Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Granice ustawowego zagrożenia karą

  Czy wobec osoby, która kwalifikuje się z art. 272 kk (za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności) i art. 273 kk (co grozi do 2 lat pozbawienia wolności), następuje sumowanie (...)

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  k.k. (stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego działania), art. 270 § 1 kodeksu karnego (podrabianie dokumentu w celu użycia za autentyczny), art. 272 (...)

 • Poświadczenie nieprawdy w pismach procesowych

  w Sądzie jest przestępstwem z art. 272 KK:   Treść art. 272 ustawy Kodeks karny brzmi: Art. 272. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne (...)

 • Porada prawna na temat art. 272 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 272 kk , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podanie nieprawdy notariuszowi

  pojawią. Opisany w pytaniu czyn może stanowić przestępstwo penalizowane w art. 272 kk (kodeksu karnego), zgodnie z którym kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie (...)

 • Popełnienie plagiatu podczas pisania pracy magisterskiej.

  pracy habilitacyjnej jest co najmniej chybione i działa bardziej na Pani korzyść. Nadto sugerowanie odpowiedzialności karnej w oparciu o art. 272 k.k. (Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy (...)

 • Prawny obowiązek denuncjacji

  ramach wykonywania swoich obowiązków, dowiedziała się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu (np. przestępstwa opisanego w art. 272 kk) wówczas jest zobowiązana do niezwłocznego (...)

 • Bez pokrzywdzonego nie można warunkowo umorzyć postępowania

  ochrony, podobnie jak na gruncie art. 270 czy 272 k.k., jest tu wiarygodność dokumentów, a więc dobro prawne ogólnej natury.Przestępstwo z art. 271 § 1 k.k. zagrożone (...)

 • Kto podlega karze za jazdę w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego?

  2006, sygn. II KZ 115/2006). Wobec sprawcy przestępstwa, o którym mowa w art. 178a § 1 k.k., obligatoryjne jest ponadto (na podstawie art. 42 § 2 k.k.) 

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  poprzedniego posiadacza. Art. 177. (skreślony). Art. 178. (uchylony). Rozdział III  Inne wypadki nabycia i utraty własności Art. 179. § 1. (skreślony) Art. 180. Właściciel (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  obcej władzy w toku czynności kontrolnych. Art. 292. W sprawach nieuregulowanych w art. 281-291 stosuje się odpowiednio przepisy art. 102 § 2 3, art. 135-138, art. 139 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fałszywe dowody w sprawie o podwyższenie alimentów

  Mój były mąż na sprawie o podwyższenie alimentów na syna przedstawił zaświadczenie, że zarabia 589zł, a następnie zwolnił się z pracy i zarejestrował (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

  Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wyrok/artykuly/kiedy-moze-nastapic-warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html Pytanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane