Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Terminu na powoływanie dowodów

  terminu do składania wniosków dowodowych nałożonego przez sąd pod rygorem skutków prawnych z art. 207 § 3 k.p.c. i 217 § 2 k.p.c. w zw. z art.13 § 2 k.p.c. zmieniła (...)

 • Nieprawidłowa reprezentacja w procesie

  opisywanej sytuacji mamy do czynienia z art. 207 kpc, zgodnie z którym w sprawach zawiłych lub rozrachunkowych przewodniczący może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi (...)

 • W jakim zakresie zarzut potrącenia przerywa bieg terminu przedawnienia?

  § 1 i art. 316 § 1 k.p.c., na sporne okoliczności faktyczne i ocenę prawną przesłanek wymienionych w art. 498–505 k.c. przy zachowaniu wszakże podstawowego wymagania dotyczącego (...)

 • Porada prawna na temat art. 207 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 207 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wnioski dowodowe w procesie cywilnym

  zależności od stadium i trybu postępowania, faktu, czy strona reprezentowana jest przez profesjonalnego pełnomocnika (adwokata, radcę prawnego, rzecznika patentowego), czy nie. Dla przykładu art. (...)

 • Terminu dla składania wniosków dowodowych

  zastosowania. Zakreślenie terminu dla składania wniosków dowodowych przez sąd w trybie art. 207 § 3 k.p.c. ma na celu przyspieszenie postępowania i może być stosowane tylko (...)

 • Obligatoryjny charakter odpowiedzi na pozew

  cywilną mamy do czynienia. Regułą bowiem przewidzianą w kodeksie postępowania cywilnego jest fakultatywny charakter uprawnienia strony do wniesienia odpowiedzi na pozew. Art. 207 kpc stanowi, (...)

 • Odpowiedź na pozew

  małżonków może żądać ustanowienia rozdzielności majątkowej przez sąd. Zgodnie z art. 207 kpc pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. W sprawach (...)

 • Obowiązek odpowiedzi na pozew

  . 207 kpc. Zasadniczo odpowiedź na pozew jest fakultatywna, jednakże w sprawach zawiłych lub rozrachunkowych przewodniczący może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi (...)

 • Odpowiedź na sprzeciw

  sprzeciwem doręczył wezwanie "do zajęcia stanowiska w sprawie w terminie 7 dni od dnia doręczenia pod rygorem skutków prawnych określonych w art. 207 par. 3 kpc". W drugiej sprawie sąd (...)

 • Czy dowód z nagrania może zostać użyty w postępowaniu cywilnym?

  sprawy istotne znaczenie, wówczas należałoby rozważyć możliwość powołania takiego dowodu w toku procesu, mając przy tym na względzie zasadę prekluzji dowodowej (207§6 kpc i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot dokumentów

  Witam dostalem zwrot dokumentów na podstawie art 207 § 7 kpc w zw. z art. 13 § 2 kpc czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi?

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane