Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kasa fiskalna w inwenturze likwidacyjnej

  podstawie art. 96 ust. 6, do zgłoszenia zaprzestania działalności naczelnikowi urzędu skarbowego. Przepis ten stosuje się do towarów, w stosunku do których przysługiwało prawo do obniżenia (...)

 • Wystawienia na żądanie klienta tzw. zaświadczenia o szkodowości jazdy samochodem

  informacyjny wraz z pouczeniem – art. 14 ust. 3, oraz sankcje niedochowania terminów, o których mowa w ust. 1 i 2 lub obowiązku, o którym mowa w ust. 3 – art. 14 (...)

 • Udostępnianie informacji KRUS

  przez daną osobę. Stosownie bowiem do art.3 ust.3 ustawy o podatku rolnym dzierżawca jest m.in. wtedy podatnikiem podatku rolnego gdy wydzierżawił grunty gospodarstwa rolnego w zamian za emeryturę (...)

 • Opinia prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ponowne złożenie wniosku do KRS

  ,bądź przepis art. 19 ust. 3 ustawy o KRS w zw. z art. 19 ust. 4 ustawy o KRS.(w postanowieniu sąd powinien wskazać podstawę prawną).Przepisy art. 130 k.p.c. stanowią, iż jeżeli pismo (...)

 • Usługi taxi w spółce jawnej a licencja

  przyczyn zależnych od nich, spełniają wymagania określone w art. 39a ust. 1 pkt 1-4. Zgodnie z art. 13 ustawy o transporcie drogowym, co do zasady licencji nie można odstępować (...)

 • Likwidacja spółki i zwrot kapitału

  spółki z o.o. opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlega w zasadzie cała wartość rynkowa dzielonego pomiędzy wspólników majątku.Natomiast zgodnie z przepisami art. 30a ust. (...)

 • Faktury VAT bez podpisu

  i 5 oraz art. 119 ust. 10 i art. 120 ust. 16.Powyższy przepis nie wskazuje zatem na podpisy sprzedawcy i nabywcy jako na konieczne elementy faktury VAT. Nie wskazuje na nie również § (...)

 • Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca - na siebie czy na firmę - opinia prawna

  przepisów art. 4 § 1 pkt 4 lit. b lub c, lub e ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych. Zgodnie z art. 4 § 1 pkt 4 lit. b, c i e, spółką dominującą (...)

 • Umorzenie zaległości podatkowej od nieruchomości

  umorzeniu. Decyzja o umorzeniu dotyczy obydwu współwłaścicieli, czy tylko tego współwłaściciela, który wnioskował o umorzenie? Zgodnie z art. 67a § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej, organ podatkowy, (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  nieruchomości osobom fizycznym i prawnym pierwszeństwo w ich nabyciu, z zastrzeżeniem art. 216a, przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków: przysługuje jej roszczenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane