Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymierzenie kary nieletniemu po osiągnięciu 21 roku życia

  lat 18 (pkt 1 § 1 art. 1 u.p.n.), a nie lat 21. Podobnie nie sposób podzielić słuszności przytaczanej tezy wobec osoby, co do której przepisy u.p.n. mają (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  brzmienie art. 49 w związku z art. 46 Ppsa. Po drugie normodawca jako racjonalny celowo rozróżnił skutki wobec osoby fizycznej i pozostałych stron. Ta uwaga była aktualna w chwili podjęcia (...)

 • Każde posiadanie środków narkotycznych jest przestępstwem

  zm.) wprost zakazywała posiadania narkotyków w art. 48, przy czym w pierwotnym brzmieniu art. 48 zawierał także ust. 4, przewidujący niepodleganie karze sprawcy, który posiadał (...)

 • Opinia prawna na temat art. 21 paragraf 1 u.p.n

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 21 paragraf 1 u.p.n, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dopłata do demontażu wycofanych pojazdów

  się, iż nie można ich zakwalifikować ani do zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 47c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ani do zwolnienia określonego w art. (...)

 • Określanie wymogów ofet do konkursu przez NFZ

  . 21 i 25 oraz art. 146 ust. 1 pkt. 1 i 3 ustawy. Art. 146 ust. 1 stanowi, że Prezes Funduszu określa: 1) przedmiot postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie (...)

 • Zastosowanie art. 130 § 4 KPA

  decyzji? 2. Jakie zastosowanie ma art. 130 paragraf 4 KPA w odniesieniu do decyzji zatwierdzających projekty podziału nieruchomości? Zgodnie z art. 96 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  zasądzenie odszkodowania na podstawie art. 55 § 1[1] k.p. pracodawca może zarzucić brak przyczyny wskazanej w tym przepisie, mimo że sam nie wniósł powództwa o odszkodowanie przewidziane (...)

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  treści stosunku pracy w drodze wypowiedzenia warunków pracy i płacy, które jest uregulowane w art. 42 § 1-3. Odpowiednie stosowanie art. 241[13] do regulaminów wynagradzania oznacza, że (...)

 • Ocena pracy urzędnika jako informacja publiczna

  , czym w ogóle jest informacja publiczna. Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w (...)

 • Sprzeciw od nakazu zapłaty - braki formalne

  postanowienie o odrzuceniu sprzeciwu przysługuje zażalenie na podstawie art. 394 paragraf 1 kpc. Termin dla wniesienia zażalenia, to termin 7 dni od daty doręczenia postanowienia o odrzuceniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • kwaterunek mieszkanie

  moja babcia mieszka w mieszkaniu kwaterunkowym - jest głównym lokatorem, od 2 lat jestem zameldowany w tym mieszkaniu, czy po śmierci babci będę miał (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane