Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona pracowników związkowych

  warunków pracy lub płacy na niekorzyść pracownika, wobec pracowników będących członkami zakładowej organizacji związkowej, która jest reprezentatywna w rozumieniu art. 241 [25a] par. (...)

 • Plan urlopowy i podział urlopu

  pracownikowi na jego żądanie zgodnie z art. 167 z ind. 2 k.p. W par. 2 tego artykułu znajduje się obowiązek podania planu urlopów do wiadomości pracowników w sposób (...)

 • Okresy zatrudnienia a emerytura pomostowa

  wykonywania pracy w pełnym wymiarze czasu pracy. Z kolei wedle par. 8 rozporządzenia pracownik korzystający ze zwolnienia od pracy zachowuje prawo do świadczeń wynikających (...)

 • Porada prawna na temat art. 262 par. 2 kodksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 262 par. 2 kodksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • System wypłaty wynagrodzenia wójta

  . Zgodnie z art. 87 par. 7 Kodeksu pracy, k.p. z wynagrodzenia za pracę odlicza się, w pełnej wysokości, kwoty wypłacone w poprzednim terminie płatności za okres nieobecności w pracy, (...)

 • Nowa ustawa o zwolnieniach grupowych - cz. II

  są wynikiem upadłości lub likwidacji zakładu pracy, zastosowanie znajdują art. 41 [1] par. 1, 177 par. 4 i 5 oraz art. 196 par. 2 Kodeksu pracy.Art. 41 [1] (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym

  zakaz zatrudniania osoby, która nie ukończyła 16 lat, zawarty w art. 190 § 2 ma charakter kategoryczny. Tylko wyjątkowo, pod ściśle określonymi warunkami, dozwolone jest zatrudnianie

 • Czy komornik może zająć wynagrodzenie za zlecenie

  członków spółdzielni pracy oraz wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania. Należy również zaznaczyć, że w art. 881 par. (...)

 • Odpowiedzialność pracownika wobec pracodawcy

  pracy za szkodę wyrządzoną pracodawcy. Aby ustalić co może obejmować szkoda pracodawcy należy odwołać się do art. 361 par. 2 Kodeksu cywilnego, który pojęciem naprawienia (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  w sprawie orzeczenia (art. 730 § 2 k.p.c., art. 7301 k.p.c., art. 110 – 111 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Ustanowienie tego zabezpieczenia pozwoliłoby na zapewnienie (...)

 • Szkoda wyrządzona pracodawcy przez pracownika - opinia prawna

  ; rozwiązanie z Panem umowy na podstawie art. 52 § 2 pkt 1 i 2 KP nastąpiło z naruszeniem przepisów prawa. W takiej sytuacji może się Pan domagać przywrócenia do pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane