Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w zasadach dotyczących ustanawiania hipotek na nieruchomościach rolnych

  szacunkowego możliwe stało się na etapie rozstrzygania o wpisie, czy suma hipotek w konkretnym przypadku nieruchomości rolnej nie przewyższa wartości tej nieruchomości. Art. 68 ust. 2a ustawy (...)

 • Z jakich uprawnień emerytalnych mogą skorzystać nauczyciele?

  1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2016 r. poz. 1379) - art. 88 ust. 2a oraz art. 20 ust. 1, 5c i 7. ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  określonych w art. 27, 30b, 30c, 30e i art. 30f  ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy (...)

 • Porada prawna na temat art. 244a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 244a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w ustawie o odpadach

  odpadów, potwierdzenia wygenerowanego z bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami zgodnie z art. 69 ust. 1a albo art. 71a ust. 3 ustawy, umożliwiającego (...)

 • Kosmetyki otrzymane nieodpłatnie

  odrębnymi przepisami, jest: 1)   wartość przychodu określonego w art. 12 ust. 5 i 6 albo 2)   wartość przychodu, określonego w art. 12 ust. 5a i 6a, (...)

 • Wykorzystanie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania

  oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczą na cele określone w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e).Przepis art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e) ustawy o PIT (...)

 • Mała koncesja a projekt zagospodarowania złoża

  dalszą działalność potrzebny jest projekt zagospodarowania złoża (wg opinii niektórych Starostw) mimo zapisu w PGIG art. 20 ust.5? Zgodnie z powołanym w pytaniu art. 16 ust.2a  (...)

 • Preferencyjne składki ZUS a wspólnik spółki z o.o.

  korzystać z ulgi z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne, jeśli spełnia warunki z art 18a w/w ustawy? Przepis art. 18a ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych stanowi, (...)

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki

  majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej. Jest on opodatkowany 19-procentowym podatkiem zryczałtowanym (art. 30a ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Zatrudnienie Polaka przez firmę zagraniczną.

  , deklaracje według ustalonego wzoru. Oznacza to, że pracownik Firmy ma obowiązek samodzielnie złożyć deklarację PIT-53. Jest to deklaracja, którą składają (zgodnie z art. 44 ust. 3a ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane