Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pijanemu rowerzyście można zakazać prowadzenia wszelkich pojazdów!

  reakcji karnej. Zdaniem Sadu, roztropne wykorzystanie oddanych do dyspozycji sądu instytucji jest w stanie zapobiec zjawisku represjonowania sprawców przestępstw z art. 178a § 2 k.k. ponad (...)

 • Czy jazda pod wpływem psychotropów stanowi przestępstwo?

  kierującego pojazdem, inne niż obniżenie sprawności psychomotorycznej, należy odpowiedzieć na zadane pytanie następująco: Pojęcie środka odurzającego w rozumieniu art.178a k.k. obejmuje (...)

 • Świadczenie pieniężne na rzecz określonych instytucji w przypadku warunkowego umorzenia

  świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 49 § 1 kk, może zostać orzeczone na rzecz dowolnego podmiotu zamieszczonego w wykazie prowadzonym przez Ministra Sprawiedliwości (art. 49a (...)

 • Porada prawna na temat art. 160a kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 160a kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przestępstwo pomówienia Narodu Polskiego

  przestępstwa pomówienia Narodu Polskiego.W wyroku z 19 września Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 112 pkt 1a oraz art. 132a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks (...)

 • Kto podlega karze za jazdę w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego?

  2006, sygn. II KZ 115/2006). Wobec sprawcy przestępstwa, o którym mowa w art. 178a § 1 k.k., obligatoryjne jest ponadto (na podstawie art. 42 § (...)

 • Pozwolenie na broń palną

  związku z powyższym będą istnieć podstawy do odmowy wydania Panu pozwolenia na broń myśliwską. Konieczne jednak będzie wykazanie, że fakt skazania za przestępstwo z art. 178a kk (...)

 • Zaostrzenie kar za przestępstwa wobec dzieci

  ustawa poszerza o przestępstwa określone w: art. 189 k.k. czyli bezprawne pozbawienie człowieka wolności, art. 189a k.k. czyli handel ludźmi, art. 197 § 4 k.k. (...)

 • Skazanie z art. 178a kk. a licencja na transport

  Prowadzę firmę transportową na podstawie licencji wydanej w myśl ustawy o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r. W dniu 12.05.2010 r. zostałem skazany z art. 178a § 1 kk. na 1 (...)

 • Jestem nękana wulgarnymi sms-ami i mailami.

  czyn opisany w art. 267 § 1 k.k. - naruszenie prywatności korespondencji.  Cywilnoprawna odpowiedzialność oparta zaś powinna na przepisach art. 23 i 24 k.c. które ustanawiają (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki pokrzywdzonego w postępowaniu karnym?

  § 1, 1a i 3, art. 315 § 1 i 2, art. 316 § 1 i 3, 318, art. 321 § 5, art. 325a k.p.k.  Postępowanie przygotowawcze kończy się: skierowaniem (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  który grozi już kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat (art. 177 kk). Jednak jeśli w grę wchodziłoby przestępstwo z art. 177 kk i prowadzenie pojazdu w stanie (...)

 • Zaostrzenie odpowiedzialności karnej za pedofilię i kazirodztwo

  postępowania karnego stwierdzono niepoczytalność określoną w art. 31 §1 k.k.,  podlegają bowiem zasadom określonym w art. 94 k.k. i obejmowani są w ramach orzeczonego (...)

 • Surowe karanie rowerzystów zgodne z Konstytucją

  pieszych. Unormowanie zawarte w art. 178a § 2 k.k. nie narusza zatem zasady równości wyrażonej w art. 32 konstytucji.W odniesieniu do zarzutu naruszenia przez art. 178a (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  posługiwanie się nią (art. 270a § 1 i 2 K.k.), wystawienie faktury poświadczającej nieprawdę (art. 271a § 1 i 2 K.k.), popełnienie tych czynów (...)

 • Konfiskata rozszerzona - trzeba udowodnić legalność pochodzenia mienia

  przepadku przedsiębiorstwa na podstawie art. 44a § 2 k.k. ##baner## Pod pieczą państwa Państwowy zarząd nad zabezpieczoną w trakcie postępowania karnego firmą pozwoli jej przetrwać (...)

 • Odebranie prawa jazdy

  w tym przypadku przepisy Kodeksu Karnego – przepis art. 178a kk. Zgodnie z redakcją § 1 niniejszego przepisu § kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem (...)

 • Jak się bronić przed pomówieniami?

  art. 190a k.k. reguluje przestępstwo stalkingu, czyli umyślnego nękania osoby: Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami (...)

 • Detektyw nie może pozyskiwać informacji w dowolny sposób

  starannością, by nie naruszyć praw człowieka i obywatela (art. 6 u.u.d.). W określonych okolicznościach zachowanie detektywa mogłoby być uznane za tzw. stalking (art. 190a k.k.) (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  Zostałem skazany wyrokiem sądu grodzkiego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości alkoholowej, tj. za czyn z art. 178a §1 k.k. Na podstawie art. 42 §2 k.k. nałożono (...)

 • Przestępstwo stalkingu

  wyczerpujące znamiona określone w art. 190a k.k. mogą być kwalifikowane jako czyny karalne. W związku z tym każde zachowanie podjęte przed tą datą nie może być uznane za przestępstwo (...)

 • Kodeks karny

  17 lat.§ 2.  Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w art. 134, art. 148 § 1, 2 lub 3, art. 156 § 1 lub 3, art. 163 § 1 lub 3, art. (...)

 • Zabezpieczenie majątkowe w postępowaniu karnym

  Oczekuję rozprawy za przestępstwo z art. 178a KK. Na moim samochodzie prokurator ustanowił zabezpieczenie o wartości 1 600 zł i pozostawiono mi go \"na przechowanie\" Nawet za tą cenę (...)

 • Odpowiedzialność za spowodowanie wypadku po pijaku

  znajduje się w stanie nietrzeźwym ( powyżej 0,5 promila) dopuszcza się przestępstwa z art. 178a kk , które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo karą pozbawienia (...)

 • Sejm - debata w sprawie nietrzeźwych kierowców

  poseł Stanisław Rydzoń z Lewicy.„Mamy już przewidziane w kodeksie karnym wystarczająco surowe kary za przestępstwo z art. 178a kk, a mimo tego nie widać poprawy na drogach. Klub (...)

 • Jazda pod wpływem alkoholu - kary

  Jakie kary grożą za jazdę pod wpływem alkoholu? Art. 178a k.k. dotyczy stanu nietrzeźwości:Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

  Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc, Na stronie KGP w statystkach znalazłem statystki kilku przestępstw komputerowych: -Udaremnienie lub utrudnienie (...)

 • Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

  Witam, piszę tu po raz pierwszy ze względu na to że potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następującą w grudniu ubiegłego roku zatrzymano mojego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane