Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za naruszenie dóbr osobistych, określonych w przepisach Kodeksu cywilnego

  Jak należy dochodzić odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych, określonych w przepisach Kodeksu cywilnego? Przepisy art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego definiują (...)

 • Jakie dokumenty można niszczyć

  1994/1/2), w której wskazano, iż ujawnienie przez pracodawcę bez zgody pracownika wysokości jego wynagrodzenia za pracę może stanowić naruszenie dobra osobistego w rozumieniu art. 23 (...)

 • Podsłuch w sprawie rozwodowej

  bezprawne. Uzasadnione jest uznanie podsłuchania, nagrania a następnie posłużenia się nagraniem rozmowy telefonicznej za naruszenie dobra osobistego, chronionego na podstawie art. 23 i (...)

 • Porada prawna na temat art. 23 i 24 kodeksu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 23 i 24 kodeksu cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dochodzenie odszkodowania za krzywdy moralne

  roszczeń na gruncie przepisów prawa cywilnego i złożyć powództwo w sądzie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych (czci) na podstawie art. 23 i 24 kodeksu (...)

 • Włamanie na portal społecznościowy.

  dostęp do Pani portalu społecznościowego, to po pierwsze może Pani na drodze postępowania cywilnego dochodzić ochrony dóbr osobistych, tj. czci i tajemnicy korespondencji na podstawie (...)

 • Ochrona korespondencji - Pisma zostawiane w drzwiach

  tajemnica korespondencji. Zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, (...)

 • Prowadzenie podsłuchu w zakładzie pracy

  również naruszenie pewnych dóbr osobistych chronionych na podstawie art. 23 i 24 kodeksu cywilnego. Mamy więc w tej sytuacji nierozstrzygnięty żadnym przepisem prawa (...)

 • Znieważanie a odpowiedzialność cywilna

  dóbr osobistych, oparty na naruszeniu art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego.   znieważanie, odpowiedzialność, karna, funkcjonariusz, cywilna, dobra, osobiste, naruszenie, (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ogólnej i rozdziału XXXVIII Kodeksu karnego, z zastrzeżeniem § 2.§ 2.  Przepisy art. 18 § 2 i 3, art. 19, art. 20, art. 21 § 2 (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  przepisy art. 2, 4, 5, 7-9, 13, 14, art. 15 § 2 i 3, art. 16, art. 18 § 2, art. 20 i 23 Kodeksu postępowania karnego. Zasady ogólne Dział I (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane