Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa przedwstępna na zakup działki budowlanej

  granicznych. Z kolei definicja nieruchomości została zawarta w art. 46 § 1 Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93; dalej k.c.) Nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej (...)

 • System refundacji leków i marże aptekarzy

  spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Na podstawie art. 63 ust. 1 ustawy refundację ceny leku otrzymuje bezpośrednio apteka. Należy wszakże (...)

 • Wysokośc opłaty od pozwu o rozwód

  Ile wynosi opłata od pozwu o rozwód? Opłata stała od pozwu o rozwód to 600 zł (art. 26 ust. 1 pkt 1 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). Należy wnieść egzemplarz (...)

 • Opinia prawna na temat art. 28 ust. 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 28 ust. 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia przedsiębiorcy, którego interes został zagrożony lub naruszony czynem nieuczciwej konkurencji

  Jakie uprawnienia przysługują przedsiębiorcy, którego interes został zagrożony lub naruszony czynem nieuczciwej konkurencji? Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej (...)

 • Zarzut kasacyjny trzeba umiejętnie sformułować

  W skardze kasacyjnej od wyroku WSA strona zarzuciła naruszenie przepisów prawa materialnego przez błędną wykładnię i niewłaściwe zastosowanie art. 15 ust. 1 i 4 u.p.d.o.p. (...)

 • Polska uchybiła zobowiązaniom państwa członkowskiego, bo nie wykonała dyrektywy

  ;), a w każdym razie poprzez niepoinformowanie Komisji o tych przepisach Rzeczpospolita Polska uchybiła zobowiązaniom ciążącym na niej na mocy wymienionej dyrektywy. Artykuł 53 ust1

 • Kiedy małżonek obywatela Unii może przebywać w UE?

  państwa członkowskiego.2)      Wykładni art. 3 ust. 1 dyrektywy 2004/38 należy dokonywać w ten sposób, że obywatel państwa trzeciego, będący współmałżonkiem

 • Wypłata premii gwarancyjnej

  refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych. Według przepisu art. 3 ust. 1 pkt 3 niniejszej ustawy właścicielom książeczek mieszkaniowych przysługuje premia gwarancyjna w związku (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  o jego wymianę. Niezwłocznie oznacza bez zbędnej zwłoki, w najbliższym możliwym terminie. Stosownie do art. 55 pkt 1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, kto uchyla się (...)

 • Zapłata przez państwo za pośrednictwo pracy

  , 49 TWE i 50 TWE stoją na przeszkodzie temu, by uregulowanie krajowe, takie jak § 421g ust. 1 zdanie drugie niemieckiego kodeksu socjalnego przewidywało, że wypłata przez państwo członkowskie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kolektory słoneczne bez pozwolenia na budowę??

  Witam, chciałbym się upewnić, może mi ktoś powiedzieć jakie art.p.b. to potwierdzają? art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. jest określone (...)

 • Prowadzenie ewidencji odpadów

  Witam. Najpierw opisze po krótce moją działalność. Moja firma zajmuję się obrotem surowców. Głównie makulaturą i folią. Z grubsza wygląda (...)

 • Jak pozbyć się lokatorów?

  Witam. Nabyliśmy w drodze kupna budynek wielolokalowy. Z kilku lokali mieszkalnych obecnie zamieszkiwane są 2 - w 1 mieszka starsza Pani. Pani przez (...)

 • garaże blaszaki a pozwolenie na budowę

  Wynająłem 810 m2 gruntu od pewnej firmy (działka ma pow. całk. 3,1023 ha)i chciałem podnająć ten grunt pod blaszaki (blaszaków ma być ok. 40 szt.) (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane