Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana przepisów przeciwpożarowych w Senacie

  przeciwpożarowej, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zwróciła się z prośbą o przejęcie i wprowadzenie do ustawy poprawki. Proponowana poprawka przyjmuje brzmienie:W art. 1 pkt 2) (...)

 • Zakres podmiotowy ustawy Prawo zamówień publicznych

  W stosunku do jakich podmiotów, zastosowanie znajduje ustawa Prawo zamówień publicznych? Zakres podmiotowy ustawy Prawo zamówień publicznych określa art. 3. Art. 3. 1. Ustawę stosuje (...)

 • Uprawnienie świadka do żądania zwrotu wydatków związanych ze stawiennictwem do sądu

  pracodawcę, która nie może być wyższa niż określona w przepisach wydanych na podstawie art. 34a ust.2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2012 r., poz. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od odsetek od pożyczki

  komandytowej zależy od tego, czy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej. Z art. 30a ust. 1 pkt 1) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że odsetki od (...)

 • Koszty w postępowaniu nakazowym

  o kosztach sądowych w sprawach cywilnych w sposób wyraźny określa, że nie pobiera się opłat od powództw, o których mowa w art. 485 § 2a kpc. Ten zaś przepis formułuje przesłanki, przy (...)

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  12.11.2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 202, poz. 1956 ze zm.) wynika, że wydatki, o których mowa w art. 27a ust. 1 pkt 1 (...)

 • Nierówne udziały w majątku dorobkowym małżeńskim

  zewidencjonowanych na subkoncie, o którym mowa w art. 40a ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585, z późn. zm.). (...)

 • Podsłuchiwanie rozmów

  Czy za podsłuchiwanie rozmów innych osób można ponieść odpowiedzialność karną? Dla odpowiedzi na powyższe pytanie kluczowa jest treść art. 267 ustawy Kodeks karny. art. 267 k.k.§1. (...)

 • Zatarcie skazania na karę grzywny

  W jakim terminie następuje zatarcie na karę grzywny? Na podstawie art. 107 § 4 k.k. w razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa (...)

 • Naruszenie miru domowego

  nastąpić bez użycia siły (np. poprzez wejście na ogrodzoną działkę przez dziurę w ogrodzeniu). Podmiotem uprawnionym w myśl art. 193 K.k. jest każdy, kto posiada tytuł do dysponowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane