Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w kodeksie wyborczym. Co nowego?

  Od dziś obowiązuje znowelizowany kodeks wyborczy. Odświeżenie ustawy jest związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 20 lipca 2011 r., który stwierdził niekonstytucyjność art. 16 ust. (...)

 • Kradzież towarów nie wymaga korekty VAT-u

  wynika wprost z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Należy jednak pamiętać, że możliwość ta dotyczy tylko i wyłącznie towarów służących wykonywaniu czynności (...)

 • Banki zapłacą za pogrzeb klienta

  jego koszty. Art.55 ust.1 pkt 1 mówi, że w przypadku śmierci posiadacza rachunku oszczędnościowego, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej (...)

 • Opinia prawna na temat art. 28 ust. 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 28 ust. 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • SLD chce wpuścić psy do parków narodowych

  niepełnosprawnym korzystającym z usług psa-przewodnika wchodzenia do parków narodowych i rezerwatów. Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220) w art. (...)

 • PIT 2010: rozliczamy dochody z giełdy

  opodatkowania o zapłaconą kwotę podatku od spadków i darowizn. Art. 21 ust. 1 pkt 105 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: Wolny od podatku jest dochód ze (...)

 • Rowerzysta stanie w śluzie, a nie w korku

  sytuacji złych warunków pogodowych. Możliwe będzie zatem jechanie chodnikiem np. podczas mgły, śnieżycy lub intensywnych opadów deszczu. Obecnie rowerzysta może jechać chodnikiem, gdy:1

 • Samochody ustąpią pierwszeństwa rowerzystom

  ma zapewnić nowela przygotowana przez posłów PO. Art. 27 prawa o ruchu drogowym – aktualny stan prawny 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, (...)

 • Faktury w formie elektronicznej

  europejskiego modelu wymiany danych elektronicznych. Z kolei projekt rozporządzenia znosi te wymogi wskazując w § 2 ust. 1, że faktury mogą być przesyłane, w tym udostępniane, w formie (...)

 • Niepełnosprawny student nie zawsze dostanie rentę

  spełnione przesłanki do przyznania renty socjalnej. Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej wsparcie przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie (...)

 • Od dziś bezrobotni otrzymają wyższe zasiłki

  2009 roku. Teraz dostaną one 595,20 zł (wzrost o 20,20 zł). Wzrost zasiłków to skutek corocznej waloryzacji. Zgodnie z art. 72 ust. 6 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kolektory słoneczne bez pozwolenia na budowę??

  Witam, chciałbym się upewnić, może mi ktoś powiedzieć jakie art.p.b. to potwierdzają? art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. jest określone (...)

 • Prowadzenie ewidencji odpadów

  Witam. Najpierw opisze po krótce moją działalność. Moja firma zajmuję się obrotem surowców. Głównie makulaturą i folią. Z grubsza wygląda (...)

 • Jak pozbyć się lokatorów?

  Witam. Nabyliśmy w drodze kupna budynek wielolokalowy. Z kilku lokali mieszkalnych obecnie zamieszkiwane są 2 - w 1 mieszka starsza Pani. Pani przez (...)

 • garaże blaszaki a pozwolenie na budowę

  Wynająłem 810 m2 gruntu od pewnej firmy (działka ma pow. całk. 3,1023 ha)i chciałem podnająć ten grunt pod blaszaki (blaszaków ma być ok. 40 szt.) (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane