Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nie stać Cię na zapłatę podatku? Oto co możesz zrobić.

  przewidując pewne instytucję, które okazać się mogą wyjściem z tej trudnej sytuacji. Instytucje te określone są w art. 67a oraz art. 67b Ordynacji podatkowej (dalej OrdP). Zgodnie (...)

 • Najem okazjonalny

  notarialnemu który stanowi podstawę do dokonania eksmisji przez komornika. Bardzo istotny jest przepis art.19b. 1. Ustawy o ochronie lokatorów w zw. z art. 1046 § 41 Kodeksu Postępowania

 • Koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży samochodu.

  dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów  Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku. W (...)

 • Porada prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  między osobami, o których mowa  w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, w wysokości przekraczającej kwotę 9.637 zł, pod warunkiem złożenia deklaracji w sprawie (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  mowa), podlegają one bowiem z urzędu zaliczeniu na poczet zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę, odsetek za zwłokę określonych w decyzji, o której mowa w art. 53a, oraz (...)

 • Podział nieruchomości zabytkowej

  szczególności art. 96 ust. 1a ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz 106 § 1 k.p.a.) i może prowadzić do jej uchylenia przez sąd administracyjny. nieruchomości, decyzja, podział (...)

 • Skąd PFRON ma wziąć środki na dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w 2008 r.?

  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zasadach analogicznych jak w 2007 r. W jakim celu należy wprowadzić nowelizację? Zgodnie z art. 46a ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji (...)

 • Czy w polskim prawie istnieje pojęcie surogatki?

  materialnych z macierzyństwa zastępczego (w tym pośredniczenie między surogatką a ewentualnymi \"klientami\") jest przestępstwem (art. 189a § 1 i 2 oraz art. 211a Kodeksu (...)

 • Rozliczenie dochodów z obrotu akcjami na GPW

  prawa do udziału w zysku są równe. Przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3, lub działów specjalnych produkcji rolnej, o których mowa w art. (...)

 • Zamknięcie klubu malucha

  mowa w art. 82 ust. 1 i 1a, oraz gminę, na której terenie jest położona szkoła lub placówka. przedszkole, niepubliczne, klub malucha, zamknięcie, likwidacja, godziny przyjęć, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane