Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie

  którą dopuszczalne jest przyznanie legitymacji pokrzywdzonego podmiotowi występującemu jako strona w postępowaniu określonym w § 1 art. 233 k.k., tzn. w postępowaniu sądowym lub w (...)

 • Fałszywe zeznania w procesie cywilnym

  nie spełniają warunku, o którym mowa w art. 233 § 2 kk. Należy dodać, że w myśl przepisu art. 233 § 3 kk nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania (...)

 • Przesłanki odpowiedzialności za fałszywe zeznania

  charakterze świadka z uprzedzeniem o treści art. 233 § 1 kk, lecz podobnie jak pozwany ... była ona słuchana przez sąd w charakterze strony postępowania w trybie art. 304 kpc (...)

 • Porada prawna na temat art. 233 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 233 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań

  odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań (art. 233 k.k.). Poniesienie odpowiedzialności karnej jest jednakże uzależnione od tego, w jakim charakterze została przesłuchana (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego

  odpowiedzialności z art. 233 kk. Radny składa pierwsze oświadczenie majątkowe w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania. Kolejne oświadczenia majątkowe są składane przez (...)

 • Zatarcie skazania a pytanie o karalność

  deklaracjach, w tym odpowiadając na pytanie o uprzednią karalność. Takie pominięcie nie będzie prowadziło do odpowiedzialności karnej z art. 233 k.k. (zob. G. Bogdan [w:] A. Zoll (red.), (...)

 • Fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa

  fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie przestępstwa, o którym wie, że go nie popełniono – to naraża się na odpowiedzialność z art. 234 kk, który przewiduje identyczne zagrożenie (...)

 • Czy odmowa składania zeznań jest zatajeniem prawdy?

  w wyniku przeprowadzonego wywodu uchwalił, że składanie zeznań jest pewnym zachowaniem czynnym, w trakcie którego może zostac popełnione przestepstwo opisane w art. 233 k.k. Dlatego (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  który grozi już kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat (art. 177 kk). Jednak jeśli w grę wchodziłoby przestępstwo z art. 177 kk i prowadzenie pojazdu w stanie (...)

 • Wybór na radnego osoby skazanej

  występków. Zgodnie z art. 8 kk, występek można popełnić co do zasady umyślnie, a nieumyślnie jedynie wówczas, gdy ustawa wyraźnie tak stanowi. Art. 233 kk milczy w kwestii (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • Do kogo się zwócić

  Proszę o pomoc gdzie mogę założyć sprawę przeciwko osobie, która złożyła przeciwko mnie oświadczenie, w którym oświadczyła nie prawdę i (...)

 • Posiedzenie sądu

  Zażalenie na decyzje o umorzeniu postepowania złozyłam- prok. rej i okreg. sie ze mna nie zgodził i przekazal sparwe do sadu- to bedzie tylko posiedzenie (...)

 • składanie fałszywych zeznań

  Proszę o pomoc, jakie środki karne mogą zostać wymierzone sprawcy , który składał fałszywe zeznania? Wiem że składał bo mi o tym powiedział. (...)

 • Oświadczenia o dochodach

  Mam pytanko jak to jest jak zakład pracy (budrzetówka) zaczoł wymagać oświadzcenia o średnich dochodach na głowe w rodzinie nim złozy się podanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane