Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpisy pism procesowych i termin ich składania

  . 233 kpc), wreszcie na obciążeniu strony kosztami postępowania (art. 103 § 2 kpc). Sad ocenia to biorąc pod uwagę całokształt okoliczności w sprawie. Stronie przeciwnej przysługuje (...)

 • Czy dowód z nagrania może zostać użyty w postępowaniu cywilnym?

  znajduje się art. 308 kpc, zgodnie z którym dowody z innych dokumentów niż wymienione w art. 2431kpc, w szczególności zawierających zapis obrazu, dźwięku albo (...)

 • Uchylenie prawomocnego wyroku

  kasacyjnych (art. 398 [13] kpc). Odnośnie kosztów procesu zasadą jest, że strona przegrywająca sprawę zwraca swojemu przeciwnikowi koszty niezbędne do celowego dochodzenia swoich praw. (...)

 • Porada prawna na temat art. 233 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 233 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  ). Ewentualnie na podstawie art. 7 KPC w zw. z art. 86 KRO istnieje możliwość wniesienia stosownych powództw przez prokuratora, którego nie wiążą zakreślone powyżej terminy. W praktyce (...)

 • Czy wydruk z komputera może być dowodem w sprawie - opinia prawna

  niezgodne z prawdą, powinna okoliczność tę udowodnić”. Sama zaś moc dowodowa wydruku z komputera podlega ocenie według ogólnych reguł swobodnej oceny dowodów (art. 233 (...)

 • Moc wyroku karnego w postępowaniu cywilnym

  granicach swobodnej oceny dowodów (art. 233 k.p.c.). Nie mają także mocy wiążącej dla sądu cywilnego ustalenia sądu karnego dotyczące okoliczności wyłączających karalność (...)

 • Obowiązkowe stawiennictwo osobiste powoda

  bowiem z art. 233 kpc, sąd ocenia wiarygodność i moc dowodów według własnego przekonania, na podstawie wszechstronnego rozważenia zebranego materiału. Sąd oceni na tej samej podstawie, (...)

 • Konsekwencje niewykonania zarządzenia sądu

  wchodzą w grę konsekwencje związane z oceną dowodów przez sąd. Zgodnie a art. 233 k.p.c., sąd ocenia wiarygodność i moc dowodów według własnego przekonania, na podstawie wszechstronnego (...)

 • Teza dowodowa w procesie gospodarczym

  umowy? Czy też takie twierdzenia podlegają prekluzji i sąd ich nie dopuszcza lub je pomija? Zgodnie z art. 258 § 1 k.p.c. strona powołująca się na dowód ze świadków obowiązana jest dokładnie (...)

 • Dzieci stron jako świadkowie w procesie o rozwód

  treści pytania) to mogą być na rozprawie rozwodowej rodziców przesłuchiwane w charakterze świadków. O wadze złożonych przez świadków zeznań decyduje sąd w ramach swobodnej oceny dowodów. Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • Zeznania w trybie art.304 kpc

  Czy strona zeznajca w trybie art.304 kpc (proces przed sadem rodzinnym) moze odpowiadac karnie za skladanie falszywych zeznan? Czy pouczenie o odpowiedzialnosci (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane