Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawa opodatkowania podatkiem od nieruchomości dla budowli

  . Z uwagi na to, iż ustawa o podatkach i opłatach lokalnych nie zawiera definicji wartości rynkowej, należy odwołać się do definicji tego pojęcia zawartej w innych ustawach podatkowych. W myśl art. (...)

 • Nieuprawnione przejście na emeryturę

  majątkowej, moment przekazania tej korzyści powinien zostać uznany za początek biegu przedaenienia.   Warto wskazać, że zgodnie z art. 102, w przypadku wszczęcia postępowania w danej sprawie (...)

 • Odpłatne świadczenie usług przez zakład budżetowy

  działały w innym zakresie, to muszą ulec likwidacji (patrz art. 87 ust. 1 pkt 2 i art. 88 ustawy wprowadzającej), chyba że ich zakres działalności zostanie dostosowany do wymienionego w art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Likwidacja inwestycji

  art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z art. 22 ust. 5e ww. ustawy, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2009 r., koszty zaniechanych inwestycji są

 • Prawo zastawu na pojazdach pozostawionych w hotelu

  podstawie art. 415 kodeksu cywilnego.   Zgodnie z art. 850 kodeksu cywilnego dla zabezpieczenia należności za mieszkanie, utrzymanie i usługi dostarczone osobie korzystającej z usług hotelu (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  przepis lub art. 97 kw (straż też ma uprawnienia do nakładania mandatów za naruszenie tego przepisu, a stanowi on o wykraczaniu przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu (...)

 • Sprzedaż nieruchomości wieczystemu użytkownikowi

  użytkownika wieczystego. Stosownie do art. 70 ustawy, cena nieruchomości sprzedawanej w drodze bezprzetargowej lub w drodze rokowań, o których mowa w art. 37 ust. 2 i 3 (a więc i w omawianym (...)

 • Rozliczenie faktur za dostawę usługi serwera

  dokonującego dostawy towarów na terytorium kraju, z wyłączeniem świadczenia usług określonych w art. 27 ust. 3 lub art. 28 ust. 3, 4, 6 i 7 oraz dostawy gazu w systemie gazowym lub energii (...)

 • Faktura za serwer

  należny wykazuje się w deklaracji za ten właśnie miesiąc. Jednocześnie jest to podatek naliczony, podlegający odliczeniu (art. 86 ust. 2 pkt 4 ustawy o VAT). Jak stanowi art. 31a ust. (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  szczególności o kwotę nabycia nieruchomości, wartość dożywocia i nakłady poczynione na rzecz w czasie jej posiadania.Jak stanowił art. 28 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane