Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Naruszenie dóbr osobistych poprzez oskarżenia

  powództwa cywilnego (ale nie karnego z art. 212 kk) wytoczyć sprawę, w której chcę się domagać usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych i wystosowanie przeprosin na łamach lokalnej (...)

 • Zmiana terminu stawiennictwa w prokuraturze

  W związku z tym, iż przebywam za granicą, żona odebrała pismo z prokuratury o zawieszeniu postępowania wobec mojej osoby z art.284 par.1 kk, ponieważ nie miałem możliwości odebrania wezwania. (...)

 • Małżonek jako osoba współpracująca

  , że nie zgłosiłem jej do ubezpieczenia społecznego (art. 219 kk). Prawdą jest, że tego nie uczyniłem, ale wspomaganie mojej pracy przez żonę nie nosiło żadnych znamion stosunku pracy. Nie (...)

 • Opinia prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT 2014 r. Obowiązek podatkowy

  części dotacji, subwencji i innych dopłat o podobnym charakterze, o których mowa w art. 29a ust. 1; 3. obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury w przypadkach, o których (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  k.p.c. po zmianach), uzyskanie zaświadczenia o powołaniu wykonawcy testamentu (art. 665 k.p.c. po zmianach), stwierdzenie nabycia spadku przez sąd albo notarialny akt poświadczenia dziedziczenia (...)

 • Wykładnia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

  przepisów prawa podatkowego jest Minister Finansów (na podstawie art. 13 § 2 pkt 3 Ordynacji podatkowej). Wedle definicji art. 3 pkt. 2 Ordynacji podatkowej w brzmieniu obowiązującym (...)

 • Sposób wyliczenia wzrostu wartości gruntu

  nieruchomościami, które ustawodawca zawarł w art. 37 ust. 11 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.   Art. 37. (…) 11. W odniesieniu do zasad określania wartości (...)

 • Korzystanie z bezpłatnych programów komputerowych a podatek dochodowy

  terytorialnego lub ich związków w nieodpłatny zarząd lub używanie. Na podstawie art. 12 ust. 5-6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, określa się wartość nieodpłatnych (...)

 • Zmiana udziałów w spółce komandytowej

  przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3, lub działów specjalnych produkcji rolnej, o których mowa w art. 10 ust. (...)

 • Niekorzystna interpretacja podatkowa – jak ją zmienić?

  , określonej w przepisach, procedury. Krok pierwszy – wezwanie do usunięcia naruszenia prawa. Zgodnie z art.3.2 pkt.4a prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi(dalej PpostSA ) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane