Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymogi dla założenia związku zawodowego

  obowiązków. Zgodnie z art. 14 związek rejestrowany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym. Sąd rejonowy prowadzący rejestr ma zgodnie z art. 20a ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym 14 dni (...)

 • Powierzenie zarządu Wspólnoty osobie prawnej

  wybierania Zarządu wg Art. 20 lub jest w sprzeczności z wybraniem Zarządu wg Art. 20 i dalszych? 2. Na pierwszym Zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej powołano Zarząd spośród właścicieli lokali. (...)

 • Akt oskarżenia w sprawie siedmiu żołnierzy z Nangar Khel

  zarzuca się popełnienie zbrodni przeciwko ludności cywilnej (określonych w art. 122 i w art. 123 kk.). Na konferencji przedstawiono faktyczny stan wydarzeń z 16 sierpnia ubiegłego (...)

 • Porada prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnictwo ogólne w postępowaniu podatkowym

  Wieluniu. Jak ustanowić pełnomocnika ogólnego? Stosownie do art. 138a ustawy strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania. Pełnomocnictwo

 • Badanie wariografem w postępowaniu karnym

  W jaki sposób w postępowaniu karnym przeprowadza się badanie wariografem? Do badania wariografem odnoszą się następujące przepisy kpk: a) art. 192a Art. 192a. § 1. W (...)

 • Kto podejmuje decyzję o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych?

  budowę.  Zdaniem składu orzekającego pojęcie "właściwy organ" użyte w art. 36a ust. 2 Prawa budowlanego odczytywane zgodnie z ustawowym wskazaniem podziału kompetencji wskazuje, że o (...)

 • Radca musi dołączyć odpis z KRS

  dalsze czynności sądu, podjęte wbrew zakazom z art. 479[8a] § 5 zd. 1 k.p.c. - to znaczy wezwanie strony o uzupełnienie braku formalnego i - po wykonaniu tego wezwania - nadanie biegu sprawie. (...)

 • Rabat nagrodą w konkursie

  . udzielonego rabatu) nie może przekroczyć 760 zł. Ponadto, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT, wolna od opodatkowania jest wartość nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. (...)

 • Nie stać Cię na zapłatę podatku? Oto co możesz zrobić.

  przewidując pewne instytucję, które okazać się mogą wyjściem z tej trudnej sytuacji. Instytucje te określone są w art. 67a oraz art. 67b Ordynacji podatkowej (dalej OrdP). Zgodnie (...)

 • Najem okazjonalny

  notarialnemu który stanowi podstawę do dokonania eksmisji przez komornika. Bardzo istotny jest przepis art.19b. 1. Ustawy o ochronie lokatorów w zw. z art. 1046 § 41 Kodeksu Postępowania

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane