Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca. W świetle treści art. 102 ust. 3. ustawy (...)

 • Rachunki bankowe dla nierezydentów

  pomiędzy organami państwowymi sprawującymi nadzór nad systemem bankowym w obu Państwach. Przepis ten [art. 48b ustawy prawo bankowe – przyp. red], mający związek z art. 48a, (...)

 • Zmiana formy prawnej wykonawcy w trakcie przetargu

  akceptowały występowanie takiego podmiotu w stosunku umownym, zarzut naruszenia art. 12a ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych nie może być uznany za uzasadniony” (...)

 • Porada prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokumentowanie amortyzacji WNiP

  ), umowy najmu, dzierżawy lub umowy określonej w art. 17a pkt 1, zwane wartościami niematerialnymi i prawnymi. Jak stanowi art. 16b ust. 2 pkt 2 wskazanej ustawy amortyzacji podlegają również, (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym

  policjanta [zob. T. Grzegorczyk, Kodeks postępowania karnego. Komentarz, wyd. III, Kraków 2003].Dopuszczalność pobierania próbek pisma od świadków określa art. 192a §1 (...)

 • Sprzedaż lokalu mieszkalnego w ramach działalności

  budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. W przypadku dostawy lokali niezliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym stosuje się stawkę 22%. Jak stanowi art. (...)

 • Podatek od zagranicznych dochodów kapitałowych

  . Zgodnie z art. 30b ust. 5a i 5b ustawy o PIT, jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 3 ust. 1 (mający miejsce zamieszkania w Polsce), osiąga dochody zarówno na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Właściwość specjalnych urzędów skarbowych

  dewizowego i tym samym podlegać pod inny urząd skarbowy, niż wynikający z rejonizacji, na podstawie art. 5 ust. 9b ustawy z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach skarbowych w brzmieniu nadanym (...)

 • Uniknąć konsekwencji niepłacenia składek ZUS - opinia prawna

  ubezpieczona jest jednocześnie płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne. W związku z tym, istnieje jeszcze jedna podstawa do umorzenia należności z tytułu opłacania składek na ZUS. Zgodnie z art. (...)

 • Wprowadzenie samochodu do majątku firmy

  treść umowy należy ocenić pod kątem przepisów art. 23a-23l ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych celem ustalenia jej skutków podatkowych (przepisy rozróżniają trzy rodzaje umowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane