Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podnajem od gminy a ochrona praw lokatorów - opinia prawna

  . 266 ze zmianami), Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami). Zgodnie z art. 20 § 2a Ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie (...)

 • Usługi doradztwa dla Spółki z o.o. przez wspólnika

  a spółką należy zwrócić uwagę na treść art. 173 i art. 210 Kodeksu spółek handlowych, gdyż czynność dokonana bez zachowania formy tam przewidzianej może być uznana za nieważną i (...)

 • Wynajem spółce lokalu przez jedynego wspólnika

  /423/9/PDOP/127/AT/05). W zakresie umów zawieranych pomiędzy wspólnikiem a spółką należy zwrócić uwagę na treść art. 173 i art. 210 Kodeksu spółek handlowych, gdyż czynność dokonana (...)

 • Opinia prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż nieruchomości niebędącej środkiem trwałym

  odsetki i prowizje wpływają na zwiększenie jego wartości początkowej. Niemniej, w przedstawionej sprawie nie powinny grozić Panu żadne sankcje karne. Z art. 22n ust. 6 wynika, bowiem, że w razie (...)

 • Usługa z zagranicy a podatek w Polsce

  . Jak stanowi art. 29 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatek dochodowy od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez osoby, o których mowa w art. 3 ust. (...)

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów bądź (...)

 • Dochód wspólników po likwidacji spółki z o.o.

  kapitałów pieniężnych, na podstawie przepisów art. 17 ust. 1 pkt 4 lit. c oraz art. 24 ust. 5 pkt 3 cytowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast zgodnie z przepisami art. (...)

 • Odmowa wyłączenia urzędnika z postępowania

  Konstytucji RP oraz art. 6 ust. 1 i art. 13 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności  (wyrok TK z 7 marca 2005 r., P 8/03 - OTK 2005, nr 3A, poz. 20). Naszym zdaniem, (...)

 • VAT przy likwidacji działalności gospodarczej

  podatnika), niewątpliwie nie jest rzeczą ruchomą, energią, budynkiem czy budowlą. Dlatego inwestycja w obcych środkach trwałych nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 6a ustawy o VAT". (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  od towarów i usług ma charakter prawny zaświadczenia w rozumieniu art. 306a i nast. Ordynacji podatkowej, wydanego w tym przypadku z urzędu, w następstwie jednak działania podatnika, który (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane