Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  gospodarcza, jest traktowana przez przepisy ordynacji jako działalność gospodarcza. Natomiast – obowiązujący od 01.01.2003 przepis pdofart. 5a pkt. 6) w zw. z art. 13 pkt. (...)

 • Obowiązek podatkowy cudzoziemca na terenie RP - opinia prawna

  art. 42 ust. 1 ustawy pdof, płatnicy, którzy pobrali zaliczki na podatek dochodowy w sposób opisany powyżej, przekazują kwoty pobranych zaliczek na podatek dochodowy, w terminie do dnia 20 (...)

 • Opodatkowanie służebności przesyłu

  za ustanowienie służebności przesyłu stanowić będzie dla podatnika przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy (...)

 • Porada prawna na temat art. 20 pdof

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 20 pdof, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady rozliczania się wspólnie z małżonkiem - opinia prawna

  grudniu 2000 roku można traktować jako rezygnację z jednej z form opodatkowania przewidzianej w ustawie ryczałtowej. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy ryczałtowej (w brzmieniu obowiązującym na miesiąc (...)

 • Nieodpłatne świadczenie a darowizna

  p.d.o.f., z którego wynika, że przepisów ustawy o p.d.o.f. nie stosuje się do przychodów podlegających przepisom o podatku od spadków i darowizn (art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy z (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

 • Opodatkowanie alimentów

  . Jak wynika z tej regulacji, zawartej w art. 20 ustawy o p.d.o.f., opodatkowaniu nie podlegają alimenty wypłacane na rzecz dzieci. Uregulowanie to obowiązuje od wejścia w życie ustawy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  osobowości prawnej, które dokonują wypłaty należności lub świadczeń, o których mowa w art. 20 ust. 1, z wyjątkiem dochodów (przychodów) wymienionych w art. (...)

 • Wynajęcie lokalu a rozliczenie z fiskusem

  podatnika, zaś w ramach działalności gospodarczej przychód powstaje niezależnie do terminu zapłaty (kwoty należne, choć niezapłacone). W myśl przepisu z art. 44 ust. 1 i pkt. 2 ustawy pdof, (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  przepisy art. 2, 4, 5, 7-9, 13, 14, art. 15 § 2 i 3, art. 16, art. 18 § 2, art. 20 i 23 Kodeksu postępowania karnego. Zasady ogólne Dział I Sąd Dział II Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Spółka cywilna o osoba prawna

  Czy spółka cywilna jest osobą prawną ?. (Toni) Dla potrzeb VAt - tak , dla potrzeb pdof nie. Generalnie s.c nie jest osoba prawną , tylko nip vat (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane