Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kwalifikacja prawna fałszywego oświadczenia

  postępowania. Kwalifikację prawną określa kodeks karny a nie kodeks postępowania karnego. W grę wchodzić może zarówno kwalifikacja z art. 270 kodeksu karnego jak również (...)

 • Przestępstwo podrabiania dokumentów z art. 270 Kodeksu karnego

  Czy przestępstwo podrabiania dokumentów z art. 270 Kodeksu karnego może być popełnione tylko umyślnie? Dla ustalenia odpowiedzialności karnej, poza realizacją strony (...)

 • Przestępstwo fałszerstwa popełnione przez pracownika firmy budowlanej

  stanu faktycznego wynika, że w grę może wchodzić odpowiedzialność z art. 270 kodeksu karnego ( dalej kk ). Przepis ten stanowi, że „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia (...)

 • Opinia prawna na temat art. 270 kodeksu karnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 270 kodeksu karnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sfałszowanie podpisu pod dokumentem

  Jakie przestępstwo popełnia ten, kto fałszuje podpis pod dokumentem? Podrobienie podpisu, to czyn kwalifikowany z art. 270 Kodeksu Karnego Zgodnie z § 1 tego przepisu: kto w (...)

 • Wiarygodność zeznań nie podpisanych

  , to dopuściła się ona podrobienia dokumentu, które jest również czynem karalnym - przestępstwem ściganym z urzędu (art. 270 kodeksu karnego), o którym powinno się zawiadomić (...)

 • Kara za podrobienie dokumentu według kodeksu karnego

  Jaką mogę dostać karę za podrobienie dokumentu? Art. 270 Kodeksu karnego stanowi:§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu (...)

 • Sfałszowanie świadectwa pracy

  obopólnym porozumieniem. Należy uznać, że możliwe jest złożenie do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 270 kodeksu karnego, a ponadto zasadne będzie wniesienie (...)

 • Dokumenty mogące podlegać fałszowaniu

  Czy przedmiotem przestępstwa fałszerstwa z art. 270 Kodeksu karnego może być tylko dokument urzędowy? Przedmiotem tego przestępstwa może być dokument, tj. każdy przedmiot lub (...)

 • Podrobiony podpis

  . 270 kodeksu karnego, kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo (...)

 • Odpowiedzialność za odbiór korespondencji

  kogoś, mamy do czynienia z przestępstwem art. 270 kodeksu karnego, który opisuje przestępstwo podrobienia dokumentu. W tym przypadku przepis obejmuje również podrobienie podpisu. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • fałszywe świadectwo ukończenia liceum

  Czy jeśli posługiwałem się fałszywym świadectwem ukończenia szkoły średniej i wyszło to na jaw, to co mi grozi? czy jeśli zostanę skazany, (...)

 • Podrobiona legitymacja

  W czasie przejazdu koleją konduktor zatrzymał moją legitymacje szkolną z podrobioną pieczątką jej ważności. Co mi za to grozi? Zastosowanie ma (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Wyrok skazujący

  Mam mieć sprwę karną , czy w wypadku wyroku skazującego mam prawo do zlorzenia apelacji,czy moge byc zamkniety do wiezienia prosto ze sprawy.Odpowiadam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane