Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bilans sp. z o.o.

  pisemnej. W przypadku gdy kierownikiem jednostki jest organ wieloosobowy, a nie została wskazana osoba odpowiedzialna, odpowiedzialność ponoszą wszyscy członkowie tego organu.Nadto art. 4a (...)

 • Dziedziczenie spadku przez rodzeństwo

  ;rym znajduje się majątek spadkowy lub jego część (art. 628 k.p.c.).Ponadto, zgodnie z art. 1025 k.c., sąd na wniosek osoby mającej w tym interes stwierdza nabycie spadku przez spadkobiercę. (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości a podatek od spadku

  się wartość tego budynku (art. 7 ust. 5 ustawy). Nabycie własności w drodze zasiedzenia podlega opodatkowaniu w wysokości 7 % podstawy opodatkowania; art. 9 ust. 1 (kwoty wolne od podatku) nie (...)

 • Porada prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wspólne rozliczenie małżonków

  każdego z małżonków, kwot określonych w art. 26 i art. 26c; w tym przypadku podatek określa się na imię obojga małżonków w podwójnej wysokości podatku obliczonego od (...)

 • Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników

  zaliczona do kosztów uzyskania przychodu? Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatkowi temu podlegają m.in. umowy spółki (akty założycielskie). Jak (...)

 • Urlop przy umowie o zastępstwo

  2005 r., wyd. IV).   Zgodnie z art. 155 [2a] kp przy ustalaniu wymiaru urlopu na podstawie art. 1551 i 1552 kalendarzowy miesiąc pracy odpowiada 1/12 wymiaru urlopu przysługującego

 • Opłaty komornicze w razie dobrowolnego świadczenia

  , przechowywania i ubezpieczania zajętych ruchomości,  należności osób powołanych, na podstawie odrębnych przepisów, do udziału w czynnościach,  koszty działania komornika, o których mowa (...)

 • Działalność gospodarcza a umowa zlecenia

  tego artykułu - pozarolnicza działalność gospodarcza. Ustawodawca w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych definiuje pozarolniczą działalność gospodarczą jako

 • Nabycie przedsiębiorstwa a amortyzacja

  ujemna wartość firmy (art. 22g ust. 14 pkt 1 i 2 ustawy): gdy wartość firmy jest dodatnia - łączną wartość początkową nabytych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (...)

 • Ubezpieczenia wspólnika jednoosobowej spółki z o.o

  odpowiedzialnością - art. 8 ust. 6 pkt 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. W związku z tym na mocy art. 66 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane