Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Plan urlopowy i podział urlopu

  pracownikowi na jego żądanie zgodnie z art. 167 z ind. 2 k.p. W par. 2 tego artykułu znajduje się obowiązek podania planu urlopów do wiadomości pracowników w sposób (...)

 • Obowiązek dostosowania wysokości kapitału zakładowego spółki - opinia prawna

  „innych świadczeń”, o których mowa w art. 624 § 4 k.s.h. Zgodnie z art. 78 § 1 k.p., wynagrodzenie za pracę powinno być tak ustalone, aby odpowiadało w szczególności rodzajowi (...)

 • Kara ograniczenia wolności

  Na podstawie art. 500 par. 1-3 k.p.k. Sąd uznał za winnego popełnienia zarzucanych czynów z tym, że przyjął, iż jego czyny stanowią wypadek mniejszej wagi tj. przestępstw z art. 286 (...)

 • Opinia prawna na temat art. 262 par. 2 kodksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 262 par. 2 kodksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona pracowników związkowych

  warunków pracy lub płacy na niekorzyść pracownika, wobec pracowników będących członkami zakładowej organizacji związkowej, która jest reprezentatywna w rozumieniu art. 241 [25a] par. (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony

  wypowiedzeniu (jeżeli jest to termin późniejszy niż chwila zapoznania się z treścią wypowiedzenia). Wobec brzmienia art. 37 par. 2 pkt 1) kodeksu pracy takiemu pracownikowi przysługują (...)

 • Nowa ustawa o zwolnieniach grupowych - cz. II

  są wynikiem upadłości lub likwidacji zakładu pracy, zastosowanie znajdują art. 41 [1] par. 1, 177 par. 4 i 5 oraz art. 196 par. 2 Kodeksu pracy.Art. 41 [1] (...)

 • Okresy zatrudnienia a emerytura pomostowa

  wykonywania pracy w pełnym wymiarze czasu pracy. Z kolei wedle par. 8 rozporządzenia pracownik korzystający ze zwolnienia od pracy zachowuje prawo do świadczeń wynikających (...)

 • Wypowiedzenie stosunku pracy

  często przepisom szczególnym w zakresie prawa pracy. Tak jest m.in. ze społecznymi inspektorami pracy, których status - także w zakresie reguł rozwiązywania stosunku pracy - uregulowany (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym

  zakaz zatrudniania osoby, która nie ukończyła 16 lat, zawarty w art. 190 § 2 ma charakter kategoryczny. Tylko wyjątkowo, pod ściśle określonymi warunkami, dozwolone jest zatrudnianie

 • Czy komornik może zająć wynagrodzenie za zlecenie

  członków spółdzielni pracy oraz wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania. Należy również zaznaczyć, że w art. 881 par. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane