Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  , pozostawiając jej kopię. Art. 278a. (skreślony) Art. 279. (skreślony) Art. 280.  W sprawach nieuregulowanych w niniejszym dziale stosuje się odpowiednio przepis art. (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  pozbawionego wolności nie sprowadza się, gdy spowodowałoby to poważne trudności.  Art. 319. (skreślony) Art. 320. (skreślony) Rozdział 36Zamknięcie śledztwa  Art. (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  określonego w art. 279 § 1, art. 280 § 1 lub w art. 281 lub 282, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Art. 284. § 1. Kto przywłaszcza (...)

 • Porada prawna na temat art. 279

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 279, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  poprzedniego posiadacza. Art. 177. (skreślony). Art. 178. (uchylony). Rozdział III  Inne wypadki nabycia i utraty własności Art. 179. § 1. (skreślony) Art. 180. Właściciel (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  art. 166, jeżeli dane te podlegają wpisowi.§ 3. Do zarejestrowania zmiany umowy spółki stosuje się odpowiednio przepisy art. 164 § 3, art. 165, art. 169, art. 171 (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  przed Urzędem Patentowym stosuje się odpowiednio przepisy art. 242 i 243. Art. 255 [12].  Przepisy art. 255[1]-255[11] stosuje się odpowiednio do spraw, o których mowa w art. (...)

 • Co można rozumieć przez włamanie w prawie karnym

  jest nieposzanowanie woli dysponenta rzeczą do zabezpieczenia jej przed innymi osobami. Sąd Najwyższy uznał jednak, że art. 279 § 1 k.k. nie można wykładać jedynie w oparciu o ten (...)

 • Przekazanie sprawy do innej prokuratury a policja

  dochodzenie. Zgodnie z art. 309 kodeksu postępowania karnego śledztwo prowadzi się w sprawach: o zbrodnie, o występki - gdy osobą podejrzaną jest sędzia, prokurator, funkcjonariusz Policji, Agencji

 • Kiedy prowadzi się śledztwo, a kiedy dochodzenie w sprawie karnej?

  - niezależnie od wysokości ustawowego zagrożenia karą;  przewidziane w  art. 279 § 1 (tj. kradzież z włamaniem), art. 286 § 1 i 2 (tj. doprowadzenie innej osoby (...)

 • Tryb uproszczony i zwykły w procesie karnym

  nie przekracza 50 000 złotych. Spośród spraw o przestępstwa wymienione w pkt 1 nie prowadzi się dochodzenia w sprawach o przestępstwa określone w Kodeksie karnym w art. 155, 156 § 2, art. (...)

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  prawnym pozbawienie człowieka wolności połączone ze szczególnym udręczeniem (art. 189 § 2 k.k.) jest zagrożone taką samą karą jak np. kradzież z włamaniem (art. 279 § (...)

 • Dochodzenie a śledztwo w procesie karnym

  art. 159 i 262 § 2 Kodeksu karnego,  przewidziane w art. 279 § 1, art. 286 § 1 i 2 oraz w art. 289 § 2 Kodeksu karnego, (...)

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  leżącego u podstaw uchwały z 1975 r. i wytycznych z 1980 r. stwierdzając, że pojęcie "gwałt na osobie", zawarte w art. 130 § 3 k.w., oznacza kwalifikowaną formę przemocy wobec (...)

 • Znęcał się nad rodziną

  lub właściwej instytucji). f. kradzież lub kradzież z włamaniem na szkodę osoby najbliższej - art. 278 k.k. i art. 279 k.k. (przestępstwa ścigane na wniosek pokrzywdzonego), g. niszczenie, (...)

 • Uproszczone postępowanie karne

  aty. 278 § 1 (kradzież), art. 279 § 1 (kradzież z włamaniem), art. 284 § 2 (przywłaszczenie ruchomej rzeczy powierzonej), art. 286 § 1 i 2 (oszustwo), art. 288 § 1 (zniszczenie (...)

 • Kiedy potrzebny jest wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa?

  . 160 § 3 k.k), grożba karalna (art. 190 § 1 k.k.), niealimentacja (art. 209 § 1 k.k.), kradzież (art. 278 k.k.), kradzież z włamaniem (art. 279 k.k.), (...)

 • Środki ochrony własności

  nie jest „włamaniem” w rozumieniu przepisów kk. Pojęcie „włamania” funkcjonuje w związku z opisanym w art. 279 kk przestępstwem kradzieży z włamaniem. Dla zarzucenia (...)

 • Zmiany w prokuraturach

  ;limit ma obowiązywać w przypadku przestępstw przewidzianych w art. 279 § 1, art. 286 § 1 i 2 oraz w art. 289 § 2 Kodeksu karnego. Dochodzenia nie będzie się natomiast prowadzić:  w (...)

 • Przestępstwo popełnione przez nieletniego

  Mój syn syn ma 16 lat i popełnił przestępstwo i ma postawiony zarzut z art. 279 pkt 1 kk. Jaką realną karę może otrzymać? W związku z tym, iż Pani syn jest jeszcze nieletni i nie popełnił (...)

 • Zgłoszenie wierzytelności wobec spółki z.o.o. w likwidacji

  zawiadomienie spółki o istnieniu wierzytelności. W art. 279 Kodeksu spółek handlowych wskazano trzymiesięczny termin od daty ogłoszenia o rozwiązaniu spółki i otwarciu (...)

 • Zawiadomienie wierzycieli o likwidacji spółki

  , ZUS i Regon, jako że są to rejestry publiczne i każdy może się z nimi zapoznać? Obowiązek informacyjny, o który Państwo pytają wynika z art. 279 k.s.h. Zgodnie z tym przepisem likwidatorzy

 • Pozew o rozwiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  stosunkami spółki. Powództwo w przedmiocie rozwiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należy do katalogu spraw gospodarczych zawartych w art. 279[1] kpc. Na podstawie art. (...)

 • Wyższe wyroki za porwania i branie zakładników

  . kradzież z włamaniem (art. 279 § 1 k.k.), co jest oczywiście przejawem wciąż obowiązującym w polskim prawie karnym niskiej ochrony takich podstawowych dóbr człowieka, jak wolność, (...)

 • Kary za porwania będą zaostrzone

  (art. 279 ust. 1 k.k.). Znowelizowany kodeks dokonuje przekwalifikowania przestępstwa wzięcia zakładnika z kategorii występków do kategorii zbrodni. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Treść ogłoszenia o rozwiązaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Zgodnie z art. 279 ksh, likwidatorzy powinni ogłosić o rozwiązaniu spółki i otwarciu likwidacji, wzywając wierzycieli do zgłoszenia ich wierzytelności w terminie trzech miesięcy od dnia tego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kradzież, włamanie

  Duży sklep. Między klientami przemyka się pewien powiedzmy pan, znajduje przytulny kącik i tam czeka do zamknięcia owego przybytku. Gdy już nikogo (...)

 • Kradzież

  Witam, mój syn został przyłapany w sklepie na kradzieży słodyczy. Policja przewiozła go na sekretariat w celu złożenia zeznań. Ma 15 lat i nigdy (...)

 • 17 letni chłopak złapany na okradaniu kiosku!!!

  Mój brat ma 17 lat. Został złapany na kradzieży. Wybił szybę w kiosku, wszedł do środka i zaczął tam szperać. Złapała go policja, był nietrzeźwy. (...)

 • oskarżenie o włamanie

  Witam, w naszej piwnicy urządziliśmy mały klub, siedzimy tam czasami, gramy w karty, czasami wypijemy jakieś piwo. ostatnio wpadła policja i spisała (...)

 • nieswiadome zeznania pod wplywem lekow i zmiana art

  witam. wraz z kolega zostalem zatrzymany przez policje jako podejrzany o popelnienie czynu z art.288 kk. poniewaz ja w tym czasie bylem chory i przejmowalem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane