Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zapłata przez państwo za pośrednictwo pracy

  , 49 TWE i 50 TWE stoją na przeszkodzie temu, by uregulowanie krajowe, takie jak § 421g ust. 1 zdanie drugie niemieckiego kodeksu socjalnego przewidywało, że wypłata przez państwo członkowskie

 • Małoletni w pracy.

  było zatrudnienie osób, które nie ukończyły lat 15, a wyjątek od tej zasady dotyczył tylko małoletniego, który ukończył 14 lat i szkołę podstawową (§ 1 ust. 1 rozporządzenia (...)

 • Przekraczanie granic w UE na starym dowodzie

  dowód osobisty. Posiadam tzw, stary dowód osobisty. Zamierzam wyjechać na krótko na Słowację. Na podstawie art. 1 ust. 3 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, dowód osobisty (...)

 • Opinia prawna na temat art. 28 ust. 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 28 ust. 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup lokalu mieszkalnego przez cudzoziemca

  z art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, nie wymaga uzyskania zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych m. in. nabycie samodzielnego (...)

 • Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca-testament

  własności lokali, to zgodnie ze zwolnieniem zawartym w art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy, nabycie takiego lokalu nie wymaga uzyskania zezwolenia Ministra. nieruchomość, nabycie, zezwolenie, (...)

 • Praca naukowa w Polsce a warunki osiedlenia się

  nawet jeśli się nie ma umowy o pracę. Czy jest to zgodne z rzeczywistością? Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1997r. o cudzoziemcach, zezwolenie na osiedlenie się może (...)

 • Koszt założenia księgi wieczystej

  zakładaniu księgi ? Jakie poniosę opłaty - mieszkanie ma wartość 100 tyś zł ? Zgodnie z art. 24 [1] ust. 1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, księgi wieczyste mogą (...)

 • Przedłużenie wizy i karty pobytu

  W jakim terminie cudzoziemiec ma złożyć dokumenty o przedłużenie wizy lub ponowne jej wydanie,w przypadku gdy posiada pozwolenie na pracę i kartę tymaczsowego pobytu? Zgodnie z art. 25b ust. (...)

 • Wypłata wynagrodzenia małżonka do rąk drugiego z nich

  jest uzyskanie prawa do otrzymywania wypłaty drugiego małżonka wprost do rąk współmałżonka. Art. 28 § 1 k.r.o. wskazuje na to, iż -jeżeli jeden z małżonków pozostających (...)

 • Wykaz nieruchomości rolnych Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży

  Agencja). Zgodnie z art. 28 powołanej ustawy Agencja sporządza wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i ogłasza go w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, w siedzibie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kolektory słoneczne bez pozwolenia na budowę??

  Witam, chciałbym się upewnić, może mi ktoś powiedzieć jakie art.p.b. to potwierdzają? art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. jest określone (...)

 • Prowadzenie ewidencji odpadów

  Witam. Najpierw opisze po krótce moją działalność. Moja firma zajmuję się obrotem surowców. Głównie makulaturą i folią. Z grubsza wygląda (...)

 • Jak pozbyć się lokatorów?

  Witam. Nabyliśmy w drodze kupna budynek wielolokalowy. Z kilku lokali mieszkalnych obecnie zamieszkiwane są 2 - w 1 mieszka starsza Pani. Pani przez (...)

 • garaże blaszaki a pozwolenie na budowę

  Wynająłem 810 m2 gruntu od pewnej firmy (działka ma pow. całk. 3,1023 ha)i chciałem podnająć ten grunt pod blaszaki (blaszaków ma być ok. 40 szt.) (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane