Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty pracownicze zatrudnionego obcokrajowca

  właściwy według miejsca zamieszkania lub siedziby płatnika (art. 42 ust. 1 updof). Właściwym formularzem jest tutaj PIT-8A. Zgodnie z art. 41 ust. 2 pkt 2 updof, do końca lutego roku (...)

 • Opodatkowanie odsetek z umowy pożyczki

  podatku (art. 41 ust. 4 w zw. z ust. 1 ustawy). Stosownie do art. 42 ust. 1 ustawy, kwotę podatku powinien on przekazać w terminie do 20 miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrano (...)

 • Czynsze regulowane niezgodne z Konstytucją

  także, że art. 1 ustawy z dnia 22 grudnia 2004 roku o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego jest niezgodny z art. 2 i art. 64 (...)

 • Opinia prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie przestępstwa oszustwa

  Po jakim terminie przedawnienia się przestępstwo oszustwa (art. 286 par. 1 k.k.)? Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat: 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię

 • Nowelizacja kontrowersyjnych przepisów dotyczących dłużników alimentacyjnych

  to bezpośrednie następstwo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 września 2009 r. stanowiącego, że art. 5 powyższej ustawy jest niezgodny z art. 2 i art. 31 ust. 3 Konstytucji (...)

 • Zmiana przepisów przeciwpożarowych w Senacie

  przeciwpożarowej, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zwróciła się z prośbą o przejęcie i wprowadzenie do ustawy poprawki. Proponowana poprawka przyjmuje brzmienie:W art. 1 pkt 2) (...)

 • Zakres podmiotowy ustawy Prawo zamówień publicznych

  W stosunku do jakich podmiotów, zastosowanie znajduje ustawa Prawo zamówień publicznych? Zakres podmiotowy ustawy Prawo zamówień publicznych określa art. 3. Art. 3. 1. Ustawę stosuje (...)

 • Podatek od odsetek od pożyczki

  komandytowej zależy od tego, czy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej. Z art. 30a ust. 1 pkt 1) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że odsetki od (...)

 • Koszty w postępowaniu nakazowym

  o kosztach sądowych w sprawach cywilnych w sposób wyraźny określa, że nie pobiera się opłat od powództw, o których mowa w art. 485 § 2a kpc. Ten zaś przepis formułuje przesłanki, przy (...)

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  12.11.2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 202, poz. 1956 ze zm.) wynika, że wydatki, o których mowa w art. 27a ust. 1 pkt 1 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane