Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uwagi do projektu ustawy zmieniającej ustawę VAT

  proponuje się dodać do art. 17 ust. 2a, który zobowiązuje usługobiorcę lub dokonującego nabycia towarów do stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia również w tym przypadku, gdy miejsce (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  prawidłowego sporządzenia deklaracji podatkowej wynika bowiem bezpośrednio z art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług.  Podwyższenie limitu zwolnienia podmiotowego Zgodnie ze znowelizowanym (...)

 • Czy najbliższa rodzina nie będzie już płaciła podatku od spadków i darowizn?

  jednak oczekiwaną jest zmiana polegająca na wprowadzeniu art. 4a w brzmieniu: Zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, (...)

 • Porada prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mam szansę na wypisane z MIG-RB?

  ;rych mowa w art. 128 ust. 3 oraz art. 128 d ust. 1;  2) innym instytucjom ustawowo upoważnionym do udzielenia kredytów – informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?

  doręczenia postanowienia, o którym mowa w ust. 3 albo ust. 4. Ust. 3 niniejszego art. 49 wskazuje natomiast, iż w celu pobrania opłat, o których mowa w ust. 2, komornik wydaje postanowienie, (...)

 • Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT

  samochodów osobowych i innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 86 ust. 3. W art. 86 ust. 3 ustawy o VAT mowa o samochodach osobowych oraz innych pojazdach samochodowych o dopuszczalnej (...)

 • Kto może odzyskać zwolnienie z podatku od spadków i darowizn dla najbliższych?

  posłowie?Uwzględniając powyższe problemy, posłowie proponują wprowadzenie następujących zmian w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.Po pierwsze nowelizacja zakłada nowe (...)

 • Wysokość podatku w formie ryczałtu

  których mowa w art. 22d ust. 1 ustawy o podatku dochodowym, z wyłączeniem składników, których wartość początkowa, ustalona zgodnie z art. 22g ustawy o podatku dochodowym, (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  korzysta z odliczenia, na podstawie: art. 3 ust. 2, art. 4 ust. 2 i art. 9 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o (...)

 • Pozwolenie na budowę sieci wodociągowej

  której organ nadzoru budowlanego może określić warunki użytkowania wybudowanego obiektu (art. 59 ust. 1). W tym miejscu należy wspomnieć, że zgodnie z art. 33 ust. p.b. Do wniosku o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane