Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Opodatkowanie alimentów

    . Jak wynika z tej regulacji, zawartej w art. 20 ustawy o p.d.o.f., opodatkowaniu nie podlegają alimenty wypłacane na rzecz dzieci. Uregulowanie to obowiązuje od wejścia w życie (...)

  • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

    gospodarcza, jest traktowana przez przepisy ordynacji jako działalność gospodarcza. Natomiast – obowiązujący od 01.01.2003 przepis pdofart. 5a pkt. 6) w zw. z art. 13 pkt. (...)

  • Obowiązek podatkowy cudzoziemca na terenie RP - opinia prawna

    art. 42 ust. 1 ustawy pdof, płatnicy, którzy pobrali zaliczki na podatek dochodowy w sposób opisany powyżej, przekazują kwoty pobranych zaliczek na podatek dochodowy, w terminie do dnia (...)

  • Opinia prawna na temat art. 20 ustawy pdof

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 20 ustawy pdof, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Opodatkowanie służebności przesyłu

    za ustanowienie służebności przesyłu stanowić będzie dla podatnika przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy (...)

  • Kodeks karny skarbowy

    ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

  • Zasady rozliczania się wspólnie z małżonkiem - opinia prawna

    to, że w stosunku do Klientki miała zastosowanie ustawa ryczałtowa, co zgodnie z podniesionymi w pierwszej części niniejszej opinii argumentami oraz z art. 6 ust. 8 ustawy pdof, wyłącza (...)

  • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

    ustalony zgodnie z przepisami art. 5-9, art. 10 ust. 1 oraz art. 11 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2004 r. Nr (...)

  • Nieodpłatne świadczenie a darowizna

    p.d.o.f., z którego wynika, że przepisów ustawy o p.d.o.f. nie stosuje się do przychodów podlegających przepisom o podatku od spadków i darowizn (art. 2 ust. 1 pkt 3 (...)

  • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

    zawiadomienia uprawnionych o zbyciu lub z podaniem im do wiadomości istotnych postanowień umowy niezgodnie z rzeczywistością jest nieważna. Art. 17[3]. (uchylony) Art. 17[4]. (uchylony) Art. (...)

  • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

    ;art. 111, 12, 1714, 1715, 39 48 ustawy wskazanej w ust. 1, jeżeli żądanie zostało złożone spółdzielni przed ogłoszeniem upadłości albo po ogłoszeniu upadłości na podstawie art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

    Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) (...)

  • Co to są koszty uzyskania przychodu?

    Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

  • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

    Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

  • VAT-25

    Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

  • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

    Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane