Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Małoletni w pracy.

  było zatrudnienie osób, które nie ukończyły lat 15, a wyjątek od tej zasady dotyczył tylko małoletniego, który ukończył 14 lat i szkołę podstawową (§ 1 ust. 1 rozporządzenia (...)

 • Przekraczanie granic w UE na starym dowodzie

  dowód osobisty. Posiadam tzw, stary dowód osobisty. Zamierzam wyjechać na krótko na Słowację. Na podstawie art. 1 ust. 3 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, dowód osobisty (...)

 • Zakup lokalu mieszkalnego przez cudzoziemca

  z art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, nie wymaga uzyskania zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych m. in. nabycie samodzielnego (...)

 • Opinia prawna na temat art. 28 ust. 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 28 ust. 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca-testament

  własności lokali, to zgodnie ze zwolnieniem zawartym w art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy, nabycie takiego lokalu nie wymaga uzyskania zezwolenia Ministra. nieruchomość, nabycie, zezwolenie, (...)

 • Praca naukowa w Polsce a warunki osiedlenia się

  nawet jeśli się nie ma umowy o pracę. Czy jest to zgodne z rzeczywistością? Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1997r. o cudzoziemcach, zezwolenie na osiedlenie się może (...)

 • Koszt założenia księgi wieczystej

  zakładaniu księgi ? Jakie poniosę opłaty - mieszkanie ma wartość 100 tyś zł ? Zgodnie z art. 24 [1] ust. 1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, księgi wieczyste mogą (...)

 • Przedłużenie wizy i karty pobytu

  W jakim terminie cudzoziemiec ma złożyć dokumenty o przedłużenie wizy lub ponowne jej wydanie,w przypadku gdy posiada pozwolenie na pracę i kartę tymaczsowego pobytu? Zgodnie z art. 25b ust. (...)

 • Wypłata wynagrodzenia małżonka do rąk drugiego z nich

  jest uzyskanie prawa do otrzymywania wypłaty drugiego małżonka wprost do rąk współmałżonka. Art. 28 § 1 k.r.o. wskazuje na to, iż -jeżeli jeden z małżonków pozostających (...)

 • Wykaz nieruchomości rolnych Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży

  Agencja). Zgodnie z art. 28 powołanej ustawy Agencja sporządza wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i ogłasza go w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, w siedzibie (...)

 • Problem z przedwojennymi obligacjami

  nabywczej", o której mówi art. 358[1] § 3 k.c., można rozumieć także utratę wartości świadczenia na skutek przepisów dekretu z dnia 27 lipca 1949 roku o zaciąganiu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane