja, bezskuteczna, udaremnienie, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 280 kk

  Witam. Mam taki problem. Otoz moj dobry znajomy byl na dyskotece z 3 kolegow. Doszlo tam do bojki z czego 2 kolegow mojego znajomego pobilo jakiegos chlopaka (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)

 • czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

  Czy możliwy jest wyrok jeżeli osoba ma następujące zarzuty z art. 280 § 1 kk, 281 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk oraz z art. 190 § 1 kk ? Wcześniej (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane